Skocz do zawartości

Doposażenie - kamera cofania 520D


Zawisza82

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Podpinam się pod temat, też chcę doposażyć swoja w kamerę cofania, a najfajniej byłoby założyć kamerę na tył i na przód.

 

@Zawisza co do tego linka co wrzuciłeś to wisi już długo i taniej kupić oddzielnie bo sama kamera 200-500pln + kable ok 100-200pln + moduł ok 200-600 pln

więc zakładając wszystko drożej = daje 1300pln i masz resztę na robociznę ;)

 

Ja gadam z Dziquskiem na ten temat i coś tam planować zaczynam... ale przydadzą się doświadczenia innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podpinam się pod temat, też chcę doposażyć swoja w kamerę cofania, a najfajniej byłoby założyć kamerę na tył i na przód.

 

@Zawisza co do tego linka co wrzuciłeś to wisi już długo i taniej kupić oddzielnie bo sama kamera 200-500pln + kable ok 100-200pln + moduł ok 200-600 pln

więc zakładając wszystko drożej = daje 1300pln i masz resztę na robociznę ;)

 

Ja gadam z Dziquskiem na ten temat i coś tam planować zaczynam... ale przydadzą się doświadczenia innych

kolega, tam roboty mniej, niż Twoich gadanij :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akcja zakończona pełnym sukcesem.

Kupiłem wszystkie elementy osobno. Całość wyszła za 1100 zł całość Ori

Kamerę, sterownik, klamkę i przewód kamery zamontowałem sam - 1.5h

Zostawiłem fachowcowi długi kabel do jednostki centralnej oraz kodowanie - 300zl

 

Polecam każdemu kto rozważa takie doposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Sprawa dość prosta.

KAMERA ( 66 53 9 240 351 ) używana na allegro 200-250zł

KLAMKA POD KAMERĘ ( 51247368753 ) nowa 100 zł

STEROWNIK ( 66 53 9 302 256 ) - używany na allegro 500 zł

PRZEWODY ( 61 12 2 183 660 ) nowe 200 zł

Kodowanie + montaż do jednostki centralnej przewodów - 300 zł

 

Zdejmujemy osłonę tylnej klapy. Demontujemy stary przycisk. Montujemy nowy przycisk z kamerą. Montujemy sterownik z lewej strony w nadkolu. Prowadzimy przewód od kamery do sterownika. ( 1h )

Prowadzimy przewód od sterownika do jednostki centralnej ( jest pod navi ) - tę czynność wraz z kodowaniem zrobił fachowiec - 300 zł

 

Kamera działa jak fabryczna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również postanowiłem doposażyć się w kamerę cofania, wszystko podłączone dodane 3AG do VO samochodu, przekodowany CIC oraz PDC, Po włączeniu na R na ekranie pojawia się zamiast obrazu ciemny kwadrat, mogę zmieniać kontrast oraz włączać linie pomocnicze jednak brak obrazu. ISTA pokazuje błąd -> 800BD1 TRSVC no current coding data stored, 800BD4 TRSVC control unit not coded for the vehicle oraz B7F841 CIC CVBS input 1 no video or sync signal. Kable do kostki w CIC podłączyłem tak: PIN 23-przeźroczysty PIN 24 - Biały PIN 21- Żółty, do kabli z IHKA wpiąłem się do kolorów Zielony-Zielony, Pomar/Zielo-Pomar/Zielo, w bagażniku brążowy-uziemienie i nieb/zielo - zasilanie.

Wiązki kabli moduł-cic oraz moduł-kamera zakupione nowe, moduł i kamera zakupiona używana.

 

Możliwe że przez brak zakodowania TRSVC pod samochód nie ma obrazu, czy raczej kamera uszkodzona lub złe podłączenie kabli pod CIC.

jak zakodować moduł pod samochód?

 

 

Problem rozwiazany:

Okazało się żę pod złe piny został podpięty moduł, prawidłowe dla

cic pro:

 

Shield - PIN 27

White - PIN 28

Red - PIN 18

 

dla NBT to

 

Shield - PIN 23

White - PIN 24

Red - PIN 21

Edytowane przez kyloSO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

@cilala napisz do @Artur z Code My Bimmer to pomoze na forum jako Dziquek,

ja się podpinam pod temat ponieważ, mam zakodowaną kamerę i praktycznie skonczony montaż ale nie wiem gdzie światłowody wpiąć w swojej F11, ktos coś poniżej foty kabli które mi zostały (brąz to uziemienie, ale zostaje zółty i zielony do wpięcia - tylko nie wiem gdzie?) IMG_20171123_213340.jpg tutaj lepszej jakosci https://ibb.co/cukbKm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
Witam


Sprawa dość prosta.

KAMERA ( 66 53 9 240 351 ) używana na allegro 200-250zł

KLAMKA POD KAMERĘ ( 51247368753 ) nowa 100 zł

STEROWNIK ( 66 53 9 302 256 ) - używany na allegro 500 zł

PRZEWODY ( 61 12 2 183 660 ) nowe 200 zł

Kodowanie + montaż do jednostki centralnej przewodów - 300 zł


Zdejmujemy osłonę tylnej klapy. Demontujemy stary przycisk. Montujemy nowy przycisk z kamerą. Montujemy sterownik z lewej strony w nadkolu. Prowadzimy przewód od kamery do sterownika. ( 1h )

Prowadzimy przewód od sterownika do jednostki centralnej ( jest pod navi ) - tę czynność wraz z kodowaniem zrobił fachowiec - 300 zł


Kamera działa jak fabryczna.


Pozdrawiam

 


Hejka,

A masz może fotograficzna historie przeróbek Zawisza82? Zacheciłes mnie tym opisem i chce zrobić sobie kamerkę cofania.

Hmm, jakby z przodu też był opis co i jak to też bym pomyślał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
@cilala napisz do @Artur z Code My Bimmer to pomoze na forum jako Dziquek,

ja się podpinam pod temat ponieważ, mam zakodowaną kamerę i praktycznie skonczony montaż ale nie wiem gdzie światłowody wpiąć w swojej F11, ktos coś poniżej foty kabli które mi zostały (brąz to uziemienie, ale zostaje zółty i zielony do wpięcia - tylko nie wiem gdzie?) IMG_20171123_213340.jpg tutaj lepszej jakosci https://ibb.co/cukbKm

 

Brązowy to masa, a dwa splecione to CAN i idą do przodu auta. Pod Can 1 trzeba wpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

również postanowiłem doposażyć się w kamerę cofania, wszystko podłączone dodane 3AG do VO samochodu, przekodowany CIC oraz PDC, Po włączeniu na R na ekranie pojawia się zamiast obrazu ciemny kwadrat, mogę zmieniać kontrast oraz włączać linie pomocnicze jednak brak obrazu. ISTA pokazuje błąd -> 800BD1 TRSVC no current coding data stored, 800BD4 TRSVC control unit not coded for the vehicle oraz B7F841 CIC CVBS input 1 no video or sync signal. Kable do kostki w CIC podłączyłem tak: PIN 23-przeźroczysty PIN 24 - Biały PIN 21- Żółty, do kabli z IHKA wpiąłem się do kolorów Zielony-Zielony, Pomar/Zielo-Pomar/Zielo, w bagażniku brążowy-uziemienie i nieb/zielo - zasilanie.

Wiązki kabli moduł-cic oraz moduł-kamera zakupione nowe, moduł i kamera zakupiona używana.


Możliwe że przez brak zakodowania TRSVC pod samochód nie ma obrazu, czy raczej kamera uszkodzona lub złe podłączenie kabli pod CIC.

jak zakodować moduł pod samochód?



Problem rozwiazany:

Okazało się żę pod złe piny został podpięty moduł, prawidłowe dla

cic pro:


Shield - PIN 27

White - PIN 28

Red - PIN 18


dla NBT to


Shield - PIN 23

White - PIN 24

Red - PIN 21

 

Ja mam wsio dobrze podlaczone a w ISTA mam blad B7F841 jakbym mial z le podlaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.