Skocz do zawartości

Przebiegi f11 f10


Marcincamaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

U mnie w E60 z PS nie zdjeli zawieszki z dodatkowego kluczyka AVIS.

Czyli jezdzilo w wypozyczalni, jezdzilo u mnie bezproblemowo.

No i zaoszczedzone 110 tys piechota nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie


moje 530d 2015 rok ma teraz 265 tyś, kupilem je rok temu z przebiegiem 240 tyś, prywatna osoba jezdziła z południowej francji do połnocnej Hiszpani - przebieg autostradowy 100%


auto wygląda, jeżdzi jak nowe - pachnie w środku nowością - kazdy kto wsiada to czuje ....


Nie chce mi się wierzyć ze takie auta za grubo ponad 300 tyś PLN-nowe, ktoś kupuje aby rocznie jeżdzić 10 tyś km. (oczywiście pojedyncze przypadki się zdarzają i historie losowe)


Naprawdę w tych autach - przebiegi autostradowe (z normalnymi prędk. 120-140km/h) to są auta dopiero dotarte - tam nikt nie słyszał o wymianach olei w skrzyniach,

w silniku olej wymiany co 30-35 tyś. - to i tak co 2-3 miesiące było.....

BMW 530d jest do takiej eksploatacji własnie stworzone.

I jak tak czytam na forach zeby olej wymieniać co 10 tyś nawet co 5 tyś !!!, albo o skrzyniach ZF - ze co 100, a najlepiej co 50 tyś km .

Koledzy naprawdę albo macie cofane liczniki , albo takie 530d nie było używane tak jak zostało stworzone - autostradowo.


jesli ktoś jeżdzi tym tylko po miescie to faktycznie oleje trzeba wymianiac często - duzo częsciej..... i zużycie auta bedzie nieporównywalnie wieksze ( 100 tyś autostradowo to jak 20 tyś miasto lub nawet mniej...)


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta dopiero dotarte - tam nikt nie słyszał o wymianach olei w skrzyniach

 

piekna opowiesc, milo sie czyta fachowca :mrgreen:


tapatalked

 

poprzdnie moje e61 - 530 d - sprzedałem jak miało ponad 350 tyś km ( tam akurat nie do końca wiem czy przebieg był 100% oryginalny).

Olej w skrzyni zmieniłem przy okolo 300 tyś tylko dlatego, ze się naczytałem własnie na forach o potrzebie wymian.

W renomowanym dobrym serwisie w 3-mieście . Wymiana dynamiczna, profesjonalna - miska wszystko było jeszcze fabryczne -

właściciel serwisu powiedział ze olej - wszystko wyglądało jeszcze bardzo dobrze - żadnych oznak nadmiernego zużycia.....


tyle w temacie - opinia fachowców-specjalistów - zajmujących się tym od 20 lat - nie moja...


i tamto e61 nie do końca mialo autostradowy przebieg.... - juz pomijam fakt ze skrzynie serii zf 8hp o niebo lepiej pracują od skrzyń serii zf 6hp


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle w temacie - opinia fachowców-specjalistów

 

ja tam nie jestem fachowiec-specjalista tylko zwykly krawaciarz w bmw :mrgreen:

tak sobie przegladam screeny serwisowe z francji i te xuje wymieniaja olej w zf wiec chyba trzeba im odebrac koncesje


tapatalked

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle w temacie - opinia fachowców-specjalistów

 

ja tam nie jestem fachowiec-specjalista tylko zwykly krawaciarz w bmw :mrgreen:

tak sobie przegladam screeny serwisowe z francji i te xuje wymieniaja olej w zf wiec chyba trzeba im odebrac koncesje


tapatalked

 


Jezu zawsze znajdzie się ktoś do konwersacji..


Ja nie twierdze zeby nie zmieniać oleju w skrzyni - czytaj ze zrozumieniem,


tylko mowię zeby nie popadać w skrajność i jesli auto tej klasy jest uzywane w 99% autostradowo - 120-140 km/h to kierująć się włąsnym doświadczeniem nie widzę sensu w takich egzemplarzach wymieniać oleju co 50-100 tyś km jak nie ktorzy twierdzą.


i tylko taka wiedzą się chciałem podzielić - a ty od razu w skrajność przerobiłeś to


Chociaż podejrzewam ze w polsce jeździ masę 530 D na oryginalnym fabrycznym jeszcze oleju z przebiegiem 500-600 tyś (e60, f10 itd) tz. cyferki pokazują w nich 180-240 tyś km..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu zawsze znajdzie się ktoś...

 

nie jezu tylko czarek :mrgreen:

konfabulujesz, cytuje 'tam nikt nie slyszal o wymianie olei w skrzyniach' koniec cytatu wiec prostuje to

i tyle


tapatalked

 


nikt nie słyszał z "użytkujących te auta", a oczywiste ze serwisy znają i słyszeli o wymianie oleju w skrzyniach ...... to miałem na myśli - widocznie trzeba bardziej zrozumiale pisać....


ps. jesli pracujesz w serwisie to tym bardziej wiesz ze mozna sprawdzić temperatury oleju w module skrzyni 8hp jakie były od początku życia auta . (procentowo i jesli temperatura ponad 120 stopni wystąpiła 0,01% czasu to olej jest na pewno prawidłowy. Bo najbardziej zabija olej w skrzyni automatycznej- przegrzanie tz. zbyt wysoka temp. - a nie przebieg...... z prawidłową temp. oleju 100 stopni C.


Dlatego podkreśliłem ze przebieg autostradowy 120 km/h jest najbardziej optymalnym środowiskiem dla pracy oleju w skrzyni automatycznej....


bo o przebiegach ten wątek jest , a nie o skrzyniach....


pozdrawiam cię CZAREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Sierpien 2015 rok F11 530d uzytkowana od nowosci 50.000km nalotu

 

raczej garażowana :)

 

no mozna tak powiedziec hahaha ale mamy z zona 3 samochody wiec rozklada sie ta nasza jazda na 3 samochody.Zona czasem jezdzi G31 540i i od 2017 roku ma nalotu cale 7000km a Renault wind z 2011 roku 29.000km.J apracuje z domu,dzieci do szkol maja max 1km wiec odpalamy samochody jak pada deszcz a tak to na piechotke sie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.