Skocz do zawartości

Licznik 6WA - problem z przebiegiem


adrian_pt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem ostatnio, że mój licznik 6WA za każdym rozruchem dodaje extra parę km przebiegu. Np. dziś zatankowałem auto, wyzerowałem przebieg dzienny, dojechałem do celu, zgasiłem auto. Przebieg dzienny pokazał 2,5 km natomiast przebieg całkowity wzrósł o 6 km. Po kolejnym uruchomieniu silnika + 5 km...


Licznik kupiony wyzerowany z VIN i przebiegu, zakodowany pod auto, wszystko działa. Jeden błąd, który jest od początku to:

2aaa328269e6e30amed.jpg


Czy ktoś wie, jak temu zaradzić? Nawet na screenie widać przy jakim przebiegu zapisał się błąd, gdzie przebieg wyświetlany na zegarach to 207419 km.


Sprawdziłem teraz w garażu i sprawa wygląda tak, że każde włączenie zapłonu dodaje kolejne 5 km do przebiegu.

ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

Licznik poleciał do sprzedającego. Sprawdził na stole, w liczniku nie zapisał się mój VIN (długi) oraz widnieje w pamięci w/w błąd. Czy flash licznika pomoże?


Jeszcze jeden objaw jaki zauważyłem, to zawsze na chwilę po włączeniu zapłonu widnieje przebieg "00000", po czym wskakuje ten niby mój, z tym, że +5 po każdym odpaleniu.

ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Aktualizacja:

Licznik poleciał do sprzedającego. Sprawdził na stole, w liczniku nie zapisał się mój VIN (długi) oraz widnieje w pamięci w/w błąd. Czy flash licznika pomoże?


Jeszcze jeden objaw jaki zauważyłem, to zawsze na chwilę po włączeniu zapłonu widnieje przebieg "00000", po czym wskakuje ten niby mój, z tym, że +5 po każdym odpaleniu.

Zakodowales licznik pod swoje auto?

Robiles reset ECU (licznika) przez ISTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem kiedyś i nie był to problem czyszczenia licznika a tego, że było coś nasypane w mikrokontrolerze. Miałem tak w benzynie pod F25 i zaliczał trasę jako 2,80x. Flash nic nie pomógł, czyszczenie na nowo nic. Moim zdaniem to problem jakoś softwareowy ale zmieniłem licznik na drugi i problemu nie ma a czyszczony tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash był robiony dziś przez gościa, który się tym zajmuje. Z resztą zerowany też nie był przez amatora. Jeden i drugi jednak twierdzą, że takiego przypadku nie mieli.


Panowie a powiedzcie mi jeszcze. Czy jeśli założę inny licznik lub ten uda sie poprawnie wyczyścić, to z czego on zaciągnie przebieg? Nie zostanie ten sztucznie powiększony przez obecny licznik?

ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.