Skocz do zawartości

ADBLUE - co ile


crok

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam 535d z AdBlue, ale jeszcze tego samodzielnie nie dolewałem.

Czy to jest tak jak z benzyną, że wystarczy dolać i rezerwa sama gaśnie? Czy trzeba w kompie kasować jakiś symbol uzupełnienia, tak jak w przypadku oleju itp ?

Jeśli mam gwarancję EURO PLUS i jest powiedziane, że wszelki serwis muszę robić w ASO aby ją utrzymać, to czy dolewanie ADBLUE również muszę robić w ASO ? Czy mogę sobie po prostu dolać i komp wskaże większy zasięg i po sprawie ?

 

Pozdro.

Michał

 

Ja kupiłem ostatnio butelkę chyba 5l na stacji benzynowej i sam wlałem, tylko lejek sobie zorganizuj bo bez niego może być niewygodnie. Kiedyś tankowałem z pistoletu, jak do tankowania benzny, na BP, ale tam coś nie chciało się lać, musiałem do obsługi chodzić, dali mi jakiś magnes i wtedy poszło, dlatego lepiej chyba jednak z butelki. Po tym miałem wizyty w ASO i nie było żadnego problemu, że sobie sam dolewałem adblue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Mozesz sam dolac. Swiatelko samo zgasnie.

 

Odnosnie gwarancji, nie jestem przekonany, ze otrzymales prawdziwa informacje z serwisu. Prawo europejskie mnie w chwili obecniej nie interesuje, ale z tego co sobie przypominam, nie musisz jezdzic do ASO, aby spelniac warunki do utrzymania gwarancji. Proponuje jednak sprawdzenie tego, przed podjeciem jakis decyzji.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Koledzy,

 

mam auto od niedawna - 520 xDrive, po lifcie 2014.

 

zapalila się kontrolka... i tak jak pisaliście... do przejechania 1000 ponad km.

 

kupiłem na Orlenie cały duży baniak - chyba 18l. i dołączony lejek.

 

wlałem i o dziwo weszło na pewno z 17 l bo mało zostało w baniaku.

 

każdy pisze, że na 10 tys starcza a mi komputer wyświetla teraz: 21,000 km zasięg oraz najsmieszniejsze "dolana ilość 0,5l".

 

co za szajs ?

 

 

i pytanie o sam korek: nie wiem czy on dokręcony bo od paliwa wiadomo - można wyczuć że zakręcony. ale ten jakoś tak niebardzo chce się dokręcić... moglibyście zobaczyć u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na ile wystarcza adblue zależne jest od wielu czynników. Mnie tez z reguły wystarcza na 20 tys. A to ze wyświetla ci się napis "dolana ilość 0,5 " oznacz ze jeszcze 0,5 litra możesz dolać i wraz z przebiegiem ta wartość będzie rosła. To po prostu błąd w tłumaczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"dolana ilość 0,5 " oznacz ze jeszcze 0,5 litra możesz dolać i wraz z przebiegiem ta wartość będzie rosła. To po prostu błąd w tłumaczeniu.

Może nie jest to błąd w tłumaczeniu i oznacza dolaną ilość AdBlue przez system SCR (czyli ile auto zużyło płynu od ostatniego uzupełnienia).

Co w sumie na jedno wychodzi, bo jeśli auto zużyło 0,5l to tyle można wlać do zbiornika :)

 

Korek dokręca się po prostu do oporu, po dokręceniu nie powinno być żadnego luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Pacjent G11 740d xdrive, wlew AdBlue pod klapką wlewu paliwa, ilość do dolania w idrive ok 7 litrów.

Problem polega na tym, że chciałem na stacji dolać płynu pistoletem z dystrybutora, ale od razu odbił, poszło raptem 2 setki.

W jaki sposób można samodzielnie uzupełnić stan ?

Dzięki za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To co pokazuje iDrive to nie jest ilość do dolania, tylko ilość dolana (wstrzyknięta) ze zbiornika do katalizatora SCR przez system AdBlue.

Czyli do dolania jest: pojemność zbiornika AdBlue minus to co pokazuje iDrive :)


Ja dolewam zawsze przez lejek z 10-litrowego pojemnika z płynem AdBlue, kupionego w hurtowni moto.

W razie gdy nie okiełznasz pistoletu :wink: powyzszy sposób jest bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pacjent G11 740d xdrive, wlew AdBlue pod klapką wlewu paliwa, ilość do dolania w idrive ok 7 litrów.

Problem polega na tym, że chciałem na stacji dolać płynu pistoletem z dystrybutora, ale od razu odbił, poszło raptem 2 setki.

W jaki sposób można samodzielnie uzupełnić stan ?

Dzięki za odpowiedź !

 

Miałem to samo. Okazało się, ze musieli na pistolet założyć jakiś magnez aby to zadziałało dla osobówki. Ktoś z obsługi stacji musiał to zrobic. Sporo zachodu dlatego od tego czasu kupuje w butlach 5 lub 10 litrów i wlewam z pomocą lejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Mam od dzisiaj problem z awaria systemu ad Blue jednak jak czytam temat to nie wiem czemu u mnie w Idrive jest napisane zasięg 14500km dolano 4.5l. Jak mam to rozumieć? Że ostatnim razem dolano tylko 4.5l? Czy tyle tego Adblue mam w zbiorniku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

A ja was zaskoczę

Zakupiłem Bmw LCI 2014r 2.0 d 184 km wyposażony w adblue.

Jak go kupiłem komp pokazywał 7,5 l adblue i z czasem zaczęła ta wartość rosnąć a zasięg wzrastać.

Dziś patrzę a tu dolana ilość pokazuje zero a zasięg 23000 km.

O co tu chodzi. Nic nie dolewałem.

Proszę o wytłumaczenie tego zjawiska.

Brak jakichkolwiek komunikatów.

Pozdrawiam

Szymon

https://zapodaj.net/4a30bb96c7bc8.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pacjent G11 740d xdrive, wlew AdBlue pod klapką wlewu paliwa, ilość do dolania w idrive ok 7 litrów.

Problem polega na tym, że chciałem na stacji dolać płynu pistoletem z dystrybutora, ale od razu odbił, poszło raptem 2 setki.

W jaki sposób można samodzielnie uzupełnić stan ?

Dzięki za odpowiedź !

 

Miałem to samo. Okazało się, ze musieli na pistolet założyć jakiś magnez aby to zadziałało dla osobówki. Ktoś z obsługi stacji musiał to zrobic. Sporo zachodu dlatego od tego czasu kupuje w butlach 5 lub 10 litrów i wlewam z pomocą lejka.

 

Ja 2 tygodnie temu tankowałem addblue na shellu w Katowicach, bez problemu. Jak zwykle paliwa tyle ze taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.