Skocz do zawartości

Bezkluczykowy dostep - nie dziala 1 klamka


JEDi

Rekomendowane odpowiedzi

Podepne się pod temat,

przestał mi działać led w jednej z klamek, czy bmw traktuje to jak zwykłą żarówkę (część eksploatacyjną), auto jest na gwarancji, może wymienią?

 

Jeśli nie, to może ktoś podpowiedzieć jak to wymienić, tzn jaki led kupić.

 

Dzięki, pozdrawiam

 

Eh te dzisiejsze samochody, w związku z cytowaną przypadłością zadzwoniłem dzisiaj do krakowskiego M-Carsu (ponieważ auto jest na gwarancji), miły Pan powiedział mi że diagnoza może potrwać około 3 godzin (jeszcze wogóle się upewnił, że jest dzisiaj dniagnosta), jaja, głupie podświetlenie klamki a tyle zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie czy ktoś może coś podpowiedzieć w takiej sprawie :

Wymieniłem swoja klamkę, która powodowała zwarcie i drzwi samoczynnie się otwierały kiedy tylko zbliżyłem się z kluczykiem ( powodowała błąd następującej treści :

zewnętrzne układy elektroniczne klamki drzwi: włączone wykluczanie powtórzeń błąd nr 9307BA ) na klamkę z allegro, która po zamontowaniu nie działa na dotyk i powoduje taki błąd:

zewnętrzne układy elektroniczne klamki , drzwi kierowcy: nieprawidłowa wartość do odblokowania sterowania zasilaniem.

Czy jest ona również uszkodzona czy wymaga programowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym, w Kamaz ? napisz jakie auto

 

Jak by nie było to jesteśmy w dziale elektronika - seria 5- F10, F11 i takiego też auta tyczy się problem

dokładnie bmw f10 520d rok 2013 lift klamka lewa przednia od kierowcy

Czy mogę liczyć teraz na jakieś konkrety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w czym, w Kamaz ? napisz jakie auto

 

Jak by nie było to jesteśmy w dziale elektronika - seria 5- F10, F11 i takiego też auta tyczy się problem

dokładnie bmw f10 520d rok 2013 lift klamka lewa przednia od kierowcy

Czy mogę liczyć teraz na jakieś konkrety ?

Numer bleda z diagnostyki pamiętasz ? Chodzi mi o drugi błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym, w Kamaz ? napisz jakie auto

 

Jak by nie było to jesteśmy w dziale elektronika - seria 5- F10, F11 i takiego też auta tyczy się problem

dokładnie bmw f10 520d rok 2013 lift klamka lewa przednia od kierowcy

Czy mogę liczyć teraz na jakieś konkrety ?

Numer bleda z diagnostyki pamiętasz ? Chodzi mi o drugi błąd

 

numer mam zapisany w domu po południu dopiszę ale opisany jest tak jak wyżej "zewnętrzne układy elektroniczne klamki , drzwi kierowcy: nieprawidłowa wartość do odblokowania sterowania zasilaniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja bym zrobił reset sterownika cas po wymianie klamki, jeśli nie pomoże to szukać soft ista aby zorientować się w problemie, a nie czytać błędy za pomocą skanerów, które są przeznaczone dla różnych pojazdów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobił reset sterownika cas po wymianie klamki, jeśli nie pomoże to szukać soft ista aby zorientować się w problemie, a nie czytać błędy za pomocą skanerów, które są przeznaczone dla różnych pojazdów[/quote zgadzam sie niestety na obecna chwile nie mam dostepu do lepszego oprogramowania na sobote umówiłem się do warsztatu. Meczy mnie jednak ta klamka i wlasnymi silami staram sie dojść do tego co jest dlatego tez napisalem tu na forum liczac ze ktos spotkal sie juz z takim problemem i cos podpowie.

9307A1 to numer bledu kaki obecnie pokazuje program delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z serwisu bmw Fijałkowski Zielona Góra - sprawna klamka po wymianie działa od razu bez żadnego kodowania , nie wymaga też kasowania błędu aby działała poprawnie.

Gdyby ktoś posiadał sprawną klamkę od strony kierowcy w kolorze blacksaphir metalic to chętnie zakupię.

PS.

Czy taka klamkę da się naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Pytanie, klamka z dostępem komfortowym prawy przód. Raz zamknie przez dotyk, po chwili samoczynnie otwiera drzwi (odryglowanie). Może tez miec wpływ na powolne rozładowywanie akumulatora? Myśle o wymianie klamki, są na portalu aukcyjnym używane z dostępem komfortowym, podświetleniem, tylko gdzie znajduje się czujnik od komfortu?? Czy sama klamka wystarczy? Czy czujnik jest zintegrowany z klamka pod wyczuwalnymi pod palcami kilkoma kreskami? Czy znajduje się gdzieś dodatkowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy ewentualna wymiana klamki jest skomplikowana, czasochłonna? Wystarczy kierować się przed zakupem kolorem, strona montażu, podświetleniem, dostępem komfortowym, chromem lub nie, czy czymś jeszcze? Programować nie trzeba z tego co wyczytałem powyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Te klamki to jakas kpina. U mnie dwie robia zwarcie do plusa ale dzialaja (widac po bledach) Jedna tylko otwiera ale juz nie zamyka. Ostala sie jedna ktora dziala prawidlowo. Jakbym chcial wszystkie wymienic to trzeba sporo wylozyc. Wiec odpialem kable od wszystkich i juz komfortu nie ma. Trzeba z pilota otwierac.

Mowia ze sa nierozbieralne. Ale czy faktycznie tak jest? Czy jakis magik juz to rozkminil i naprawia sie te klamki.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taki sam problem z dwiema klamkami.

Wyjęcie klamki to żaden problem, jedna śruba torx i po temacie.

Trzeba tylko uważać żeby wtyczki nie „uciekły” do środka drzwi :)

Ja swoje wyciągałem, przeczyściłem styki wtyczek i nic nie pomogło.


Szukając klamek, natrafiłem na nową od Chińczyków za 180 pln.


https://pl.aliexpress.com/item/33038862459.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.399c74bfKM7ciz&algo_pvid=b7b8fb58-9c28-422c-9736-e5c2e4dab91f&algo_expid=b7b8fb58-9c28-422c-9736-e5c2e4dab91f-52&btsid=0ab6d69515908338054003852e0416&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_


Ktoś może coś o tym powiedzieć, w sensie czy zamontował i działa?

Wysłałem pytanie o podanie kodu lakieru i zero odpowiedzi.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kurde jak za darmo. Komplet 4 by mniej wyszedl jak 1 nowa w salonie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pewnie te z salonu tez tam sa sklejane :wink:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Możesz kupić ori tył (z reguły mniej używne) - ważne żeby strona się zgadzała, rozkręcić i przełożyć "wnętrze". Dodatkowo nie musisz szukać klamki dokładnie w kolorze Twojego auta, a podobne - rożnić sie będzie (ledwo) widoczna część wewnatrz klamki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
A skad mamy wiedziec czy masz komfort. Rozkoduj sobie vin bedziesz wiedzial. Jak masz to w kazdych drzwiach. Podświetlenie jest na innym kablu. Klamki komfort maja dwie wtyczki. Osobno oswietlenie osobno obsluga komfort

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad mamy wiedziec czy masz komfort. Rozkoduj sobie vin bedziesz wiedzial. Jak masz to w kazdych drzwiach. Podświetlenie jest na innym kablu. Klamki komfort maja dwie wtyczki. Osobno oswietlenie osobno obsluga komfort

A jaki jest to kod vinu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.