Skocz do zawartości

BMW F10 Montaz icznika bardziej rozszerzonego


wiloe

Rekomendowane odpowiedzi

Twierdzą ,że tak, VIN wpisali i przebieg sie zgadza z poprzednim - ogólnie normalnie działa ale tempomat - nie.

Zastanawiam sie czy np to licznik od 6cio cylindrowca (jeżeli ma to znaczenie) bo widzę liczniki podobne i wnioskuję że niektóre maja na obrotomierzu cyfrę 6 a niektóre kończą sie na 5 (jak mam ten z 6) może jeszcze to licznik np od wersji z headupem (ja nie mam tego)

Może macie taka wiedzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Twierdzą ,że tak, VIN wpisali i przebieg sie zgadza z poprzednim - ogólnie normalnie działa ale tempomat - nie.

Zastanawiam sie czy np to licznik od 6cio cylindrowca (jeżeli ma to znaczenie) bo widzę liczniki podobne i wnioskuję że niektóre maja na obrotomierzu cyfrę 6 a niektóre kończą sie na 5 (jak mam ten z 6) może jeszcze to licznik np od wersji z headupem (ja nie mam tego)

Może macie taka wiedzę?

Zrób zdjęcie licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzą ,że tak, VIN wpisali i przebieg sie zgadza z poprzednim - ogólnie normalnie działa ale tempomat - nie.

Zastanawiam sie czy np to licznik od 6cio cylindrowca (jeżeli ma to znaczenie) bo widzę liczniki podobne i wnioskuję że niektóre maja na obrotomierzu cyfrę 6 a niektóre kończą sie na 5 (jak mam ten z 6) może jeszcze to licznik np od wersji z headupem (ja nie mam tego)

Może macie taka wiedzę?

 

Musisz zrobic flash Esys-em i wrazie koniecznosci jeszcze raz zakodowac. Prawie zawsze tak jest :cool2:

Londyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i właśnie takie historie.

Mam jeszcze jedno pytanie - jak wykonać test liczników? - przytrzymuję 10 sek reset , włącza się ukryte menu i co dalej?- jeżeli wybiorę test , to wchodzę dalej i pyta czy uruchomić ale czym potwierdzić - przycisk reset to wychodzi z podmenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Podepnę sie pod temat.

Posiadam taki licznik 6WA opcja bez hud i chciałbym zamontować go w mojej F10 (tam posiadam zwykły licznik)

Poszukuje osoby z okolic Starogardu Gdańskiego , Gdańska która pomogłaby mi w montażu takiego licznika.

 

Prosze info na PW.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
A pytanie takie, chcialbym zalozyc licznik taki jak opublikowal zalozyciel tematu mam ten standardowy w f11 2.0d , czytajac na roznych ofertach, wychodzi, ze licznik sa wymienne w F07 F10 F11, czy jest jakas roznica miedzy licznikami z silnika 2.0d i 3.0d ? znalazlem w fajnej cenie licznik tyle ze z BMW 5 GT F07 3.0D i nie wiem czy to bedzie pasowac do mojej f11 2.0d , z gory dzieki za odpowiedz , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przygotowanie licznika

Viny w eprom 160D0WQ, 160D0WT lub 35160WT muszą być zrobione na FF a przebieg na 0.

Może być 1vin do 4 vinów..

Jest tam jeszcze pamięć 95320 tam też są viny i ja je robię od razu.

Kodowanie

Do wyposażenia dodać 6WA lub 6WB (ten co robimy)

Kodować licznik i nawigację.

Pomimo poprawnego kodowania tempomat może nie działać.

Problemem jest różnica w ilevel auta.

Jeśli auto bylo niedawno programowane a dołożony licznik nie to trzeba flaszowac licznik.

Jak licznik ma młodszy flasz to całe auto trzeba robić.

Jeśli ilevel jest podobny to tempomat musi działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, jaki jest koszt wymiany podstawowego zegara na (6WA)?

Czy możecie polecic kogos w Warszawie?

Mógłbym napisać 'nie powiem' tak jak Ty w opisie.


Licznik da rade kupić za 400zł (6wa), wtedy np. 100zł kasowanie vin, 50 montaż i 50 kodowanie. - wychdozi 600.


Ale jak już licznik za 600 to wychodzi 800 itd.


Zalezy kogo znajdziesz.


Na allegro masz liczniki za 717 zl które trzeba tylko zakodować.

Wiec montaż możesz zrobić sam - bo to banalne i ktoś za 50zł zakoduje.


Mowa o 6WA w F10, bo w F30 jak masz basic to trzeba swiatelko dolozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.