Skocz do zawartości

F11 520d brak mocy i kopcenie


Maserti

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Problem z autem z tematu.


Auto ogólnie przyśpiesza na 150 koni.

Jakieś 10 sekund do setki. Jeździłem innym egzemplarzem i czułem różnice zaczną.


Auto jest po wymianie przeplywki na nową, czyszczeniu kolektora itp. Zmian praktycznie brak.

Dodatkowo mam osmolone końcówki po trasie i zderzak.

Znajomy jadący za mną twierdzi, że widać przy przyspieszanie czarny dymek z wydechu.


Oprócz tych dwóch rzeczy problemów żadnych. Silnik pracuje równo. Nie szarpie itp. Odpala normalnie.


Ktoś ma sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi Turbo padlo N47 184 konie, wyswietlalo blad napedu podczas przyspieszania, brak mocy, dymil jak wsciekly....

Dopiero po czasie (kilku odpaleniach bo sam diagnozowalem :shock: zassalo olej ale dym to od tego.

Tyle tylko, ze ja mialem duze chmury bialego dymu, skaner nie pokazal zadnych bledow!

DPF 100% sprawny, turbo wymienione, DPF wypalil sie bo od razu na autostrade wyjazd i juz wszystko pieknie.

Moze to to same.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo podobnie wydaje mi sie ze wszystko zaczelo sie od przetartego przewodu podcisnienia ktory steruje egr ...generalnie caly kolektor dolotowy byl zapchany sadza prawdopodobnie to uwalilo czujnik cisnienia doladowania czujnik ten kiedy nie dziala rozlacza system ktory steruje wypalaniem filtra dpf zapchany dpf powodowal cofanie sie spalin co zaskutkowalo zapchaniem sadza lopatek od zmiennej geometrii a to wrzucalo auto w tzw limp mode generalnie nie jechal kopcil ........wymiana przewodu podcisnienia,wymiana czujnika doladowania ,czyszczenie turbo i ukladu dolotowego egr i filtra dpf wszystko dziala auto znowu smiga konie wrocily z dalekiej podrozy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.