Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zależy jaka szerokość felgi, ale podejrzewam, że przy 17" to pewnie 8"szerokości. Ja mam założone felgi o szerokości 8,5" i ET25. Wg mnie to max. ET24 przy 8" będzie pasować. Ale już np 8.5" i ET20, ET16 będzie wystawać poza obrys auta.

Natomiast 8" przy ET34 będzie za bardzo się chować w nadkolu.

Polecam ten kalkulator: http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację; sprawdząłem już tę stronę; problem w tym że kupiłem 17" ET 20 i wystawały za bardzo poza obręb, nie chciałbym popełnić błedu kupując kolejne.

Czy nie masz problemu z ET 25 tzn. ewentualnego tarcia przy głebokim skręcie?

Pozdrawiam

SJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskim ET nigdy nie będziesz miał problemu z tarciem przy skręcie, problemy mogą być z tyłu przy za niskim ET. Tarcie o elementy zawieszenia są przy wysokim ET, np ET50 by tarło o przegub. Moja konfiguracja:

przód: 8.5" ET25, opony 245mm

tył: 10" ET41, opony 275mm

Tak jest idealnie, równo z linią samochodu, nie wystają, nic nie trze nawet przy max obciążeniu.

Trzeba jeszcze pamiętać, że opona o tej samej szerokości a różnym profilu może bardziej lub mniej wystawać za felgę.

Podaj jeszcze raz szerokość, średnicę, ET tej felgi i szerokość i profil opony jaką chcesz założyć to policzymy. Jeśli nie wykracza poza moje wartości to musi pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie znasz szerokości felgi, przy założeniu że to 8" felgi będą pasować. Będą głębiej w nadkolach o 4mm, czego wizualnie nie powinno być widać, trzeć też na pewno nie będzie. Jeśli felga miała by szerokość 7" (bo jest np od 1er) to będzie się chować w nadkolu 17mm i to już będzie widać, będzie brzydko, ale trzeć nie będzie, jeździć można.

 

Natomiast opony są dużo (! :nienie: !) za małe. Średnica całego koła wynosi 656 mm, a powinna być 678mm.

Do F10 siedemnastocalowe opony powinny mieć rozmiar:225/55/17 lub 245/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od szerokości felgi, jeśli to jakiś tuningowy wynalazek np 9" to inaczej to niż w przypadku felg od jedynki które mają 7".

Generalnie przy oponie 225 jest spory margines, nadkola F10 spokojnie mieszczą nawet 285mm. oczywiście przy dobrze dobranym ET i szerokości felgi.

ET38 przy 225/55/17 jest jak najbardziej poprawne. Trzeba pamiętać, że z barku opony w tym profilu robi się trochę balon i felga musi być głębiej w nadkolu niż np przy profilu 245/40/19, wtedy 19" felga ma niższe ET czyli ET30+.

 

Szukaj takich zimówek:

225/55/17, 8"x17" od ET40 do ET32 (ideał ET38)

lub

245/45/18, 8"x18" od ET38 do ET28 (ideał ET30)

na alledrogo są oryginalne felgi do F10 w obu rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

pamiętaj, że szerokość opony, szerokość felgi i et ściśle się łączą, jeśli chcesz mieć taką samą szerokość to musisz i tak z tyłu mieć inne et.

Jeśli felga ma 8,5" to et przód et35, a tył to et30. Tak jest chyba seryjnie, DawidS ci powie.

Kupienie takich felg poza aso jest trudne, zwykle są 9"x19" i et30, wtedy żeby wystawały tak samo potrzebujesz et25-et20 na tył.

Et przy większych rozmiarach jest bardzo ważne, okropnie wyglądają felgi zbyt schowane lub zbyt wystające (za takie można stracić dowód).

Dużo łatwiej będzie ci kupić zestaw mieszany felg. I zacznij od zakupu felg, opony w każdym rozmiarze są łatwo dostępne, a z felgami jest trochę dopasowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli felga ma 8,5" to et przód et35, a tył to et30. Tak jest chyba seryjnie, DawidS ci powie.

 

19" w F10 sa oferowane tylko jako komplety mieszane (nawet do XDrive, o czym wspomnialem w innym temacie), 19x8.5 ET33 i 19x9.0 ET44. Felgi o roznym ET przy tej samej szerokosci ma np. X6 - w podstawowym rozmiarze 19" i to chyba jedyny przyklad gdzie tak jest.

 

Plusem 4 takich samych kol jest to, ze mozna je zamieniac miedzy osiami, w tym wypadku byloby to bardzo utrudnione, takze nie ma moim zdaniem sensu. Rzadko tez producenci aftermarketowi oferuja felgi z tak ciasno stopniowanym ET, zwykle dla jednej szerokosci (przy danej srednicy) oferuje sie maksymalnie 2-3 wartosci ET, chyba, ze felgi sa produkowane pod zamowienie (lub sa to felgi wieloczesciowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jak już kupiłes... nie razi Cię, ze diwnie będzie wygladać f10 z kołami od 60tki? wszyscy wiemy, jakie sa felgi do f10 w katalogach i poza nimi ;-)))

 

Nie da się założyć felg od E60 do F10 moim zdaniem. :nienie:

George Wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Czy ktoś przerabiał temat założenia felg z E60 ET20 do F10 (konkretnie 525d xDrive, felgi 17 cali)?

 

Z tego co temat przerobiłem do tej pory to wg ETK do F10 są inne śruby, mianowicie M14x1,25 a nie M12x1,5 tak jak w E60. Felga 17 cali do F10 ma ET30, do E60 ET20. Dziwna sprawa z tymi śrubami, bo gdy włożyłem śrubę od F10 w felgę od E60 to normalnie weszła w otwór. Teoretycznie jest to 2 mm różnicy więc nawet nie powinno dać się ją wcisnąć. Nie pomyślałem, żeby zmierzyć średnicę tej śruby, może zrobię to jutro.

 

Te felgi od E60 są 7,5 cala z tego co kojarzę, więc problem ET 20 a ET 30 nie powinien zaistnieć, ale może ktoś już temat przerobił i podzieli się doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :!:

Co sądzicie koledzy o takich kółkach do f10

przód 8,5 cala et 35 / 19

tył 9,5 cala et 35 / 19

będzie dobrze

Czy ktoś przerabiał temat założenia felg z E60 ET20 do F10 (konkretnie 525d xDrive, felgi 17 cali)?

 

Z tego co temat przerobiłem do tej pory to wg ETK do F10 są inne śruby, mianowicie M14x1,25 a nie M12x1,5 tak jak w E60. Felga 17 cali do F10 ma ET30, do E60 ET20. Dziwna sprawa z tymi śrubami, bo gdy włożyłem śrubę od F10 w felgę od E60 to normalnie weszła w otwór. Teoretycznie jest to 2 mm różnicy więc nawet nie powinno dać się ją wcisnąć. Nie pomyślałem, żeby zmierzyć średnicę tej śruby, może zrobię to jutro.

 

Te felgi od E60 są 7,5 cala z tego co kojarzę, więc problem ET 20 a ET 30 nie powinien zaistnieć, ale może ktoś już temat przerobił i podzieli się doświadczeniami.

ET będzie ok, felgi od e60 będą schowane 2mm, więc niezauważalnie. Śrub używasz tych od F10 (!), felgi od bmw mają zawsze taki sam otwór, niezależnie od ET. Natomiast długość śrub jest dopasowana do piasty, jeśli montujesz jakąkolwiek felgę bez dystansów to używasz zawsze śrub które były z samochodem z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.