Skocz do zawartości

F11 podgrzewane fotele - maty


jack182

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pierwszy raz po zakupie włączyłem podgrzewanie fotela kierowcy i mam wrażenie, że nie grzeje część dolna, ale nie cała, a jedynie główne siedzisko, gdyż boczki grzały.

Czy jest to możliwe?

Czy są tam oddzielne maty na środek i oddzielne na boczki?

 

Testowałem zarówno przy równym rozłożeniu grzania jak i po przełączeniu tylko na siedzisko.

Pozdrawiam

Jack182

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty są oddzielnie (przy komfortach siedzisko grzeją 4 maty i 3 oparcie), ktoś mógł przerwać przewód lub samą matę klęcząc np przy sprzątaniu, albo np jak ktoś się odwraca do tyłu ale to na fotelu pasażera, oczywiście są też inne scenariusze :) Dlatego nigdy nie można klęczeć na fotelach i kanapie, łatwo uszkodzić czujnik obecności, albo grzanie, wentylację, pompowanie, siłowniki i czego tam jeszcze nie ma.

Poszycie można zdjąć bez rozkładania fotela ale wyjąć go trzeba, potem zamówić w aso uszkodzony element, to nie są bardzo drogie rzeczy, jedna mata około 300zł. Ale może tylko coś się rozłączyło. Za całą robotę w aso policzą co najmniej x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którą jest coś nie tak to wiesz, nie grzeje środkowa siedziska, boczki grzeją.

Nigdy nie rozkładałem fotela f10 ale z tego co widzę przy sprzątaniu to jest podobnie jak w innych samochodach. Najlepiej wyjąć fotel, to tylko 4 śruby, położyć na stole i powoli wszystko obejrzeć, tu masz film jak ktoś dokłada ogrzewanie do e93:

Oczywiście jak za często nie "majsterkujesz" i nie czujesz się pewnie w takich zabawach to lepiej jedź do aso, sporo można uszkodzić w takim fotelu i koszty będą dużo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jestem właśnie po wymianie poszycia fotela w E39 .

Fotel grzany i pompowany ,ale to nic tam jest tyle pierdół ,że poległem !

Jeśli nie rozbierałeś nigdy fotela to radzę to zlecić komuś kto się zna bo gwarantuję ,że nie dasz rady !????

http://img831.imageshack.us/img831/5108/c266261948.jpg

http://forum-lines.ru/rez/ab230811.gif

To JA HA HA HA u cioci na imieninach

http://www.youtube.com/watch?v=i2IxI38tfYA

Moja ŻABKA http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=212074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Mam fotele sportowe (boczki skóra + materiał) i niestety brak podgrzewania. Czy można doposażyć takie fotele w oryginalne maty grzejne łącznie z uzupełnieniem przycisków? I jaki to może być koszt?

Poza tym wszystko w tym autku mi pasuje, no może jeszcze silnik 3.0d by się przydał ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne ogrzewanie troszkę cie szarpie, do skóry samo siedzisko z matą grzewczą kosztuje ponad 3 tysiące, oparcie pewnie tyle samo, a to tylko jeden fotel. Maty nie występują jako oddzielne części

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mozna jakoś dołożyć ogrzewanie siedzenia z tyłu? W poprzednim aucie miałem i teraz dzieci mi narzekają.

 

Można kupić gotowca...

http://allegro.pl/bmw-f11-kanapa-tylna-podgrzewana-i5797914499.html

 

Koleś także rozkręca fotele na czynniki pierwsze, które później sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Planuję u siebie dołożyć grzanie z tyłu. Grzane kanapy w moim kolorze mam już na oku (na Alle...), pozostaje jeszcze kupić kratki tylnego nawiewu z przyciskami sterowania grzaniem. I teraz pytanie - czy trzeba coś jeszcze? Czy trzeba dołożyć moduły grzania foteli? Czy instalacja pod kanapą i do przycisków w tunelu środkowym jest już wyprowadzona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Trochę odgrzeje temat. Kupilem f10 z fotelami komfort. Niestety dol u kierowcy nie grzeje. Oparcie dziala. W idrive nastawilem na grzanie samego dolu i dalej nic. Moze ktos wczesniej kleknal na siedzisku i mata poszła. Jak sie ma sprawa z bezpiecznikiem czy grzanie tylka i plecy sa na jednym bezpieczniku czy na osobnych?

Tak samo nie wyczulem by boczki na siedzisku jakos mialy grzac. U pasazera tez jakos boczki niw byly gorace tak jak srodek. Az tyle tam tych mat jest grzejacych?

Bawic sie w naprawe czy pogodzić sie z tym ze nie grzeje. :?

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczki chyba nie grzeja. Jutro sprawdze. Aco do maty to zadzwon do serwisu i sprawdz po vinie czy aby przypadkiem nie moNa do Twojego auta kupic samej maty. W jednej e60 ktora mialem sie dslo a w innej juz cale poszycie a fotele oba comforty i z wygladu identyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Troche ciezko w jeden dzien... jezeli to mata to pozostaje rozbieranie fotela i wymiana na jakas uniwersalną albo kupno w aso nowego calego dolu fotela- jakies 4 klocki :mrgreen:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
U mnie z jakiegoś powodu przestał grzac w F11 elektrycznie wysuwany podkolannik. Siedzisko grzeje plecy także. Tylko podkolannik zimny... może się co wypięło czy co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie z jakiegoś powodu przestał grzac w F11 elektrycznie wysuwany podkolannik. Siedzisko grzeje plecy także. Tylko podkolannik zimny... może się co wypięło czy co?

Może wpieło a może pękło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro juz odkopaliście wątek to ja przy okazji podpytam się. Wcześniej było pisane, że można z poziomu idrive ustawić sobie siłe grzania. Ja nigdzie u siebie nie widze niczego takiego.

Oczywiście mam trzystopniową skalę z diodami na panelu klimatyzacji, ale w menu idrive nic takiego nie mam.

Czy ta mozliwość występuje tylko przy komfortach ? Bo ja mam fotele z M-pakietu (alacantra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.