Skocz do zawartości

Skóra Dakota w F10


przemekk23

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega miał merynosy w serii 7 i przedni fotel przetarł się po 1.5 roku uzytkowania. Mial jakiś problem z uznaniem tego na gwarancji.

 

Nie wiem czy fotele w jego E65 a moim rózniły się czymś więcj niż skórą, ale odczucia jako użytkownik do skóry standardowej w E65 (perforowana napa jesli dobrze pamietam) były bardzo pozytywne: skóra sprawiała wrażenie aksamitnej, miękkiej, delikatnej.

 

Ale nie na tyle, że zapłaciłbym za nią tyle, ile woła BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoraj odebrałem auto, bezpośrednio u dealera w Niemczech, z PS 2012, 550i xDrive. Mam grafitową skórę merino. Pierwsze odczucia są takie, że wcale nie jest taka delikatna. Powiedziałbym wręcz, że jest dosyć twarda i nie wydaje mi się, żeby miała być podatna na uszkodzenia. Ale może "rozmięknie" w trakcie użytkowania... Za to zapach i odczucia dotykowe są obłędne :cool2:

Na razie jestem w takim szoku, że nie wychodzę z garażu. Wczorajsza droga na czasowych tablicach ( 1000 km ) to była frajda, której długo nie zapomnę...to auto po prostu nie jeździ a lata! Średnie spalanie z całej trasy to 12,0 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to zaszalales kolego. Bardzo ladnie prosze, mysle ze w imieniu wielu uzytkownikow tego forum, o galerie.

Powiedz cos o wyposazeniu. Ciekawi mnie jeszcze za jaka cene takie ps mozna nabyc u niemcow? Wersja silnikowa ktora kupiles jest ta ktora najbardziej bym chcial miec. Bardziej niz M5 ktore jest zbyt sportowe i naladowane "torowymi" opcjami wraz z dwusprzeglowa skrzynia wlacznie. Tutaj jest "normalna" 5 a dzwiek i osiagi kosmiczne! Gratulacje! Szczerze zazdroszcze w dobrym znaczeniu tego slowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Żeby nie zaśmiecać tego wątku, tak na szybko, powiem tylko tyle, że wczoraj nadawało się do zdjęć, dziś jest brudne a pogoda nie zachęca do mycia. Założę osobny wątek w galerii, i wrzucę parę fotek na szybko. Ale kolor indyvidual, Estoril Blau II, niczym nie różni się od Monte Carlo Blau z M5 ( stały obok siebie na parkingu u dealera ). Z M-pakietem wygląda prawie jak M5 :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o skórę indyvidual z merynosów. To, że jest mięciutka to zauważyłem, interesuje mnie bardziej jak jest z wytrzymałością. Prawdopodobnie, będę miał kolor grafitowy. Liczę, że jest w 100% naturalna :roll:

 

To chyba byłbyś tutaj pierwszy z merynosami. Jak dla mnie, to wnętrze w merynosach w pełnym zakresie wygląda obłędnie. Auto wskakuje na kolejny, wyższy poziom. Z tego co kojarzę, to jest to opcja za 30 kilka kpln.

 

Mam tylko wątpliwości, na ile to będzie trwałe. Widzę, jak zachowuje się nappa na kierownicy i na parapetach drzwi. Ciężko będzie zebrać wrażenia z eksploatacji, bo nie sądzę, żeby sprzedawało się tego więcej niż kilka sztuk.

Pozwole sobie napisać nt merynosów - mam e92 z 2011 w wersji indyvidual wlasnie z merinosami (bardzo jasny beż) . Skóra rzeczywiście wygląda obłędnie, jest bardzo miękka i miła w dotyku i tyle plusów. Bardzo delikatna, niesamowicie łapie kolory od ubrań i strasznie ciężko się tego pozbyć (gliptone, colourlock wszystko w wersjach strong) no i po 1,5 roku widać drobne przetarcie . Wyegzekwowanie czegokolwiek od BMW w sprawie skóry graniczy z cudem. Drugi razu bym się nie zdecydował na dopłatę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, kolorowa nić na kierownicy, taka jak w m-power to wiocha w zwykłej (mojej) f10 z m-pakietem? Środek mam cały czarny.

Będę niedługo poprawiał coś w tapicerce i nie wiem czy się nie skusić na coś takiego:

 

http://www.bimmerboost.com/images/imported/2011/04/attachmentphpattachmentid513430stc1d1303-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety we wszystkich m-pakietach też takie będą, dla mnie kiszka, nie podobają mi się, siedziałem za taką i czułem się jak w jakimś tuningowanym civicu, te obecne były bardziej masywne, eleganckie, dają poczucie pewnego chwytu, te nowe są takie zabawkowe.

Zaczęło się od f30:

 

http://www.autocarlover.com/wp-content/uploads/2011/10/BMW-Serie3-F30-MSport-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Cześć. Jest coś na rzeczy. Miałem dakote w BMW E90 2007r przez 12 lat nic, bez problemu. Wyczuwalna gruba solidna skóra. W miejscach otarcia - skóra. Teraz mam X5 F15 2016 z dakotą i mogę zaświadczyć że coś się w międzyczasie zmieniło. Skóra wyczuwalnie cieńsza i ... z boku siedzenia pękła, więc mogę wam zaświadczyć że tam jest skaj na podbitce materiałowej. BMW od jakiegoś czasu nas kantuje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukując internet znalazłem różne informacje na temat dakoty. Jedni twierdzą, że jest to skóra naturalna, inni że połączenie dermy ze skórą. Czytałem też koncepcję, że prawdziwa skóra jest tylko na siedziskach foteli. Czy ktoś ma może sprawdzone informacje na ten temat?


W cenniku pod kodem K8 jest opcja "skóra ekologiczna", co sugeruje, że Dakota powinna być naturalna.

 


Cześć. Jest coś na rzeczy. Miałem dakote w BMW E90 2007r przez 12 lat nic, bez problemu. Wyczuwalna gruba solidna skóra. W miejscach otarcia - skóra. Teraz mam X5 F15 2016 z dakotą i mogę zaświadczyć że coś się w międzyczasie zmieniło. Skóra wyczuwalnie cieńsza i ... z boku siedzenia pękła, więc mogę wam zaświadczyć że tam jest skaj na podbitce materiałowej. BMW od jakiegoś czasu nas kantuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Koledzy, z innej beczki. Mam dakotę, fotel zwykły. Muszę doposażyć fotele w grzanie oraz obszycie dechy skórą mnie czeka. Wymiana gąbek z matami grzewczymi wystarczy czy są wszywane pod dakotę?

Jeśli ktoś zna odpowiedź będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy boczki drzwi sa ze skaji ? dla mnie tak wygladaja. siedzienia komfort, z przodu wygladaja na skore, po bokach ze skaji i z tylu foteli skaja. czy mozna to jakos sprawdzic?

pzdr

Ten sam typ i rodzaj skory powinien być na fotelach i boczkach.


Były wersje gdzie boczki/deska była obszyta skora to była to zawsze m.in. nappa, mimo ze fotele dakota moglybyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.