Skocz do zawartości

Przyśpieszone zużycie wieńca koła kierownicy M


rafter1

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wczorajszej wizyty serwisowej zgłosiłem nieciekawie prezentującą się kierownicę M-pakietową . Auto LCI 2014 rok , a więc niespełna 3 lata jazdy i 46 tys.km a wieniec kierownicy wygląda jak w większości aut ze Słomczyna :wink: Żeby nie było nie mam nadmiernej potliwości dłoni i nie trzymam kierownicy na godzinie 12 :D a górna ( i tylko górna) część wieńca ale tylko od strony szyby wygląda jak poniżej . Serwisant obsługujący mnie wczoraj twierdził , że pierwszy raz się z czymś takim spotyka , zrobił zdjęcia i wysłał do BMW Polska żeby zajęli stanowisko . Co sądzicie o takiej przypadłości , miał już ktoś podobne doświadczenie przy tak stosunkowo mało eksploatowanym aucie ?

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/924/TQYscY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro tylko góra wieńca została oszpecona to pewnie parkujesz pod chmurką, do pielęgnacji wnętrza nie stosujesz kosmetyków z filtrami UV, więc przekonujesz się czym jest niszcząca siła promieni słonecznych. Ciekawe czy w tej sytuacji uznają reklamację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tylko góra wieńca została oszpecona to pewnie parkujesz pod chmurką, do pielęgnacji wnętrza nie stosujesz kosmetyków z filtrami UV, więc przekonujesz się czym jest niszcząca siła promieni słonecznych. Ciekawe czy w tej sytuacji uznają reklamację.

 

Auto jest garażowane , ale wyjeżdżając do pracy nie mam juz możliwości parkowania go w garażach . Tak samo jeżdżone i narażone na działanie promieni słonecznych moje poprzednie auto , niższego segmentu D , przy przebiegu dwukrotnie wyższym miało kierownice niemal w idealnym stanie , no ale to było Audi a nie BMW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli parkujesz na zewnątrz kiedy słońce świeci najmocniej. Nie żebym tłumaczył producenta, o nie. Kiedyś garaże w domach i biurowcach nie były tak popularne, a mimo tego deski czy kierownice samochodowe potrafiły przetrwać lata. Widać, że teraz w niektórych przypadkach jakość produktów spada, a do tego mamy coraz mocniejsze słońce. Na południu Europy często widać wypalony słońcem lakier na maskach i dachach samochodów. Tam niegarażujący właściciele ratują się kładzeniem na podszybiu specjalnych ekranów odbijających promienie słonecznie. Wiem, lipnie to wygląda i na dłuższą metę musi być upierdliwe. W Polsce może aż takiej konieczności jeszcze nie ma, ale sam, mimo garażowania aut w domu i w pracy, stosuję kosmetyki z dobrymi filtrami UVA/UVB m.in. po to, żeby ograniczyć wpływ promieni słonecznych na tapicerkę skórzaną, kokpit, kierownicę itd. To samo dotyczy powłoki lakierniczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To jest wada materiału i powinni wymienić kierownice. W F20 które nigdy nie było garażowane po 60 tys km kierownica wyglądała jak nowa. Jedynie starałem się nie upaćkać jej tłuszczem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Masz zbyt szorstkie dłonie i kierownica szybko się wyciera :lol:

A tak na poważnie, to ja moją (Sport) wymieniałem przy przebiegu 95000 km, bo wyglądała fatalnie. Generalnie w serii F wiele elementów wykończeniowych jest marnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem , mam 92 tys i auto wyglada jak nowe poza porysowana warstwa fotochromowa na wyswietlaczu navi ( ale to zalatwili mi na myjni ) peknietym przyciskiem hamulca recznego i utlenionymi listwami alu ( ale tylko pod szybami bagaznika ). Kierownica normalna oczywiscie skura wyswiecona ale caly czas staram sie ja trzymac wiec mysle ze to normalne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafter1 nie jest to normalne

aby tak czesto trzeba bylo wymieniac kierownice

przyczyna musi lezec po stronie uzywajacego

 

Ok mogę założyć ,że przechodzę zmiany hormonalne ze względu na wiek i zmienia się mój pot :mrgreen: . Tylko ,że gwarant wymienił drugi raz bez żadnego gadania , więc obstawiam że mój przypadek nie jest jednostkowy . W poprzednim aucie ( Audi A5 ) po przejechaniu 90 kkm kierownica była tylko lekko wyświecona jak to określił kolega wyżej ale nic z niej nie obłaziło .

Przy okazji tej sytuacji dostałem namiary od znajomych na obszycie wieńca poza ASO , lepszą skórą + trójkolorowa nić w kolorach M i wyceniono mi to na 220 zł problem tylko w tym że trzeba ją wysłać i czekać tydzień a to w moim przypadku jest trudne do zrealizowania na ten moment .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniaja bo nie powinno tak byc

i walczysz o to

innemu nie bedzie przeszkadzac

ale jak by to bylo nagminne to bylo by duzo tematow

a nie dasz rade tak polatac do powrotu kierownicy?


http://abload.de/img/ets2_01864m38rx4.jpg

brak przyciskow ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie dasz rade tak polatac do powrotu kierownicy?


http://abload.de/img/ets2_01864m38rx4.jpg

brak przyciskow ale

 

Teraz już mam nową więc ...dzięki za radę :D O następną kierownicę będzie już się martwił kolejny właściciel bo w przyszłym roku planuję zmienić auto . Chociaż tak głośno myślę ... jest nowa kiera , nowe turbo , nowa poduszka pod silnikiem , więc może to jeszcze nie czas na zmiany :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.