Skocz do zawartości

BMW F10 525d 3.0 204hp !!! Jaki rodzaj skrzyni??


Myrtenius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ma ktos wiedze na temat rodzaju skrzyni autyomatycznej znajdującej sie w 525D 3.0D 204hp (nie mylić z 4 cylindrowcem) czy jest to ta sama skrzynia ktora jest w 530D?

CHodzi mi dokładnie o to ze bede chciał kiedys chipować silnik i wiem ze 520d 525d 530d 535d 550d, kazda ze skrzyn w tych modelach silnikowych ma inny ogranicznik wytrzymalosci momentu obrotowego

I moje pytanie jest odnosnie silnika 525d 3.0d 204 ! jaki jest max moment obrotowy dopuszczlany na jego skrzynie i czy jest to skrzynia 8HP45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Numer nadwozia ostatnie 7 znaków ułatwią zadanie żeby sprawdzić stan faktyczny. Najpewniej siedzi taka jak mówisz.

Skrzynia jest taka jak w 2.0d

Czyli do 450nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer nadwozia ostatnie 7 znaków ułatwią zadanie żeby sprawdzić stan faktyczny. Najpewniej siedzi taka jak mówisz.

Skrzynia jest taka jak w 2.0d

Czyli do 450nm

 

Skąd masz takie info? Prośba o potwierdzenie jakimś rzeczowym dowodem.

Dzięki.

------------------------------

BieMdablju

------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Numer nadwozia ostatnie 7 znaków ułatwią zadanie żeby sprawdzić stan faktyczny. Najpewniej siedzi taka jak mówisz.

Skrzynia jest taka jak w 2.0d

Czyli do 450nm

 

Skąd masz takie info? Prośba o potwierdzenie jakimś rzeczowym dowodem.

Dzięki.

Zobacz co masz na skrzyni opisane to raz

Dwa zobacz sobie w katalogu części to dwa


Mi to wisi co sobie myślisz i nie chce mi się udowadniać. To forum a nie encyklopedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś może słyszał o opcji podmianki skrzyni w F10 525d (3.0) z 8HP45Z na 8HP70 co umozliwi zrobienie programu i bezproblemową jazde. Czy ktoś robil taka modyfikacje?

robili soft od 3.0 w DDE + wymiana skrzyni na 8hp70

tu na tym forum mądre goście (jeden z nich tu napisal już) udowodniali i pisali, że nie ma takich samochodów z 2.5 na 6 garkow 204 koni

(https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=355168&start=15), oczywisce ze ona ma 8hp45

PROSZE BARDZO !

A jeszcze pisali że ja jestem totalny idiota i nichuja nie znam sie na tym.

Chlopaki, au-au, bla-bla-bla . Kto idiota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny raz zrobiłeś z siebie pośmiewisko. Słuchaj, forum jest przeważnie po to aby sobie pomagać. Szczególnie gdy sprawa tyczy się niszowych zagadnień. Jestem przekonany, że znasz się na rzeczy i masz rozległą wiedzę na te tematy, ale nie jesteś nieomylny. Każdy kto jest pomocny, życzliwy, a do tego potrafi się przyznać do błędu jest traktowany z szacunkiem. Ty niestety, na ogół popisujesz się znajomością tematu kpiąc z osób szukających pomocy, ale jeśli chodzi o pomoc to już jest gorzej. Zmień swoje nastawienie do użytkowników tego forum, a doczekasz się tego, że wszyscy cię docenią. Trzymam za ciebie kciuki :cool2:
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zrobiłeś z siebie pośmiewisko

Uzasadni w czym w tym temacie

Słuchaj, forum jest przeważnie po to aby sobie pomagać.

To piszą ludzie, którzy są pozbawieni informacji i czekają na tę informację przy tym sami nie chcą nawet poświęcić swój czas na poszukiwania

Szczególnie gdy sprawa tyczy się niszowych zagadnień.

Zdejmij różowe okulary , są informacja komercyjna, a jest zwykła informacja. Nikt ci tu rozwiązania na komercyjne pytania wrzucać nie będzie.

Kiedy jedziesz zrobić chip-tuning - czemu nie śpiewasz ta sama pieśń ze ludzi powinni pokazac jak to sie robi ? Słusznie, bo boisz się spierd...c silnik swoimi rękami.

ale nie jesteś nieomylny

Bardzo dużo robię błędów. Błędów nie robi ten, kto nie działa .

Ty niestety, na ogół popisujesz się znajomością tematu kpiąc z osób szukających pomocy,

Jak można mówić o pomoc, jeśli ktoś kupuje licznik na allegro niby wyzerowany , po kodowaniu ma same 999999 i kropke , jescze chce za smieszna cene zeby to poprawili - ja jak gadalem z gosciem z W-wy o tej sytuacji , to mi poprostu zaczyna strzeliac od takich , ktore wierzą w bzdury z allegro , a dalej placza ze maja lipu - prosze pan popraw mi to za 200zl, bo "niedowyzerowali" . I takich sytuacji setki . Jestem bardzo pomocny , ale polacy sa nie gotowi placic za wiedze i jakosc uslug ! Dla takich ludzi - żywioł - to jest szukanie tanich kombinacji, poszukiwanie przygód w postaci speird..ch sterownikow, strata czasu, stan być oszukanym i skasowanym w sensie kasy.

ale jeśli chodzi o pomoc to już jest gorzej

To nie jest tak. Ile byśmy tu nie kłócili - ja dalej jestem tu , podziękowanie. Teraz poszukaj tu tych, kto zaczynal tu walic reklama , gdzie oni jest, kiedy byl napisany ostatni post i td i tp.

Zmień swoje nastawienie do użytkowników tego forum, a doczekasz się tego, że wszyscy cię docenią.

Nastawienie jest na tyle normalnie, na ile chce uzytownik jakościowo rozwiązać problem. Wszystkim nie dogodzisz !! Ale ja straszne nie lubię tanich kombinatorow, dlatego mam z nimi takie zachowanie i taki styl pisania.


Co do 204koni 2.5L 6cyl - zmieniamy 8hp45 na 8hp70, wgrywamy do dde soft od 3.0 - tyle w temacie.

Są niuanse, ale to już komercyjna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.