Skocz do zawartości

Chiptuning F-ek/wykresy/modyfikacje itp.


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Pytanie kieruję do osób, które się znają lub mają przeprowadzoną modyfikację 535i ponieważ moja wiedza ogranicza się do informacji, które przeczytałem w internecie.


W piątek został wykonany chip tuning w mojej 535iGT F07 (po 2 latach użytkowania przeze mnie tego auta). Wynik uzyskany to 352KM i 492Nm. Wykonawca powiedział mi by pojeździć przez weekend i jeżeli będzie cos nie tak to wrócić w poniedziałek na ewentualne poprawki. Wybrałem się więc w sobotę na nowo wybudowaną drogę expresową i niestety ale autem strasznie szarpie przy zmianie biegów. Wystarczy, ze pedał jest głębiej wciśnięty i automat nie zmienia gładko biegów tylko glośno i z szarpnięciem. Przy maksymalnym dociśnięciu pedału gazu skrzynia probuje jakby 2-3 razy zmienić bieg.


Zacząłem więc szukać informacji na forach (tym i amerykańskich bo tam jest więcej silników benzynowych).


Moja skrzynia to 8HP45 a więc do 450Nm. Na początku pomyślałem więc, że mam za duży moment obrotowy ale na forach piszą, że ta skrzynia spokojnie wytrzyma 20% wiecej a wiec do ponad 500Nm. Porównując tez do wyników innych wirusów 535i większość ma podobny moment do mnie.


Ludzie piszą, że po wykonaniu chipa należy tez zrobić upgrade software'u skrzyni biegów.


Moje pytanie brzmi:

Czy ewentualny upgrade software'u skrzyni biegów rozwiąże mój problem?

Czy może trzeba zmniejszyć Moment obrotowy do 450Nm? (czy można wtedy mieć tą samą moc Km czy spadnie ona proporcjonalnie do momentu?) bo jedynem roziwiązaniem by wszystko było ok przy takiej mocy to wymiana konwertera w skrzyni na mocniejszy.


Chcę być przygotowany na to czego mogę oczekiwać jutro po "poprawkach"

Jest to filia znanej w Polsce firmy tuningowej (często wymieniana tu na forum). Chcę się cieszyć większą moc i te 352KM super pasuje to takiej wagi auta ale nie chce w bliskiej przyszłości wymieniać skrzyni ani tracić komfortu z jazdy (bo teraz przy takiej zmianie biegów nie fajnie się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj , mozliwe ze skrzynia sie zaadoptuje do nowego stylu jazdy . Ja planuje sam zrobic flash Bootmod3 ,fajna sprawa bo nie trzeba sie bujac po firmach tuningowych :-)...Jest tez opcja flash dla skrzyni ale na chwile obecna tylko dla sinikow Diesel .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji aktualizacji sterowników oraz kodowania kilku przydatnych funkcji (składanie lusterek, pamięć auto start-stop itp.) zrobiłem optymalizację mapy. Po kilku dniach sprawdziłem efekt na hamowni i taki wynik:

98366c153a86f00b.jpg

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3.0d-258kM- pierwsze podejście 320kM- ale był problem z doładowaniem (kontrolka) -zużycie bez zmian,po poprawce 310kM i spadło ok litra

 

Zwiekszasz dawkę paliwa a spalanie maleje.



Idiotów z nas robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co to jakieś podtlenek azotu pryska pod koniec obrotów, że taka komedia wyszła? :D

Słaba hamownia niestety.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich serdecznie. Postanowilem zawirusowac moje Bmw. Auto po chipie smiga o niebo lepiej ale..... moj wykres w porownaniu do waszych jest jakis taki pagorkowaty, jakby mial arytmie turbiny :D . Prosze o wasza opinie.

kgWBTg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

czy moze mi ktos wyjasnic co to jest ogranicznik predkosci obrotowej? Bylem na przegladzie (w Niemczech), przed sprawdzeniem spalin, pracownik przelaczyl skrzynie na "P" i wcisnal gaz do dechy. Obroty poszly do 5000 i .... nie dostalem przegladu. Stwierdzil ze jest chip bo normalnie auto powinno sie wkrecic max na 4000 obrotow. Mozna to zmienic u kazdego tunera czy musze do kraju, do mojego magika 800 kilometrow gonic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Polecacie jakiś zakład w Warszawie?

Robiłem kiedyś w VTG ale najdrożej i z poprawką a dodatkowo wynik słaby więc chciał bym gdzie indziej a mam do zrobienia w sumie 3 auta i chciał bym kogoś poleconego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarot

Witam,

czy moze mi ktos wyjasnic co to jest ogranicznik predkosci obrotowej? Bylem na przegladzie (w Niemczech), przed sprawdzeniem spalin, pracownik przelaczyl skrzynie na "P" i wcisnal gaz do dechy. Obroty poszly do 5000 i .... nie dostalem przegladu. Stwierdzil ze jest chip bo normalnie auto powinno sie wkrecic max na 4000 obrotow. Mozna to zmienic u kazdego tunera czy musze do kraju, do mojego magika 800 kilometrow gonic?

 

pewnie byles u jakiegos brudasa i chcial fufi do reki od ciebie, zobaczyl ze nie mowisz po niemiecku i chce cie skasowac.

kozojebcy czesto cwaniakuja widzocznie czyms sie rzucales w oczy, np nie rozumiesz po niemiecku i nie mozesz sie poskarzyc do szefa niemca.


jedz do niego znowu ale z kims kto mowi po niemicku, a pod pedal gazu wsadz klocek tak zeby bylo max 3000 obrotow, jak bedzie sie pytal czemu 3000 obrotow to powieddz mu ze w serwisie bmw tak zrobili. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarot

Witam,

czy moze mi ktos wyjasnic co to jest ogranicznik predkosci obrotowej? Bylem na przegladzie (w Niemczech), przed sprawdzeniem spalin, pracownik przelaczyl skrzynie na "P" i wcisnal gaz do dechy. Obroty poszly do 5000 i .... nie dostalem przegladu. Stwierdzil ze jest chip bo normalnie auto powinno sie wkrecic max na 4000 obrotow. Mozna to zmienic u kazdego tunera czy musze do kraju, do mojego magika 800 kilometrow gonic?

 

pewnie byles u jakiegos brudasa i chcial fufi do reki od ciebie, zobaczyl ze nie mowisz po niemiecku i chce cie skasowac.

kozojebcy czesto cwaniakuja widzocznie czyms sie rzucales w oczy, np nie rozumiesz po niemiecku i nie mozesz sie poskarzyc do szefa niemca.


jedz do niego znowu ale z kims kto mowi po niemicku, a pod pedal gazu wsadz klocek tak zeby bylo max 3000 obrotow, jak bedzie sie pytal czemu 3000 obrotow to powieddz mu ze w serwisie bmw tak zrobili. :cool2:

Za to ty rozumiesz po niemiecku więc czytaj

https://www.motor-talk.de/bilder/drehzahlbegrenzer-aktivieren-g81066634/20190418-130916-jpg-i209510018.html

Ale gdybyś części nie zrozumiał to tak każdy kontroler w DE ma obowiązek sprawdzić maksymalne obroty w dieslu.



A pytający pewnie faktycznie ma chipa, czyż nie? Więc najpewniej przeprogramowanie DDE cię nie uniknie.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comesesy

Za to ty rozumiesz po niemiecku więc czytaj

https://www.motor-talk.de/bilder/drehza ... 10018.html

Ale gdybyś części nie zrozumiał to tak każdy kontroler w DE ma obowiązek sprawdzić maksymalne obroty w dieslu.

 

to jeszcze raz przeczytaj co wkleiles i zobacz jakim autem jezdzi autor watku. to jest typowe naciagniecie na lapowke przez czekoladowego ksiecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"robiola1" chlopie daj na luz :D zadnych spiskow i o moj niemiecki to sie nie martw prosze.

Bylem u innego diagnosty i w niemczech aby zaczac wogole procedure badania emisji spalin, trzeba najpierw wcisnac pedal gazu do dechy, jak jest ogranicznik obrotow (zatrzyma sie na 3000 obrotow) to zaczyna badanie, jak obroty wejda na czerwone pole to badanie jest przerywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.