Skocz do zawartości

F10 doświetlanie zakrętów halogenami


adrian_pt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jest możliwość że ktoś tam dołożył taki modul albo nie miał reflektorów adaptacyjnych (z doświetlaniem) a sygnały podpiał pod halogeny.

Fabrycznie przy opcji 524 reflektory główne maja doświetlanie.


FEM_BODY 3073 C_CLC_ENA F030 / F020 enable

FEM_BODY 3073 C_BLC_ENA aktiv

FEM_BODY 3066 KL_ENABLE_LI KL_Ein

FEM_BODY 3073 KL_ENABLE_RE KL_Ein

FEM_BODY 3062 MAPPING_abbiegel_L_output nsw_l

FEM_BODY 3062 MAPPING_abbiegel_R_output nsw_r


Powyzej kodowanie dla F30 żeby przeciwmgłowe doswietlaly zakrety


F10 ma FRM wiec tam należy szukac powyższych parametrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ja się wtrącę i dopytam, luk jeśli reflektory główne mają doświetlanie to już nie można dodatkowo tego doświetlania dorzucić na przeciwmgielne, prawda?

 

W F31 mam i w głównych i w przeciwmgielnych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ja się wtrącę i dopytam, luk jeśli reflektory główne mają doświetlanie to już nie można dodatkowo tego doświetlania dorzucić na przeciwmgielne, prawda?

Nie, to nie prawda. Ale przeciwmgielne mogą nie mieć takich kątów świecenia jak te w reflektorze głownym.


Nie wiem czy samym kodowaniem w F10 to w ogole możliwe - trzeba spróbować.

Ale w F30 można.

Generalnie można dać praktycznie na kazde swiatlo, bo w funkcji wybiera się wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie prawda. Ale przeciwmgielne mogą nie mieć takich kątów świecenia jak te w reflektorze głownym.

Skoro w głównym już świeci to dodatkowo jak przeciwmgielny się zaświeci gorzej nie będzie nawet jak są inne kąty świecenia.

 

Nie wiem czy samym kodowaniem w F10 to w ogóle możliwe - trzeba spróbować.

no właśnie próbowałem

konkretnie w FRM


AUSG_11_NSW_L_IS_INDICATOR

AUSG_12_NSW_R_IS_INDICATOR


ale chyba samo kodowanie to za mało bo i tak świecą tylko główne.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zasadnicze pytanie - po co??? Przecież te halogeny to ledwo co świecą i "doświetlenie zakrętu" będzie takie...

...jakby go nie było. Doświetlanie realizowane przez lampki w głównych lampach to inna bajka bo tam światło kierowane pod innym kątem i faktycznie coś wspomaga.

Doświetlenie za pomocą dolnych halogenów będzie miało charakter wyłącznie bajerancko/wizualny. Użytkowy - żaden.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświetlenie za pomocą dolnych halogenów będzie miało charakter wyłącznie bajerancko/wizualny. Użytkowy - żaden.

 

Nie do końca się zgodzę, dolne mam led-y nie halogeny i świecą we mgle czy bez po prostu super, pięknie oświetlają pobocze. To było pytanie raczej teoretyczne, bo i z doświetlania w głównych jestem zadowolony. Przy przeciwmgielnych halogenach przyznałbym Ci rację, użytkowego waloru nie miałby by prawie wcale.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Update:


Znalazłem na zagranicznym forum kodowanie dla F10, które działa :)


FRM > 3080 > Lamp_map_para_satz_01 > BV_F025_WERT02_Corneringlight-UBER-NSW


FRM > 3080 > Lamp_map_para_satz_02 > BV_F025_WERT02_Corneringlight-UBER-NSW


FRM > 3400 > ALC_AFS_ENABLE > aktiv


FRM > 3060 > U_EFF_CL > wert_07__13,0V = 82


FRM > AHL_ENABLE > aktiv


FRM > NSW_AUS_BEI_FL > aktiv


W moim przypadku U_EFF_CL zostawiłem wartość domyślną (wert_02__aus). Doświetlanie poprzez światła przeciwmgłowe działa tylko wtedy, gdy włącznik świateł jest w pozycji AUTO i są włączone światła mijania (jest wystarczająco ciemno). Przy DRL doświetlanie nie działa.


Mała rzecz, a cieszy :)

ad®ian™
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaraz sprawdzę czy u mnie działa. Jedno pytanie, nie wiesz czy to ustawienie musi tak być?

FRM > NSW_AUS_BEI_FL > aktiv


Jak jadę na przeciwmgielnych to w nocy czasem włączam drogowe, zależnie od mgły mogą poprawiać widoczność albo pogarszać. Przy tym ustawieniu włączając drogowe automatycznie wyłączają się przeciwmgielne a tego chciałbym uniknąć.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim LCI nie działa, albo inaczej, nie działa jak bym sobie tego życzył.


Po pierwsze brak jest tych ustawień

FRM > 3400 > ALC_AFS_ENABLE > aktiv

FRM > AHL_ENABLE > aktiv


zmieniłem tylko te dwa pierwsze w 3080

i faktycznie przeciwmgielne działają jako doświetlające zakręty ale ja mam już doświetlanie obok xenonów i to przy tym ustawieniu przestaje działać, chciałbym by oba zaświecały się przy doświetlaniu.


Ostatecznie powróciłem do oryginalnych ustawień, lepiej to działa i wygląda.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:


Znalazłem na zagranicznym forum kodowanie dla F10, które działa :)


FRM > 3080 > Lamp_map_para_satz_01 > BV_F025_WERT02_Corneringlight-UBER-NSW


FRM > 3080 > Lamp_map_para_satz_02 > BV_F025_WERT02_Corneringlight-UBER-NSW


FRM > 3400 > ALC_AFS_ENABLE > aktiv


FRM > 3060 > U_EFF_CL > wert_07__13,0V = 82


FRM > AHL_ENABLE > aktiv


FRM > NSW_AUS_BEI_FL > aktiv


W moim przypadku U_EFF_CL zostawiłem wartość domyślną (wert_02__aus). Doświetlanie poprzez światła przeciwmgłowe działa tylko wtedy, gdy włącznik świateł jest w pozycji AUTO i są włączone światła mijania (jest wystarczająco ciemno). Przy DRL doświetlanie nie działa.



Mała rzecz, a cieszy :)

Świecą jak włączysz kierunkowskaz czy podczas skrętu powyżej jakiejś wartości skrętu ?

Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie udało mi się uruchomić w LCI z 2014, xenony nie skrętne.

Jak pisał wcześniej comeasyouare, brakuje:

FRM > 3400 > ALC_AFS_ENABLE > aktiv

FRM > AHL_ENABLE > aktiv

Ustawiłem pozostałe, ale nie działa.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego ustawionego, sprawdzę i dam znać.


Edit: Po ustawieniu nie ma różnicy, resetowałem FRM, ale nie pomogło. Zobaczę jeszcze jutro, może FRM musi się wyspać;)

Edit: Jednak nie działa.

Edytowane przez adam111
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.