Skocz do zawartości

Obszycie kierownicy - odłączenie poduszki


djzoom

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorzej jest użyć zestawu do malowania kierownicy, skóra wtedy jest zniszczona i zazwyczaj wygląda jak by ją ktoś malował farba do ścian lub metalu i szybko się wyblyszcza, a w dodatku 99% ludzi maluje szwy i to dopiero jest prowizorka jak z taniego komisu. Za maks 200 zl obszyją kierownicę jak fabrycznie i wybierasz sobie rodzaj skóry jak w salonie i taki zabieg ma ręce i nogi a potem sama przyjemność z kierowania i patrzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Ja dawałem tez do obszycia bo była bardzo wyświęcona. Byłem mega zadowolony z wykonania. Przy okazji pogrubiła wieniec tak jak chciałem bo kierownice w bmw są bardzo duże, mało wyprofilowane i maja cienki wieniec nawet w M (ale to w większości firm tak jest). Ostatnio dałem do ponownego obszycia bo mi gość podczas TUV przerysował skore i im to zgłosiłem. Obszywanym dwukrotnie w firmie meinlenkrad.de z Drezna. Właścicielem jest Polak - Mirosław Kobierski - bardzo miły i szybki kontakt. Można wysłać swoją do obszycia lub, tak jak ja robiłem, napisałem jaka wersje kiery mam i jakie obszycie chce mieć i dostałem po określonym terminie obszyta kiere. Potem wymieniasz kiere na nowa, przekładasz poduchę i sterowanie oraz pokrycie dolnego słupka (ale to w zależności od wersji kiery) i odsyłasz swoją stara, wtedy dostajesz zwrot kaucji. Za pierwszym razem byłem mega zadowolony z obszycia i pogrubienia, teraz już trochę mniej z racji pogrubienia - ponoć już bardziej nie pogrubiają, a ja chyba za bardzo się przyzwyczaiłem do poprzedniego BBC ;). Mimo wszystko firmę mam sprawdzona i dogadać się fajnie można. Zobaczcie na stronie bo maja sporo możliwości obszyć, przeszycia itp.

Przy demontażu w zasadzie na nic nie musisz uwazac - pierwsza wymianę robiłem w ASO i aku nie odpinali, druga robiłem już sam. Jedyny problem to zatrzask od poduszki jak dla mnie - ciężko trafic w drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja obszywałem przy przebiegu 75 tys km. Mam auto z 2016 roku, kupiłem z przebiegiem 30 tys km, wnętrze mam jak nowe, a kierownica niestety się wytarła i wyglądała paskudnie. Dodam, że systematycznie używałem firmowych kosmetyków do czyszczenia i nawilżania (fotele i reszta skór jak nowe, 0 zużycia). Może nie wygląda ona jak oryginał, ale wygląda dużo ładniej niż kierownica wytarta. Jeżeli macie asystent pasa ruchu, to warto o tym powiedzieć, gdyż w kierownicy jest kabel (coś na styl podgrzewanej) i bardzo łatwo to uszkodzić. Koszt obszycia 300zł, robiłem to w PFI w Knurowie i polecam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Mam takie pytanie odnośnie modyfikacji zmiany kształtu kierownicy i obszycia jej skóra razem z poduszka powietrzną. Słyszeliście kto może modyfikuje w Polsce kierownice i ma homologacje na obszywanie poduszek powietrznych skórą ??? Wrzucam ten wątek dodatkowo tutaj bo na razie pytając w "innym" miejscu tego forum nie dostałem info zwrotnego. Firm modyfikujących i obszywających kierownice jest w Polsce kilka, jedną konkretną mi już koledzy z forum polecili ale męczy mnie temat bezpieczeństwa obszytej poduszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszywa wiele firm w Polsce tych bardziej znanych - renomowanych.

Mnie chodzi o to czy ktoś zna firmę z homologacją na obszywanie poduszek.

chodzi o to aby taka poduszka była bezpieczna, podczas kolizji zadziałała prawidłowo, a nie oderwał się cały obszyty dekiel i wbił w twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie da takiej gwarancji, nawet wielkie koncerny, które projektując poduszki i pokrywy wystrzeliwują setki poduszek, miewają wpadki, a co dopiero jakaś firemka z garażu.

Niby jaka homologacja? Każdy koncern dopuszcza wymianę tylko w aso i na nowe elementy. Zobacz, że nawet ori performance kierownice mają środek taki jak seryjna do danego modelu.

Nigdy bym nie zmieniał konstrukcji pokrywy ani bym nie kupił używanej poduszki, zwłaszcza wysłanej kurierem.

I nie chodzi nawet o poważny dzwon tylko przy średniej kolizji można stracić oko od źle zamontowanego emblematu po takim obszywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Tak się podłączę pod temat obszycia poduszki, to w końcu można czy nie, bezpieczne to czy nie, bo np takie firmy robią to na potęgę http://www.tapcar.pl/ https://www.tapcar.pl/steeringwheels Skoro robią sprzedają, to można bezpiecznie używać takiej kierownicy ??? Sam chce obszyć całą alcantarą. Obszywać czy nie oto jest pytanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monogramus

Nikt ci nie da takiej gwarancji, nawet wielkie koncerny, które projektując poduszki i pokrywy wystrzeliwują setki poduszek, miewają wpadki, a co dopiero jakaś firemka z garażu.

Niby jaka homologacja? Każdy koncern dopuszcza wymianę tylko w aso i na nowe elementy. Zobacz, że nawet ori performance kierownice mają środek taki jak seryjna do danego modelu.

Nigdy bym nie zmieniał konstrukcji pokrywy ani bym nie kupił używanej poduszki, zwłaszcza wysłanej kurierem.

I nie chodzi nawet o poważny dzwon tylko przy średniej kolizji można stracić oko od źle zamontowanego emblematu po takim obszywaniu.

 

dokladnie, ja tez bym nie ryzykowal. zreszta jakby sie cos stało typu emblemat w oko lub wydlubywanie obszycia poduszki z nosa to po wielu latach w sadach polskich dostalbys pewnie z 1000zł.

w niemczech w razie wypadku dostalbys od ubezpieczyciela wyrazy współczucia i rade na przyszlosc zebys nie robil nic w aucie bez CE TUV i innych.

w stanach pewnie pare mln $ od tapicera, ktory by zrobil bankruta i nastepnego dnia otworzyl firme bis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też chciałem sobie do kompletu obszyć poduszkę powietrzną do kierownicy, która modyfikowałem i obszywałem, ale względy bezpieczeństwa wzięły górę i sobie odpuściłem.

Większość firm w Polsce nie informuje o ryzyku z tym związanym, liczy sie tylko kasa za robotę bo na tym zarabiają.

Jak stanie sie komuś krzywda to... słyszałem (ale to tylko plotka), że jedna firma musiała sie zwinąć z rynku, po tym jak jej klient przez obszyta poduszkę stracił oko i w sądzie wywalczył spooorą kwotę a i właściciel miał odpowiedzialność karną.

Tak samo jak kupno używanej poduszki po regeneracji (jest sporo ofert na Allegro - oddaje sie wystrzeloną i dostaje... niby nową, taką po regeneracji, ale co i jak było zrobione ???) niby zaoszczędzimy te 200 zł, ale potem... szkoda zdrowia i życia.


Firma w której zrobiłem sobie kierownicę uczciwie podeszła do sprawy i w ofercie, która dostałem na modyfikację i obszycie kierownicy wprost napisali (cytuję):


"Jeśli chodzi o samą poduszkę powietrzną to odradzamy jakąkolwiek ingerencję w jej powierzchnię.

Przy obszyciu/oklejeniu zewnętrznej części osłony poduszki powietrznej, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy w czasie kolizji zadziała ona prawidłowo i tym samym, nie doprowadzi ona swym błędnym działaniem do jeszcze większego zagrożenia.

Obszywamy czasem przednie części osłony kierownicy, ale to najczęściej w starszych autach, gdzie nie było poduszki powietrznej, albo w autach ciężarowych gdzie również jej nie ma.

W przypadku obszycia-oklejenia poduszki powietrznej, możemy to zrobić tylko po pisemnym podpisaniu przez klienta oświadczenia, iż z powodu ingerencji w zewnętrzną część osłony poduszki powietrznej, element taki nie nadaje się do ponownego montażu i aktywacji airbag w aucie, gdyż jego niekontrolowane otwarcie w czasie kolizji, może doprowadzić do dodatkowych uszkodzeń ciała.

Są firmy w Polsce, Europie, które bez problemu obszyją poduszkę powietrzną, ale przynajmniej w Polsce nie znam żadnej firmy, która ma na to homologację (oddzielna homologacja jest wymagana na każdy rodzaj/model airbag) niestety w takiej sytuacji istnieje ryzyko, iż podczas nawet małej kolizji, gdzie w zasadzie otwarcie/wystrzał airbag nie był wymagany, "wybuch-wystrzał" poduszki powietrznej jest tak silny, iż zerwany z wierzchu kawałek skóry i/lub emblemat, może uszkodzić nam gałkę oczną."


Tak więc sobie odpuściłem temat obszycia poduszki powietrznej, zdrowie ważniejsze.

Ale gryzł mnie temat tej poduszki... Nowa super zrobiona kierownica i taka już trochę wytarta, przebarwiona poduszka i... kupiłem taki zestaw na stronie https://sklep.colourlock.pl/produkty-49/zastosowanie/renowacja-skory.html rozpuszczalnik/zmywacz + farba + lakier/utrwalacz + gąbka do nakładani + szmatka i sam sobie pomalowałem poduszkę. Efekt wyszedł zaskakująco dobry PODUSZKA JAK NOWA. Jeżdżę z tym już kilka tygodni nic sie nie ściera nie brudzi. W razie kolizji jak poduszka wystrzeli to najwyżej na papie odbije sie czarna farba i tyle :D

Edytowane przez OtoMotoJa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo oto moja kierownica z pomalowaną poduszką.

Jeszcze jedna ważna rzecz, jak ktoś by brał do tej poduszki zestaw do malowania to lepiej kolor antracyt (taka jest fabrycznie poduszka) kolor czarny będzie trochę bardziej "czarny" od fabrycznych plastików.


7af58b40eeb369ac.jpg


e137d67ac6abcc6a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widać dużo pracy włożonej, dobrze zrobiona, ale moim zdaniem przekombinowana. Do F10 nie pasuje. Ale to tylko moje zdanie, bo na szczęście, każdy ma inny gust.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej eFki bym nie założył:


8-2010-2013-sedan.1200.jpg



Ale do takiej będzie już pasowała


ALPHA-Atarius-Widebody-BMW-5er-F10-F11-Tuning-6.jpg


w tym roku (plan do półrocza) założyć coś takiego: https://allegro.pl/listing?string=body%20kit%20f10&bmatch=baseline-cl-dict43-aut-1-4-1127


Ale kierownicę zrobiłem bo zwykła podstawowa "patela" w F10 mnie dołowała ;)

Gdybym miał Ori M-Pakiet to może bym nawet nie ruszał.

A tak jak juz zaczałem kombinować to... popłynąłem, ale osobiście z efektu jestem zadowolony.

Tak jak piszesz; to co sie komu podoba to ma, ponoć jeszcze wolny kraj :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.