Skocz do zawartości

Jakie audio zamiast standardowego w F10?


Zodiac

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Zgłaszam sie z prośba do bardziej doświadczonych kolegów w temacie audio - jakie i przede wszystkim GDZIE założyć, żeby efekt był OK?

 

Dla mnie to bardzo ważny element auta i wahałem się dość długo nad zakupem, bo wcześniej bez Logic7 nie wsiadałem do BMW. Pomimo wszem i wobec znanego faktu, że 2.0d "nie jedzie" :D zdecydowałem sie na zakup i w tym momencie wiem już na pewno, że bez upgradeu audi nie wytrzymam długo. Rożnica dźwięku przy dobrym sprzęcie a standardzie w BMW jest kolosalna, nawet w biurze mam lepsze audio niż w aucie i zaczyna mi to przeszkadzać.

 

Co mnie interesuje najbardziej? Taka kolejność:

 

1. Co - najlepsze rozwiązanie to oryginalny Logic7, jeśli da się dołożyć. Nie lubie jakiś dziwnych pomysłów i składania. Niemniej jeśli firma ma doświadczenie i dobry zestaw do F10, to też sprawę rozważę.

 

2. Gdzie - najlepiej na śląsku albo okolicy, Jednak jeśli to bedzie Wawa, to też nie problem.

 

Rozmawiałem z jedną osobą na forum, która montowała zestawy w F10 - ma więc doświadczenie, ale jest z Wrocławia i ten kierunek akurat najmniej mi pasuje.

 

Dzięki za wszelkie uwagi.

Edytowane przez Zodiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

520d nie jedzie, wiec można posłuchac sobie muzyki ciągnąc sie za tirami :wink:

 

Myśle ze jak chcesz zmieniać to bierz retrofita bmw, lepiej wyjdziesz niz kombinowanie z nonamami

 

Z drugiej strony, ja nie zmieniam audio - mi tak bardzo na tym nie zalezy, w koncu "Ona tańczy dla mnie" brzmi zawsze tak samo nawet na lepszym audio, wiec po co zmieniać? :mrgreen:

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nawet w biurze mam lepsze audio niż w aucie i zaczyna mi to przeszkadzać.

.

 

nawet jak będzie to "toaleta biurowa" to na "tandetnym" sprzęcie za 500zł za całość będziesz miał lepszy odsłuch niż w aucie z "super" sprzętem za kilkanaście klocków...

 

co do zakładów to są ich "setki", wyszukiwarka na warsztat, który wygrał/bierze udział w zawodach (tzw. ekstra liga) car-audio , płacisz krocie i masz to co (jakość dźwięku) w biurze za 500zł...Klient nasz Pan :cool2:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, wiadomo że w aucie nigdy nie będzie super, ale przynajmniej słuchanie tych paru dźwięków nie będzie irytowało - nagłośnienie standardowe BMW nadaje się tylko do odgrywania dźwięków parktronika, ewentualnie telefonu :(

 

thestructor --> pytałem w ASO, nie ma retrofita ani opcji updrejdu w ogóle u nich :mad2:

 

AO - pytam tutaj, bo chciałbym znaleźć warsztat sprawdzony, z doświadczeniem w F10 najlepiej. Może ktoś już coś robił u siebie, raczej nie chce być pionierem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie piszcie glupot ze w aucie nigdy nie bedzie super i takich tam zlotych mysli. Mialem kiedys w E60 standardowe audio i brzmialo to jak riadiobudzik. Nie dalo sie sluchac muzyki a jedynie wiadomosci. Przy okazji zamawiania f10 pamietalem o tym i wzialem hifi prof. Mam spora przyjemnosc za kazdym razem gdy mam ochote czegos posluchac glosniej niz wiadomosci. Nie jest to poziom filharmonii ale daje duzo frajdy. Moim zdaniem wiec jak najbardziej warto!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wg mnie zwykłe HiFi też gra super i nie trzeba koniecznie się rzucać na Professional'a. Aczkolwiek jak już nie jest to kwestia związana z zakupem auta tylko mówimy o dokładania to fakt, że lepiej już dołożyć Prof.

 

A kolega, który twierdzi, że w byle jakim pomieszczeniu sprzęt za 500 zł gra lepiej niż najlepsze audio w aucie chyba nie słyszał jak to gra po prostu, stąd jego dziwna teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O audio "za 500" proponuję zapomnieć, w biurze mam sprzet w cenie HiFi Pro BMW do grania i na codzień z racji lokalizacji :wink: nie gra ani głośno, ani mocno, po prostu bardzo dobrze odtwarza dźwięki i tego samego oczekuje od aduio w aucie. Niestety jest kaszana.

 

Mówicie o Logic7 / HiFi Pro - OK, ale gdzie założyć, możecie kogoś polecić? ASO tego nie zrobi, pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja, czy HiFi Prof. gra, czy nie gra przypomina mi temat poruszany w dość znanym wątku w naszym dziale, który pobiwszy rekordy popularności został z niewiadomych powodów zamknięty :) Jak widać, dla niektórych ten sprzęt nie jest wystarczający, podobnie jak niektórym moc 184 koni nie wystarczy, żeby wyprzedzić TIRa. Moim zdaniem ten zestaw można polecić każdemu, kto nie jest audiofilem. Gra bardzo fajnie. Po przesiadce na F10 ze standardowym audio, słyszałem drastyczną różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod powyższym postem.

Do tego dodam, iż cena HiFi Pro jest/była bardzo korzystna względem tego co dostaje się w zamian. Także w stosunku do cen innych opcji wyposażenia, gdzie niekiedy trzeba wydać grubą kasę na małe co-nieco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego czasu chciałem zakładać profi audio w extremecar audio był jeden problem nikt niechciał mi tego do ubezpieczyć (koszt 8-10tyś za upgrade audio) i zrezygnowałem z uwagi, iż jeżdzę 45tyś rocznie i czasami różne rzeczy na drodze spotykam (nigdy jeszcze z mojej winy) filomanem nie jestem bo aby nim być trzeba mieć normalne stereo za minimum 15-20 tyś ja mam skromne stereo (heco i marantz) ale gra na tyle aby mnie zadowolić uwirzcie mi iż w aucie nigdy tego nie dostaniemy gdyż to tylko puszka więc jakakolwiek kwota wydana na audio tylko dlatego aby wydać nie ma sensu :nienie: ..... kto sie zna troche na muzyce poprostu wsiądzie posłucha "wiadomości w aucie" i dojedzie do domu aby delektować sie dźwiękiem :mrgreen: ..... to tylko moje zdanie i nie zamierzam kogokolwiek umoralniać.... zastanówmy sie tylko czy kolejny temt rzeka bez mniejszego konsensusu ma sens.... każdy ma prawo wydawać swoje złocisze na co chce i nie próbujmy go dopasywywać do naszych "ale" lub "standardów".... dobry dźwięk warto delektować niekoniecznei w aucie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zestawy audio w samochodach to się już dawno skończyły. Żadne procesory dźwięku i inne komputery, nawet te w B&O ( to dopiero przepłacanie) nie będą w stanie grać tak, jak np zestaw hi-fi w volvo sprzed dekady. Obecnie radio waży 0,5kg, takie starsze ze 2kg. Inna technologia, dawniej o wiele droższa w produkcji, ale w parze z tym szła jakość.

Już nie mówiąc o tym, że nawet Bangi i inne Olufseny potrafią swoje zestawy wsadzać do samochodu, gdzie instalacja (kable, wtyczki, itp) jest na poziomie peugeota 207. Jak to może dać dobry dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W USA w ogóle nie ma czegoś takiego jak podstawowy dźwięk w F10. W standardzie jest Hifi w każdej 5tce, mimo, że tak samo skonfigurowany egzemplarz będzie tańszy o 1/3 niż w Europie. No ale to kwestia większej konkurencji i specyfiki rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje porównać Hi fi pro w f11 do b&o w f13. Nie słyszę różnicy.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wracam do tematu - w końcu znalazłem chwilę i zrobiłem audio po bożemu :D

 

Różnica kosmos w stosunku do fabryki. Zdecydowałem się na wersje budżetową (bo samochód też jest budżetowy) :wink: przez co oryginalny Logic7 odpadł. Wymieniłem komplet głośników, nowy wzmacniacz, wyciszenie wnętrza i strojenie całości przez profesjonalistów - ten ostatni element najważniejszy, tak dobrze nie grał nawet Logic7 w obu E65, które miałem.

 

Wrażenie - jakbym dostał nowe auto. Sinik dzięki wyciszeniu stał się niesłyszalny, zestaw gra IDEALNIE, nie uderza po uszach jak podnoszę głośność, jest bardzo dobrze zestrojony. W skrócie - pełna profeska :cool2:

 

Polecam, nie chcę być posądzony o reklamę, więc namiar na montażystów podam na priv, chyba że nie macie nic przeciwko, że publicznie ich polece :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak już wróciliśmy do tematu, to ja z kolei, jako że obecnie mam F10 ze standardowym dźwiękiem i mogę w końcu porównać z tymi z HiFi, stwierdziłem, że nie ma tragedii w podstawie. Oczywiście dupy nie urywa, ale jest zupełnie ok. Dla kogoś, kto sucha sobie radia i dźwięk w aucie nie jest dla niego czymś ważnym, w zupełności seria wystarczy. Śmiem twierdzić nawet, że jeżeli weźmiemy nagranie dobrej jakości, to duża część ludzi nie rozpozna czy to standard czy HiFi nie mając bezpośredniego porównania. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki, czy do Hi-Fi Pro w F10 będzie pasował taki głośnik ? ( Charczy głośnik w lewych przednich drzwiach ).

 

http://allegro.pl/bmw-f10-f11-glosnik-glosniki-hifi-i4078981494.html

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.