Skocz do zawartości

V8 i termostat, jak właściwie chłodzenie leci


mikael12

Rekomendowane odpowiedzi

http://i67.tinypic.com/2j4dirr.jpg

http://tinypic.com/r/2j4dirr/9


Mam chłodno pierwsze 30km jazdy i pompa dodatkowa wody nie zgłasza błędu, zawór przed nagrzewnicą wygląda OK, to znaczy 2 węże co z niego idą mają taką samą tem. jak na wejściu. Wszystko w kabinie na maksa, dmuchawa na pół, ustawienia w iDrive czerwone i równo na obie strony.


Podejrzenie padło na termostat.

Jak patrzycie na obrazek to wąż 1, który idzie do góry chłodnicy robi się ciepły od początku, cieplej, cieplej, tak czekałem 20 minut był mocno ciepły, komputer zgłasza 91oC, dalej już nie czekałem bo od 5 minut mało co rosło. Wąż 2 był cały czas w tem. otoczenia, kilka stopni.

Termostat w tym modelu ma iść od 105oC.


No i podejrzenie, że skoro wąż 1 grzeje się od początku to termostat zawieszony na otwartym. Kumpel mówi, bo gdyby on był zamknięty to byś miał zimny aż na 105 by puścił nagle i wtedy byś miał 105 na "1" i ciepły w miarę na "2" a jak masz otwarty stale to na 2 masz praktycznie zimny bo chłodnica daje radę chłodzić mocno te niższe temperatury.


CZY TO JEST PEWNE?

ALE jak tak patrzę na rysunek, to czy ten termostat aby nie otwiera obiegu ale powrotnego tj. jak się otworzy to wpuści powrót z "2", a ten "1" po prostu jest dopływ do chłodnicy ale NIE ma obiegu bo termostat trzyma "2" w zamknięciu.


PYTANIE

Jak to wygląda, czy termostat jest zawieszony i źle, że wpuszcza ciepłe cały czas od początku w wąż "1" czy jednak może jest tu na odwrót i on puści obieg, ale powrót przez "2" i działa tu tak nieco inaczej niż w innych markach aut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.