Skocz do zawartości

Bicie kierownicy tylko na kołach letnich


Markerwapk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.


Problem w mojej F10 520D skłonił mnie do założenia tego wątku. Postaram się opisać problem jak najbardziej rzeczowo. Na wstępie dodam że użyłem opcji "szukaj" i częściowo znam odpowiedź na mój problem. Dodam że na samochodach znam się tyle, że potrafię jeździć, zmienić żarówkę, koło i ewentualnie klocki hamulcowe :). Do rzeczy:

Koła letnie: fabryczne 18. Przód 245x45, tył 275x40

Koła zimowe: Felgi BMW 17. 225x55


Jesienią zauważyłem "bicie" przy prędkości 100-140km/h oraz bicie przy hamowaniu powyżej 100 km/h. Nadszedł szybko czas zmiany kół więc wkładam koła zimowe i pozostało tylko bicie przy hamowaniu. Trochę odetchnąłem, bo w ten sposób wykluczyłem sobie problem z zawieszenie. Tydzień temu znów zakładam letnie. Bicie wraca więc Pierwsza myśl + poszukiwania w necie: wyważenie kół. Jadę, Pan stwierdził "uuu panie" no i wyczyścił wszystkie felgi, wyważył, założył i już myślałem że problem z głowy. Niestety bicie przerzuciło się na 120-140km/h. Sprawdzałem różne tryby jazdy(comfort/sport) ale nie robi różnicy.


Problem z biciem przy hamowaniu - diagnoza była już w zeszłym roku - krzywe tarcze "ALE! w normie"... Potwierdzenie znalazłem na tym forum i wymienię je - Dziękuję :)

Problem z biciem tylko na kołach letnich - tutaj się juz poddaję. Mam kilka teorii:

1. Niższy profil powoduje odczuwanie nierówności na drodze - ale czemu tylko w takim przedziale prędkości?

2. Krzywe tarcze mają jakiś wpływ - ale czemu tylko na kołach letnich? Kwestia rozmiaru?

3. Złe wyważenie - mam próbować do skutku?

4. Felga ma kształt "jajka" - ale czy da się wtedy dobrze wyważyć koło?

5. Problem z zawieszeniem - Można to jakoś sprawdzić? I Czemu nie występuje to w kołach zimowych?


Macie jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję jechać na wyważanie do jakiegoś dobrego warsztatu, który będzie miał dobry sprzęt z optymalizacją opony względem felgi w tamtym roku jechałem dwa razy do tych co mi zmieniali opony po zimie i było kiepsko było czuć, że dalej się przenosi drganie w zależności gdzie jest koło przełożone po ponownym wyważeniu. W końcu pojechałem do innego serwisu z zamiarem prostowania i okazało się że nie ma takiej potrzeby bo zrobili to tak, że po ponownym demontażu i montażu opony oraz konkretnym wyważeniu z wspomniana optymalizacją problem znikł :wink: także polecam warsztat który robi to profesjonalnie i ma do tego maszyny, dodatkowo od siebie mogę powiedzieć żebyś sprawdził opony czy są "wyząbkowane" chociaż to wpływa bardziej na hałas albo ważniejsze czy nie mają gdzieś guza bo tak tez kiedyś miałem, że był guz od wewnętrznej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz jeszcze trafic w miejsce w ktorym umieja to dobrze obslugiwac

ja bylem kiedys Kluf Tomasz. FHU. Serwis opon belchatow

masakra jaka nie wiedza

a w sumie dosc duzy serwis oponiarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wielokrotnie przekonałem się, że wykonanie testu drogowego z optymalizacją opony względem felgi rozwiązywało problem z wibracjami. Poszukaj jakiegoś warsztatu, który posiada maszynę Hunter

Dokładnie o tym pisałem :cool2:

musisz jeszcze trafic w miejsce w ktorym umieja to dobrze obslugiwac

ja bylem kiedys Kluf Tomasz. FHU. Serwis opon belchatow

masakra jaka nie wiedza

a w sumie dosc duzy serwis oponiarski

Heheh to chyba podstawa żeby trafić lub wiedzieć, kiedyś szwagier jechał w trasę 1800km i dopiero na trzecim warsztacie trafił na ludzi, który wykonali profi robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.