Skocz do zawartości

Awaria systemu nawigacji


stibruchid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Dzisiaj pojawiła się dziwna sprawa w moim aucie.

Krok po kroku:


1) 10 sekund po uruchomieniu auta wyłączyło się radio, nawigacja i ekran po prostu czarny. No to pomyślałem ok może coś się zawiesiło bo widzę że po 3 sekundach przerwy nagle włącza się wszystko od nowa - logo Connect Drive itp. nawigacja wszystko jest.

2) 2 minuty po poprzednim wyłączeniu znowu to samo. Wyłączyło się i znowu od razu się włączyło. Tutaj już pomyślałem że coś jest nie tak.

3) 1 minute po poprzednim znowu to samo.. Pomyślałem kurcze coś jest nie tak. Pojeździłem nim trochę dynamicznie, dogrzałem go. Niby wszystko śmiga, dojechałem do celu i już to się nie pojawiło.

20 minut przerwy samochód wyłączony itp robiłem zakupy.


Przychodzę i powtórka. Wyłączyło się potem się włączyło, potem znowu i znowu. Pojeździłem zrobiłem z 30 kilometów - jest ok nic się w tym czasie nie wydarzyło.


Kolejna przerwa, znowu uruchamiam auto i znowu to samo. Tylko tym razem przy okazji zresetowała się nawigacja. Ustawienia całkiem.. Inne widoki itp. Ale to też ciekawe inne kolory się zrobiły. Całkowicie inne kolory dróg itp. To mnie trochę zastanowiło bo szukałem gdzie się da i jedynie da się zmienić z alternatywnych na klasyczne, ale oba są jakieś dziwne, kompletnie inne niż te które miałem dotychczas przez parę lat użytkownia auta. Pomyślałem może jakaś akutalizacja? Ale tak sama z siebie?


No i tutaj niby cały dzień nim jeździłem przed chwilką też i niby już się tak nie dzieje, jak się właczy auto to niby wszystko działa. Ale pojawił się kolejny problem którego już nie mogę zostawić od tak, a mianowicie nie działa Bluetooth.


Chciałem się połaczyć z telefonem, a tu nie da rady. Naciskam na ekranie opcje "Aktywuj Bluetooth" i nic zaznacza się tym ptaszkiem krateczka obok i po sekundzie znika ptaszek. Niżej naciskam przycisk aby dodać nowe urządzenie to też otwiera się ta cała instrukcja, ale na mniej niż sekunde i znika. W telefonie widzi niby samochód, ale jak się łącze przez telefon to wyskakuje błąd połączenia.


Jeszcze wczoraj wszystko śmigało , dzisiaj nie.

Ktoś miał podobny problem, jak go rozwiązać? DO serwisu trzeba się umawiać czy jest jakasś metoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa wyszła, tak że od tamtego mojego posta problem się nie powtórzył, wszystko działało nawet ten Bluetooth. Aż do dzisiaj...


Sprzątałem autko, a że w garażu to cały czas było włączone oświetlenie w aucie, no jakoś 30 minut może. Auto było wyłączone tylko otwarte i włączone światła te takie wewnętrzne w samochodzie. Po tych 30 minutach, 15 minut przerwy i włączam auto bo miałem gdzieś tam pojechać. I wtedy:

1) Auto włączyło się w ogóle bez radia i tego ekranu. Ekran po prostu czarny.

2) Po 10 sekundach od włączenia zaskoczył.

3) Wyłączył się po 5 sekundach.

4) Włączył się ponownie z logiem bmw itp. No niby teraz wszystko śmiga.

5) No myślę znowu to samo,,, no ale ruszam, cofam itp. A tu nagle pyk kamera się wyłączyła, czujniki normalnie się świeciły, ale obrazu z kamery nie było.

6) Za chwilę znowu się wyłączył i potem jak już się włączyło to na dobre było ok.


Pojeździłem itp. i wszystko śmiga niby.

Ale tutaj moje takie pytanie. Czy to nie jest aby problem tego że akumulator jest słaby/ma mało mocy? I akumulator po prostu sobie wybiera, że o ma moc na włączenie silnika i wszystkiego, ale IDrive ten cały ekran jest u niego tak na końcu listy do uruchomienia i już mu tam brakuje? Możliwe to jest? Da się jakoś sprawdzić moc akumulatora? Auto jest z 16 roku i rok swojego życia stało na placu po prostu, niby nie było żadnych problemów nigdy, a jest stale jeżdżone od 2 lat, chociaż głównie tylko na weekendach więc zbytnio za dużo nie pracuje. Czy to może być powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na 99% nie. Umiera jednostka centralna radia/navi takie sa objawy. Bedzie dzialo sie to coraz czesciej. Poszukaj bylo kilka tematow na forum. Czesto pojawia sie tez napis „no signal”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moduł powiedzmy „radia” koszt w aso około 4000-5000 pln. U mnie wymieniono na gwarancji. Byc moze ktos to naprawia. Ale najpierw postaw diagnoze na 100%. Ewentualnie mozesz tez kupic uzywke. Tego elementu nie widac. Przyciski sa nakładka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale załóżmy to byłoby do wymiany ten ekran czy to coś co ma przycisk podgłaśniania i te przyciski 1-9? Czy to i to? Jak to działa? I ta cena co podałeś to za ten ekran czy za ten jakby moduł/kostka.


I jest jakiś sposób na zbadanie co to może być? Czy jechać po prostu do ASO niech podepną pod komputer im wyskoczy co i jak? Bo ja to na samochodach się zbytnio nie znam w kwestiach technicznych, założyłem konto żeby o to własnie spytać, więc tam sam nie mam jak podpiąć gdzieś w domu i coś sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekranu sie nie wymienia. Ten moduł ktory prawdopodobnie Ci umiera jest pod przyciskami. To fakt w serwisie najpierw sprobuja aktualizowac jest jakas szansa ze to pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest BMW 5 F10 520D Xdrive z 2016, ktoś wyżej pytał.


A zna ktoś jakieś fajne miejsce gdzie to naprawiają? I teraz pojadę np. do ASO powiem że tak się czasem dzieje i co oni podepną pod komputer i zobaczą że faktycznie jest coś nie tak, czy będą szukać szukać, a tego dnia np. będzie działać wszystko git i powiedzą że jest ok? Czy jak to jest :D?


Plus w ASO płaci się za każde ich działanie? Tzn piszecie tu o aktualizacji, a załóżmy że nie zadziała aktualizacja i powiedzą że trzeba radio nowe. To zapłacę i za radio i za tą aktualizacje czy tylko za radio?


Plus zna ktoś jakieś fajne miejsce gdzie to naprawiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby trzeba było wymieniać to myslalem ze moze to Android Media BMW by kupić tutaj na stronie macie reklame tego w innym temacie. Bo to jednak 3000 zamiast 4-5. Ale mówicie ze tutaj jak coś to coś niewidocznego się wymienia, dobrze zrozumiałem? Czyli to calkiem inna część jest tak? I takie pytanie jakby robił to ktoś poza ASO, a ja mam te wszystkie BMW online, connected drive wykupione to oni to też zrobią czy jeśli chce to wszystko zachowac to tylko do ASo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Dzisiaj pojawiła się dziwna sprawa w moim aucie.

Krok po kroku:


1) 10 sekund po uruchomieniu auta wyłączyło się radio, nawigacja i ekran po prostu czarny. No to pomyślałem ok może coś się zawiesiło bo widzę że po 3 sekundach przerwy nagle włącza się wszystko od nowa - logo Connect Drive itp. nawigacja wszystko jest.

2) 2 minuty po poprzednim wyłączeniu znowu to samo. Wyłączyło się i znowu od razu się włączyło. Tutaj już pomyślałem że coś jest nie tak.

3) 1 minute po poprzednim znowu to samo.. Pomyślałem kurcze coś jest nie tak. Pojeździłem nim trochę dynamicznie, dogrzałem go. Niby wszystko śmiga, dojechałem do celu i już to się nie pojawiło.

20 minut przerwy samochód wyłączony itp robiłem zakupy.


Przychodzę i powtórka. Wyłączyło się potem się włączyło, potem znowu i znowu. Pojeździłem zrobiłem z 30 kilometów - jest ok nic się w tym czasie nie wydarzyło.


Kolejna przerwa, znowu uruchamiam auto i znowu to samo. Tylko tym razem przy okazji zresetowała się nawigacja. Ustawienia całkiem.. Inne widoki itp. Ale to też ciekawe inne kolory się zrobiły. Całkowicie inne kolory dróg itp. To mnie trochę zastanowiło bo szukałem gdzie się da i jedynie da się zmienić z alternatywnych na klasyczne, ale oba są jakieś dziwne, kompletnie inne niż te które miałem dotychczas przez parę lat użytkownia auta. Pomyślałem może jakaś akutalizacja? Ale tak sama z siebie?


No i tutaj niby cały dzień nim jeździłem przed chwilką też i niby już się tak nie dzieje, jak się właczy auto to niby wszystko działa. Ale pojawił się kolejny problem którego już nie mogę zostawić od tak, a mianowicie nie działa Bluetooth.


Chciałem się połaczyć z telefonem, a tu nie da rady. Naciskam na ekranie opcje "Aktywuj Bluetooth" i nic zaznacza się tym ptaszkiem krateczka obok i po sekundzie znika ptaszek. Niżej naciskam przycisk aby dodać nowe urządzenie to też otwiera się ta cała instrukcja, ale na mniej niż sekunde i znika. W telefonie widzi niby samochód, ale jak się łącze przez telefon to wyskakuje błąd połączenia.


Jeszcze wczoraj wszystko śmigało , dzisiaj nie.

Ktoś miał podobny problem, jak go rozwiązać? DO serwisu trzeba się umawiać czy jest jakasś metoda?

Jeżeli chcesz diagnozy napisz PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem PW.


A jeszcze takie pytanie do wszystkich: Bo mam dostępną aktualizacje mapy do tej wersji 2019 i tutaj pytanie czy warto to zrobić bo może akurat razem z mapą jest jakaś tam też aktualizacja która pomoże radiu i mojemu problemowi czy lepiej nie ruszać bo wiadomo aktualizacja radio trochę się zgrzeje i szybciej padnie? Już tak patrąc na to aby śmierć opoźnić jak sie tylko da.


I kolejne pytanie zna ktoś jakiś inny sposób na restart radia? Jakis inny oprócz trzymania przycisku glośności? Bo to już robiłem, trzymalem 2 min i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.