Skocz do zawartości

wymiana miechów


krzysiek72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


czy przy wymianie poduszek tylnego zawieszenia, wymienia się parami, tak jak z amortyzatorami?

i czy ktoś zakładał poduszki firmy TEX, jakieś opinie?


link do poduszek

https://allegro.pl/oferta/nowy-miech-poduszka-nivo-bmw-5-gt-f07-f11-7539218962


pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz parami, możesz wymienić tylko tą która jest uszkodzona, aczkolwiek często one padają jedna po drugiej, u mnie na jesieni padła lewa, teraz prawa, ja kupiłem jakąś tanią poduszkę za około 350 zł. Te tanie poduszki wszystkie wyglądają identycznie, niby w niektórych aukcjach jest napisane , że mają podwójną membranę, ja starałem się wybrać taką, żeby niby miała tą podwójną membranę. Na razie wszystko gra i jestem zadowolony, no ale zobaczymy jak długo posłużą te tanie zamienniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość niska ta cena, ja wymieniałem w poprzednie wakacje i kupiłem te:

https://allegro.pl/oferta/miech-poduszka-zawieszenia-bmw-gt-f07-5-f11-tyl-7745476652


Na początku też wymieniłem jeden miech bo drugi wydawał się dobry ale za pół roku i tak dał o sobie znać, więc lepiej wymień komplet, będziesz miał spokój na dłuższy czas.

Ponadto uszkodzony miech u mnie dodatkowo uszkodził odboje amortyzatorów, niby koszt nieduży ale nie ma sensu go ponosić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedzi :cool2:


Jeszcze jedno, czy przy uwalonych odbojach i dobrych amortyzatorach będą wydobywać się stuki, czy to pora na wymianę amortyzatorów?

U mnie odboje, dodatkowe amortyzatory są popękane i czasami przez poprzeczne nierówności słychać lekkie postukiwanie, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam te drugie miech, sam ich używałem i wytrzymały sporo i dalej jeżdżą lecz u innego użytkownika. Co do zawieszenie to najlepiej jedź na stację diagnostyczną i sprawdz co dokładnie jest przyczyna tych stuków bo może nie to co myślisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.