Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych.

Dorwałem bezpośrednią korespondencję z producentem "naszych" skrzyń automatycznych.

Nie wiem jak podchodzi do tego BMW ( z tego co pamiętam, w E60 podobno olej miał służyć "dożywotnio" ), ale producent zaleca wymianę oleju w skrzyni pomiędzy 80 000km - 120 000km przebiegu ( 7 litrów ZF Lifeguard-8 fluid ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 975
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Też o tym myślałem, bmw oczywiście twierdzi, że jest dożywotnio ale dla nich najlepiej jakby żywot samochodu kończył się po 100tys.km.

Mam 55tys.km. i skrzynia nie chodzi tak idealnie jak w nowym samochodzie, nic jej nie jest ale to już nie "nówka". W E60 miałem mikropęknięcie miski pod skrzynią i wymieniłem miskę i olej przy 88tys.km. różnica była naprawdę odczuwalna na plus. Jeszcze jedno, w skrzyniach tych (i poprzednich) nie ma żadnego czujnika poziomu oleju, jeśli nie zauważysz wycieku to wyleci cały do całkowitego zatarcia mechanizmu a komputer nawet się nie zająknie...

Może więc warto pomyśleć o wymianie, zwłaszcza jeśli ktoś kupuje używany z przelotem ~100tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie jak coś to od ręki gotowe zestawy ori ZF, oczywiście zapraszam też na profesjonalną wymiane :wink:

http://allegro.pl/olej-miska-filtr-sruby-bmw-zf-8hp45-8hp70-komplet-i3396488200.html

współpracuje z firmą ZF i według mojej wiedzy wymiana co 90tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymieniać miskę za każdym razem ?

Mam u siebie dopiero 35 tys. km więc do wymiany jeszcze trochę zostało - mam jednak pytanie czy ta wymiana jest tak prosta jak wymiana oleju silnikowego tj. wylać stary, wlać nowy i można jechać dalej czy jakieś "sprzętu diagnostyczne" trzeba podłączać do samochodu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak napisał Pemek plus kolejność dokręcania plastikowej miski + klucz dynanometryczny + plus odpowiednie wystudzenie auta + plus kontrola temperatury oleju przy ustawianiu poziomu + labolatoryjna czystość :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Nie zarządzać, ale poprosić o wymianę na Twój koszt. Tak po 100tyś km wypadałoby. Ja z pewnością tak uczynię, ale z tytułu tego że mam przelatane 40k km więc jeszcze dłuuuga droga....
"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
również potwierdzam i muszę przyznać że w 6hp czyli poprzednikach przy 100km dużo lepiej wyglądał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Warsztat jak kazdy, ja do niego mam zaufanie, co ciekawe maja autoryzacje Fiata. Warsztat to ludzie i ich umiejetnosci a nie szklo, krawat i skora o darmowej kawie nie wspominajac :mrgreen: . Kazdy to zrobi przy odrobinie umiejetnosci. Podpinac kompa nie musialem, bo maly przebieg i nie trzeba robic adaptacji skrzyni. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat jak kazdy, ja do niego mam zaufanie, co ciekawe maja autoryzacje Fiata. Warsztat to ludzie i ich umiejetnosci a nie szklo, krawat i skora o darmowej kawie nie wspominajac :mrgreen: . Kazdy to zrobi przy odrobinie umiejetnosci. Podpinac kompa nie musialem, bo maly przebieg i nie trzeba robic adaptacji skrzyni. :D

 

Z tego co wiem i co mówią warsztaty, ZAWSZE trzeba robić adaptację po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.