Skocz do zawartości

Bmw f11 520d Egr


majcher

Rekomendowane odpowiedzi

Majcher


Na chłodniczce w moim aucie jest data produkcji. W Twoim pewnie też. Teraz jest na nie druga akcja serwisowa. Poprzednia wymiana nie pomogła. Podobno BMW zmieniło producenta. U mnie wymienili chłodnicę, zawór, jakieś elementy wygłuszenia i to chyba tyle.


Jak zaślepisz egr bez wyprogramowania to wydaje mi się, że auto wejdzie w tryb awaryjny.

Nie będzie miało info o właściwej pozycji zaworu i w ogóle o jego obecności.


Swoją drogą tlenki azotu nie są zbyt zdrowe dla ludzi. Jednak jeśli Cię to nie interesuje/nie przekonuje, to warto wspomnieć, że wywalenie egr podwyższa temperaturę spalania, a za tym nie przepada silnik.

Tlenki azotu, jeśli dobrze pamiętam, są emitowane głównie przez transport, a właśnie do ich redukcji służy egr.


Egr miałem już w mitsubishi v6 z 1994 roku, więc żaden to wymysł współczesnej motoryzacji i ekologów. To optymalizacja pracy silnika.

Edytowane przez dziubek_ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link w tym momencie nie działa.


ten egr oprócz silniczka krokowego, lub podobnej konstrukcji, który steruje pozycją zaworu, ma rodzaj potencjometru, który sprawdza, czy zawór jest w zadanej pozycji. Ten potencjometr podobno się zużywa.

Błąd może wynikać z niezgodności pozycji zadanej i otrzymanej, zbyt długiego czasu reakcji zaworu itp.


Elektronik pewnie by to ogarnął, bo to jest prawdopodobnie kwestia naniesienia nowej ścieżki. Pytanie, ile by to kosztowało.

Dziś niewiele rzeczy opłaca się naprawiać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.