Skocz do zawartości

Czujnik cisnienia w oponach


crok

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Zmienilem opony na letnie, 19 byly 18 , nie robilem zadnych resetow w komputerze.

Wczoraj wieczorem wracamy do domu ja na fotelu pasażera "zmęczony " :) i tu nagle krzyk żony - patrz na komputerze jest napisane , ze spadek cisnienia w oponach wielkie napisy na ekranie....

wyskakuje z samochodu , sprawdzam kolo o ktorym mielismy info , ze spadek ale nic nie widze.... zrobilem reset komputera i dzisiaj patrze i wizualnie guma jest ok .

Pytanie /1. jak sprawdza samochod to cisnienie bo zwariowalem

2. mozleiwe , ze brak resetu przy zmianie kol na 19 to spowodowal ?

3. I gdzie jest ten czujnij i jak to sprawdza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To zależy który masz system, jeśli z abs to reset jest potrzebny. Jeśli natomiast wybrałeś przy zakupie czujniki w kołach to musisz w nowych kołach takie czujniki zamontować. Pytanie kiedy faktycznie komunikat się pojawił, jeśli miałbyś czujniki w kołach to komunikat byłby natychmiast po zmianie, więc pewnie masz z abs'u, wystarczy reset.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Trochę z innej beczki.

Wracałem dziś z Beskidów, po może półgodzinej jeździe wyskoczył mi komunikat o spadku ciśnienia w jednej oponie. Opony mam bez RoF, Michelin PPS.

Trochę jeszcze pojechałem, nie odczuwając żadnej zmiany w prowadzeniu się auta. Na wszelki wypadek zjechałem na stację, podpiąłem kompresor, i nie było żadnej różnicy w ciśnieniu między tą obszczekaną przez system oponą, a pozostałymi. Zresetowałem ciśnienie wszystkich kół, i komunikat już się nie pojawił. Czy u kogoś już coś takiego się pojawiło, u mnie pierwszy raz. Zastanawiam się, co mogło być tego przyczyną... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Są stosowane dwa systemy:

- prostszy (RPA), korzystający z danych o prędkości obrotowej kół (czujniki ABS), wykrywający problem na podstawie zmiany średnicy koła po spadku ciśnienia

- bardziej zaawansowany (RDC), korzystający z czujników ciśnienia wbudowanych w felgi (ten podaje rzeczywiste ciśnienie w każdym kole oraz dodatkowo temperaturę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz system RPA.

Nie trzeba zdejmować opony, aby sprawdzić którą wersję posiada samochód.

 

Widać to po wejściu do menu: "Info o pojeździe - > Status pojazdu".

W przypadku RDC w menu jest "Kontrola ciśnienia opon", zaś na grafice koło kół są wartości liczbowe ciśnienia i temperatury.

W przypadku RPA w menu jest "Wskaźnik uszkodzenia opony", zaś na grafice dla poszczególnych kół prezentowane są tylko kolory, bez wartości liczbowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zapalil sie ten komunikat juz 2 razy... raz 50km od domu i mysle hmmm :) chce nam sie zatrzymac? czy da rade? dal. wytrzymal do wulkanizacji sprawdzili opone wszystko ok.

 

w srode 20.00, powrot do domu,.. o 20.45 mecz w tv a na a4 komunikat sprawdz cisnienie... grrrr mysle zjade na parking sprawdze,.. nie dojechalem,..

tyle zostalo z opony,.. w sumie i tak tyl byl do wymiany nooo ale na mecz sie spoznilem...

 

http://images70.fotosik.pl/1110/770bbfb6495ca873med.jpg

 

radze by nie lekcewazyc komunikatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Trochę z innej beczki.

Wracałem dziś z Beskidów, po może półgodzinej jeździe wyskoczył mi komunikat o spadku ciśnienia w jednej oponie. Opony mam bez RoF, Michelin PPS.

Trochę jeszcze pojechałem, nie odczuwając żadnej zmiany w prowadzeniu się auta. Na wszelki wypadek zjechałem na stację, podpiąłem kompresor, i nie było żadnej różnicy w ciśnieniu między tą obszczekaną przez system oponą, a pozostałymi. Zresetowałem ciśnienie wszystkich kół, i komunikat już się nie pojawił. Czy u kogoś już coś takiego się pojawiło, u mnie pierwszy raz. Zastanawiam się, co mogło być tego przyczyną... :?:

 

 

 

Witam wczoraj miałem identyczną sytuację zmieniłem koła na 19 z nowymi oponami i tak po przejechaniu 80km wyskoczył komunikat spr ciśnienie w oponie przedniej prawej no to sruu na stację opona bez run flat MICHELIN PILOT SPORT 3 nowiutka . sprawdziłem na kompresorze miała 2.4 dodałem do 2.5 reset ciśnienia i nic więcej się nie pojawiło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

A nie masz systemu RPA, korzystającego z czujników ABS...? (mierzących zmianę średnicy koła)

Ten system wcale nie działa źle, nie wiem czy warto dokładać RDC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
System RPA rozbić o D..pe dzisiaj jadę i słyszę że cos koło głośniej chodzi myślę śnieg w nadkolach ociera o oponę staje patrzę nie ma.Jadę dalej to samo myślę laczek sprawdzam na wyświetlaczu wszystko ok nic nie pokazuje sprawdzam opony wzrokowo ok ale naciskam na bok opony okazuje się laczek jade do wulkanizacji ciśnienie zero diagnoza diagnoza felga pękła na obwodzie cisnienie zero w oponie a czujnik nic nie pokazał jak bym do konca ufal systemowi skończył bym w rowie jak Duda :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.