Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy


Spory :)

 

Wiem, wiem - najlepiej mieć 190k :) niektórzy kupują auta po to zęby nimi jeździć :P

 

Pamiętam jak wychodziły serie F to mówiono że 200tys.km to górna ich granica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

20 kwietnia byłem w BMW na wymianie chłodniczki spalin. Kilka dni temu zauważyłem wydobycie się płynu chłodniczego na łaczeniu chłodniczki z EGR. Odstawiłem auto do serwisu. Dostałem od nich wiadomość, że zdiagnozowali problem i chłodniczka jest ok a za wyciek odpowiedzialny jest zawór EGR, który nie podlegał akcji. Nie uważacie, że to trochę dziwne, że akurat po akcji serwisowej przepuszcza zawór EGR a wcześniej nie było z nim problemów... W serwisie za cześć z wymianą zażyczyli sobie 1100 zł.


Zdjęcie poniżej.


https://ibb.co/0qFyyMc


Pytanie czy w moim aucie serwis powinien wymienic na akcji serwisowej chłodniczkę razem z zaworem EGR czy samą chłodniczkę? chłodniczka sprzedawana jest razem z zaworem EGR.

VIN WBA5C71000D820427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, odebrałem auto z serwisu. Akcja na wymianę EGR nie obowiązuje, chodź dla mnie to jest paranoja, że akcja obejmuję wymianę samej chłodniczki. To tak jakby wymienić łożysko koła bez piasty. Tym bardziej, że chłodniczka sprzedawana jest tylko z zaworem EGR.


W serwisie usłyszałem, że każde auto to indywidualny przypadek. Jednemu wymienią komplet, innemu tylko chłodniczkę.


Zawór EGR już zamówiłem, niedługo będę wymieniać.

Jestem ciekaw co sprawiło, że nagle zaczął przeciekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kruk, proszę o sprawdzenie WBA5E51060G063773

Dopiero co kupiłem, czy sprowadzony z zachodu ewentualnie też w Polsce podlega akcji?

Dziękuję.

Proszę jeszcze raz o sprawdzenie. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby mundurowi nie wiedzieli o akcji serwisowej?

 

Policyjny radiowóz i bus spaliły się w Toruniu


Dwa pożary aut w Toruniu. Prawie w tym samym czasie zapaliło się jadące ulicą Jamonta bmw oraz zaparkowany na ulicy Wiązowej bus renault. Bmw należało do toruńskiej policji.


Dziś około godziny 15.20 na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej z ul. Jamontta doszczętnie spłonął policyjny radiowóz marki BMW.


Z informacji uzyskanych od mł. asp. Wojciecha Chrostowskiego z toruńskiej policji wynika, że policyjny pojazd zapalił się w wyniku samozapłonu w komorze silnika. Radiowóz przyjechał na miejsce zdarzenia po otrzymaniu zgłoszenia o plamie oleju na jezdni. W czasie, kiedy policjanci dokonywali oględzin plamy oleju, samochód samoczynnie stanął w ogniu.


Ruch na Szosie Lubickiej został wstrzymany. Wyznaczony został objazd ulicami: Wyszyńskiego, Ligi Polskiej, Konstytucji 3 maja. Utrudnienia w ruchu potrwają co najmniej godzinę.


Z kolei na ulicy Wiązowej zapalił się zaparkowany tam bus renault. Auto spłonęło doszczętnie. Jak poinformowali strażacy tutaj też nikt nie ucierpiał.

5d289a7bde965_p.jpg?1562943379


Źródło: https://pomorska.pl/pozar-bmw-na-szosie-lubickiej-w-toruniu-to-policyjny-radiowoz-spalilo-sie-tez-auto-na-wiazowej-zdjecia/ga/c1-14272303/zd/37266655

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam można sprawdzić WBA5L5109D679135

Chcę sprawdzić bo w serwisie Bawaria Janki byłem już umówiony na tą akcję w przyszły poniedziałek poczym zadzwonili do mnie na drugi dzień z informacją że nie mają potwierdzenia BMW z niemiec trzeba poczekać około 2 tygodni na info z BMW Niemcy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam można sprawdzić WBA5L5109D679135

Chcę sprawdzić bo w serwisie Bawaria Janki byłem już umówiony na tą akcję w przyszły poniedziałek poczym zadzwonili do mnie na drugi dzień z informacją że nie mają potwierdzenia BMW z niemiec trzeba poczekać około 2 tygodni na info z BMW Niemcy :?:

 

Musisz czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

20 kwietnia byłem w BMW na wymianie chłodniczki spalin. Kilka dni temu zauważyłem wydobycie się płynu chłodniczego na łaczeniu chłodniczki z EGR. Odstawiłem auto do serwisu. Dostałem od nich wiadomość, że zdiagnozowali problem i chłodniczka jest ok a za wyciek odpowiedzialny jest zawór EGR, który nie podlegał akcji. Nie uważacie, że to trochę dziwne, że akurat po akcji serwisowej przepuszcza zawór EGR a wcześniej nie było z nim problemów... W serwisie za cześć z wymianą zażyczyli sobie 1100 zł.


Zdjęcie poniżej.


https://ibb.co/0qFyyMc


Pytanie czy w moim aucie serwis powinien wymienic na akcji serwisowej chłodniczkę razem z zaworem EGR czy samą chłodniczkę? chłodniczka sprzedawana jest razem z zaworem EGR.

VIN WBA5C71000D820427

 

Witam

Mam ten sam problem ,minął miesiąc od wymiany chłodnicy i mam wyciek w tym samym miejscu co kolega dodał zdjęcie.Zawór wcześniej był szczelny nic nie ciekło.Zgłosiłem to do serwisu,mówią że oni tylko chłodnice wymienili a zaworu nie ruszali,no ciekawe... przecież musieli go odkręcić od chłodnicy,ciekawi mnie czy w ogóle osoba zajmująca się wymianą,przed założeniem chłodnicy EGR wyczyściła.Podejrzana sprawa..

zdjęcie:

https://ibb.co/GpKg56W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.