Skocz do zawartości

żywotność akumulatora


iap1107

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że dużo zależy od sposoby eksploatacji samochodu, pokonywanego dystansu, funkcji/systemów, ale ile powinien wytrzymać akumulator przeciętnie? W serwisie twierdzą, że 10-12 lat. Jakie są najczęstsze objawy, że czas pomyśleć o nowym? Czy elektronika w wyniku np niepełnego stanu naładowania akumulatora może fiksować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie 8 lat i 4 msc.

Stoi pod chmurką

320 nalotu


Od nowości, odpala bez problemu nawet jak 2h z lapkien i esysem w środku siedzę a przez wcześniejsze 4h była klapa i drzwi otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie siedzi od nowości, 6 rok. Działa poprawnie

Ja mało jeżdżę, więc tak jak kolega wyżej napisał, doładowuje 2 - 3 razy w roku.

Dla zainteresowanych fajny kanał na YouTube, na którym jest przedstawiony sposób ładowania aku. https://youtu.be/5hkfJpAab6k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autem jeżdżę okazjonalnie (staram się choć raz na 10 dni zrobić kilkanaście kilometrów) ma 7 lat i przebieg 89.000 jest cały czas garażowane i tylko raz 3 lata temu wyskoczyło mi coś o akumulatorze ( auto było nieodpalane coś koło 3-4 tygodni ) . Tak wszystko okey.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja wymieniłem aku tydzień temu. 282 tys km. Na klemie data 50 tydzień 2010 r (auto ze stycznia 2011). Odpalał ok ale jego kiepski stan wyszedł przy okazji poszukiwania przyczyny braku odpalania auta. Finalnie okazało się, że rozrusznik padł (szczotki) ale po naładowaniu aku praktycznie po 3-4 próbach odpalania auta już leciał komunikat o rozładowaniu aku i konieczności jego ładowania. Wleciał nowy, rozrusznik zregenerowany i odpala jak zły.

W każdym razie data produkcji aku jest odciśnięta na klemie masowej.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.