Skocz do zawartości

Siedzenie niewygodne


robur1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam półskóry, środek welur boki skóra. Totalnie nie pasuje mi jego wyprofilowanie. Fajnie siedzisko opina tyłek trzyma w zakrętach ale po 3-4 godzinach jazdy nie daję rady na kręgosłup, siedzisko jest za wąskie, ja też nie jestem z tych najpotężniejszych więc pewnie przesadzili z profilem ala kubełek. Fiatem brawo czy hondą crv po przejechaniu 1000km jestem w lepszej formie niż tym po 350km.

Dlatego mój pomysł wygląda tak, kupuję gdzieś używane siedzisko i daję do tapicera który zrobi je tak że nie będzie różniło się od reszty wnętrza.

Potrzebuje namiary na takiego tapicera, który zrobi to porządnie, że siedzenie będzie działało i grzało jak oryginał, w sumie jak ktoś ma kontakt gdzmogę kupić siedzisko będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie strony ustawiłem podparcie, porostu siedzisko za wąskie za wcześnie zaczyna zwężać się, jak odchylę mocno do tyłu i ciężar ciała przyniosę z pośladków na dół kręgosłupa na jakiś czas pomaga, ale nie widzę nic w lusterkach wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza recepta - fotele komfortowe z funkcją masażu (aktywne). To niby tylko dwie komory w siedzisku się ruszają, ale to wystarczy, żeby dolny odcinek kręgosłupa chodził delikatnie na boki, dzięki czemu nie robi się jednostajny ucisk na kręgi, powodujący stan zapalny. Niestety nie ma oryginalnego retrofitu tej funkcji, aczkolwiek same komory ponoć można zainstalować na rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa 90kg, więc tragedii jeszcze nie ma

a co do foteli to jakich najlepiej szukać?

które najwygodniejsze? zwykłe komfort czy jakieś inne, na pewno muszą być szmaty

Pytałem u Tapicera tego z linka, na zasadzie kupuje II fotel w szmatach a on mi go robi pod reszte tapicerki, tylko jest mały problem. Nie mają materiału, mówi że dla jednego siedzenia nie ma sensu kupować całej rolki. Jedyna opcja kupić kawałek tylnej kanapy w pólskórze jako dawce. Bo skóre twierdzi, że ma każdą do BMW

jak ktoś ma namiary na popsutą tylną kanapę w półskórze to chętnie skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniejsze są komfortowe fotele. Maja pierdyliard ustawień, wiec na pewno znajdziesz coś dla siebie.

W konfiguracji nowego auta nie było możliwości zamówienia komfortowych foteli z inną tapicerka niż skórzana.

Ale przy takim retroficie to pewnie Ci sie uda.

Edytowane przez Pemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu to zapytam się tutaj ponieważ jesteśmy już na gruncie foteli...

 

Czy nie macie problemów z trzeszczącym plastikiem z boku fotelów - od strony sterowania fotelem? U mnie niestety trzeszczy ten plastik może ze względu na słuszną wagę ale zastanawiam się jak można pozbyć się tego jakże denerwującego dzwięku - chodzi przede wszystkim o zakręty - wtedy ciężar ciała przesuwa się na boczną cześć fotela i słychać ten plastik

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza receptą będzie doposażenie w stołki komforty. Szukać foteli na allegro, a ja czy inne firmy mogą takie fotele doposażyć.

Na pewno taniej to wyjdzie niż obszywanie zwykłych foteli.. Tap-car byłem robiłem osobiście polecam.

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Stosował ktoś nakładki /maty na fotele, jeżeli tak to prosze o opinie

wrzucę linki z allegro

http://allegro.pl/nakladka-na-fotel-samochodowy-i6731934259.html

http://allegro.pl/pokrowiec-nakladka-mata-na-fotel-droga-i-najlepsza-i6568529794.html

http://allegro.pl/mata-podgrzewana-grzewcza-masujaca-masaz-na-fotel-i5718024783.html

http://allegro.pl/mata-masujaca-na-fotel-samochodowy-medisana-mch-i6724110890.html

http://allegro.pl/pokrowiec-mata-na-fotel-siedzenie-grand-confort-i4760453054.html

 

ewentualnie jak ma ktoś namiary na firmę która robi takie maty na wymiar konkretnie pod dany fotel chętnie skorzystam

wiadomo, że te uniwersalne zawsze będzie z nimi cos nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie no ludzie, może od razu załóżcie takie kulki jakie taksiarze wozili w latach 90-tych w Polonezach i Fiaciorach 125 :D Foteli typu Komfort co prawda w szmatach nie widziałem, ale to nawet lepiej - jednak skóra to skóra. Nie dość, że lepiej się prezentuje to zdecydowanie łatwiej jest ją utrzymać w czystości. W szmatach nawet jak czyścisz to tylko wcierasz brud głębiej. A jak komuś się tyłek poci na skórze to zawsze może wziąć wentylowane Komforty. Jeździłem wieloma samochodami z różnymi fotelami, ale żaden z nich nie miał tak wygodnych foteli jak właśnie Komforty z BMW. Te fotele zapewniają trylion regulacji w każdej płaszczyźnie, umożliwiają ustawienie praktycznie wszystkiego, więc dosłownie każdy powinien znaleźć na nich optymalną dla siebie pozycję za kierownicą. Gruby, chudy, wąski, szeroki, niski, wysoki, nie ma to znaczenia. Nie wiem po co zatem kombinować z jakimiś nakładkami, w Komfortach nie jest to konieczne i jak komuś niewygodnie na zwykłych taboretach czy na fotelach typu Sport to bym zainwestował właśnie w Komforty. Z Komfortami to zupełnie inny samochód, a wiem co piszę, bo w poprzedniej Beemce miałem fotele typu Sport i to jest fotel kilka klas niższy niż Komfort zwłaszcza jak ten jest wyposażony w grzanie, wentylację i masaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam komforta tylko chyba sport

i jak jadę w dłuższą trasę kilkaset km to nie daje rady na kręgosłup

więc szukam na trasę jakiegoś rozwiązania

ważniejsza dla mnie jest wygoda niż design w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozumiem. Tymczasowo mata może się sprawdzi, ale jeśli odczuwasz jakiś dyskomfort na obecnych fotelach to poszukaj np. na allegro Komfortów. Nie będziesz chciał wysiadać z samochodu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może podstawowym problem jest stan zdrowotny Twojego kręgosłupa.Fotele w zależności od rodzaju mogą tylko w pewnym stopniu ograniczyć te dolegliwości lecz Cię nie uleczą.

Mnie też jakiś czas temu bolała czyja do dłuższej jeździe.Ale u mnie to już niestety kwestia licznika, mojego licznika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podstawowym problem jest stan zdrowotny Twojego kręgosłupa.Fotele w zależności od rodzaju mogą tylko w pewnym stopniu ograniczyć te dolegliwości lecz Cię nie uleczą.

Mnie też jakiś czas temu bolała czyja do dłuższej jeździe.Ale u mnie to już niestety kwestia licznika, mojego licznika :wink:

Niestety stan zdrowotny mojego kręgosłupa nie jest najleprzy, ale nic na to już nie poradzę, dlatego szukam innych rozwiążań

 

Rozumiem. Tymczasowo mata może się sprawdzi, ale jeśli odczuwasz jakiś dyskomfort na obecnych fotelach to poszukaj np. na allegro Komfortów. Nie będziesz chciał wysiadać z samochodu ;)

 

Ja mam półskóry, komforty są w pełnej skórze więc jak kupie sobie 1 fotel to będzie cienko to wyglądać, a całego wnętrza nie wymienie przecież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety stan zdrowotny mojego kręgosłupa nie jest najleprzy, ale nic na to już nie poradzę, dlatego szukam innych rozwiążań

 

Spróbuj obkładów z młodych piersi :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Najlepsza receptą będzie doposażenie w stołki komforty. Szukać foteli na allegro, a ja czy inne firmy mogą takie fotele doposażyć.

Na pewno taniej to wyjdzie niż obszywanie zwykłych foteli.. Tap-car byłem robiłem osobiście polecam.


OD BMW-Retrofit Brzeziny prponuję trzymać się z daleka

Kupilem u nich fotele łącznie z wymianą, zaraz po wyjechańiu z montażu dzwonię do goście, że są krzywe, zbył mnie, ale nieodpuściłem i po jakims tygodniu może 3-ech przejeżdżając przez Brzeziny podjechałem i stwierdził, że rzeczywiście krzywe, mialem czarny dał mi na zamianę biały i miał niby ten czarny przeszyć na innych dobrych stelarzach, po jakiś 3tyg-miesiącu(wcześniej było gotowe ale nie miałem czasu podjechać? odebrałem, zmontowali było nieźle, zima skończyła się sezon narciarski minoł i sporadycznie już jeździłem lagtem tym autem, głównie żona.

Przeszedł wyjazd sylwestrowy 6h do krunicy i ja znów krzywo siedzę, podjechałem koniec zimy początek wiosny do niego, że jest coś nie tak, a ten z gębą, ze on wymienił na nowe stelarze, że minęlo tyle czasu, że ogólnie żebym mu dupy nie zawracał i spadał, zamknoł mi bramę pilotem przed nosem

Więc gość podprostował te stołki które wyrwał za groszę po wypadku, następnie znalazł frajera jak ja co mu wcisnoł za normalną rynkową cenę + montaż, następnie coś je pocerował i spadaj człowieku

ogólnie to jeździłem chyba ze 3 razy zanim mi I razem to niby naprawił, 50km w jedną stronę x2 = 100km

A gość myśli, że ktoś żyje tylko autem i wymianą siedzeń


Jeszcze jedno, jak kupicie własne wnętrza i postanowice zmienić u niego to pilnujcie jego synów podczas montażu, głównie starszego

koleś szybko wszystko na skróty robi śrubek mu zostaje, tylko kase zgarnąć niemało i spadaj(a najlepiej to pozwól mu zcipowac auto to będzie wychwalał Ciebie wtedy) ja mam nie zmonotwany dobrze prawe poszycie drzwi i uchwyt na pas biezpieczeństwa mi odpada. klient przedemna wyjechał też po jakimś zabiegu z autem, po 2 godzinach młody dopatrzył się, że został lewarek czy coś tego typu na warsztacie(niepamiętam dokładnie) gość musiał z warzawy zawracać się, a młody przepraszam Pana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.