Skocz do zawartości

Xdrive vs Quattro


Kriss33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam X3 plus nowe opony Michelin Alpin w fabrycznym rozmiarze i nigdy nie miałem takich problemów :duh: zresztą w necie też jest pełno filmików, gdzie quattro jest gorsze od xdrive. Zresztą tego stałego klasycznego napędu quattro w Audi też jest coraz mniej. :wink:
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam X3 plus nowe opony Michelin Alpin w fabrycznym rozmiarze i nigdy nie miałem takich problemów :duh: zresztą w necie też jest pełno filmików, gdzie quattro jest gorsze od xdrive. Zresztą tego stałego klasycznego napędu quattro w Audi też jest coraz mniej. :wink:
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jeżeli mówimy o prawdziwym quattro, który jest np. w Q7 to praktycznie nie ma co porównywać. Xdrive to popierdółka potrafiąca ewentualnie rozłożyć moment po 50% na obie osie. Załącza się za pomocą wielotarczowego sprzęgła i przenosi obroty poprzez łańcuch na przedni wał. Mechanizm jest dobry na drogi i pomaga zimą ale to prymityw , który mocno obciążany długo nie wytrzyma. Już sama grubość wału przedniego np w X5 mówi wiele o wytrzymałości i przeznaczeniu.

Mnie szacunek dla xdrive zniknął jak go rozebrałem. Co nie znaczy, że kiedykolwiek kupię bmw bez niego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Używam BMW x7 40i z xdrive na przemian z audi a6 2009r napęd na przód. Nie widzę różnicy. Przy pierwszym śniego pomyślałem że nie mam napędu na 4 koła. Jak kupowałem audi mowili że prowadzenie lepsze niż w innych autach to kyślałem że puszczają bajerę. Teraz po zakupie X7 po 12 latach wiem że mieli rację. Różnicy w prowadzeniu nie widzę a jeśli jest to na korzyść Audi A6. Co do jazdy w dziwnych miejscach po za trasą to A6 nie wyjedzie z piachu oraz nie wyjedzie z dużego śniegu. Na parkingu nie raz miałem problem wyjechać z uwagi na lód. W X7 takiego problemu nie mam. Droga do Zakopca full zima droga zasypana śniegiem 4-6 rano 180-200 na blacie. Bmw x7 bałbym się tak jechać w A6 taka jazda na luzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Droga do Zakopca full zima droga zasypana śniegiem 4-6 rano 180-200 na blacie. Bmw x7 bałbym się tak jechać w A6 taka jazda na luzie.

 

Aha. Może to i dobrze że w x7 zacząłeś się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.