Skocz do zawartości

Płukanka silnika przed zmianą rozrządu f11 535 xd


bart16

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

w najbliższym terminie planuje zmieniać rozrząd w silniku n57, przebieg to 285 tyś. Posiadam auto około jednego roku, zrobione ok.18tyś,olej zmieniany już dwa razy.

Czy warto stosować płukankę silnika przed spuszczeniem oleju i czy wogole warto stosować takie specyfiki( nie mam pełnej historii serwisowej jak często zmieniany był olej wcześniej ) ,czy lepiej nie bawić się w to tylko zalać dobry olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele osób które to robią i jest wszystko w porządku tylko pewnie są to osoby które zaczęły to robić mając niskie przebiegi, gdzie może jeszcze mało zgromadziło się jakiegoś syfu. Tutaj przebieg jest duży, też nie znam częstotliwości zmian oleju przez poprzedniego właściciela i stąd było moje pytanie czy przy takim przebiegu płukanka nie zaszkodzi robiąc ją pierwszy raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plukanka jest ok ale z głowa. Pamietajmy ze nie wszystko spuscisz czy odessiesz i troche zostaje w misce rozrzedzajac nowy olej, dlatego nie powinno się jeździć więcej niż 10k km ani płukać przy każdej wymianie bo dostają panewki po d…. .

Profesor kris zrobił o tym materiał radzę obejrzeć i to przemyśleć samemu. Tu jak zwykle usłyszysz wiele różnych opinii, ale zasada według mnie jest jedna nie wierzyć w longsrajfy tylko wymieniać regularnie olej i nie na ten rekomendowany przez BMW bo to woda z rosołu a żadna płukanka nie będzie ci potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto zrobić, ale ja nie leję żadnych płukanek zajebistych firm, tylko zwykły olej napędowy, nie dotykamy filtra oleju, tylko spuszczamy olej z silnika, nalewamy ropę, ale odrobinę więcej ponad stan bagnetu i start, dajemy mu się pokręcić 3 do 5 minut i stop, nie więcej, zlewamy żur, zmieniamy filtr oleju i zalewamy świeży olej. Domyślam się że zaraz poleje się hejt, ale ja akurat mam dość oglądania tych kanałów w których nakłania się do płukanek i kupowania nowych ich zajebistych produktów które nic nie dają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu płukanka działa negatywnie na panewki?

Stosuję w mojej 520d od przebiegu 74 tysiące (aktualnie 152 tysiące) i nic złego się nie wydarzyło. Działa tak samo dobrze jak "nowa".

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem że płukanka wpływa negatywnie na panewki, uważam że nie jest w stanie wypłukać dobrze silnika, jeżeli do oleju (załóżmy ok 7 litrów) dolejemy płukankę ok. 03/05L wpłynie to niewiele na oczyszczenie silnika jaka by to nie była marka, zlewając w pełni olej i nalewając czystej ropy, jeżeli zrobisz to pierwszy raz, zobaczysz jaka ta ropa czarna zleci, trzeba nalać odrobinę więcej i dać pokręcić się silnikowi jak napisałem, 3 do 5 minut, ciśnienie będzie niższe, bo olej jest rzadszy i powinno to trwać nie dłużej, ale pozbywamy się starego oleju i tłoczymy czystą ropę która zamiata silnik po starym oleju. Ładnie czyści się góra silnika/szklanki itd, nie jest to żadne zagrożenie dla silnika, nie jest obciążony, pracuje na wolnych obrotach. Tego typu operację warto stosować w dieslu, w benzynie uważam że jest to zbyteczne, w każdym silniku część spalin przedostaje się do układu korbowego, w dieslu olej jest czarny, w benzynie jak jest na czas zmieniany nie, dlatego że silnik spala inne paliwo i w dieslu te nieczystości ze spalania są inne. Tu kluczem nie są płukanki tylko olej jaki zalewany jest do silnika, są oleje które mają w swoim składzie dodatki czyszczące i w pięknym stanie utrzymują silnik wewnątrz, nie będę tu pisał wprost, ale jeżeli ktoś się sugeruje brendem na korku wlewu oleju, ma na prawdę problem, a wiedzą to mechanicy którzy otwierają silniki i oglądają od wewnątrz. Porządny olej nie z marketu na półce i skrócony czas zmiany oleju, to co sygnalizuje komputer w obecnych czas to jedno, rozsądek to drugie i problemu nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja robie inaczej....

stary olej spuszczony,

po ok 20 min zalewan półsyntetykiem + płukanka- zostawiam na jakieś 20 minut na jałowym.

Olej znowu spuszczony. Wierzcie mi tak samo czarny jak Pierwotny...

Jakieś 20 minut- czyszczenie podstawy filtra - nowy filtr i olej/

Poprzednie E91 z 3,0 ma dziś nalatane 580K.Kolega który kupił odemnie przy 350K kontrolował panewki przy 500- były jak NOWE!

Koszt dodatkowy oleju to jakieś 150 zeta- ale warto.

Acha - jako że miesięcznie robie 5K to interwały mam ok 20 tysięcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pao to żadna kosmiczna technologia.

Raczej markieting

Proponuje wymianę oliwy co 10km i bedzie :cool2:

 

Nikt nie pisze że kosmiczna ;) ale sory trzeba mieć coś nie tak z wiedzą żeby Ravenola na hydrocracka wymienić ;) no i nie do końca marketing kolego. Porównaj sobie kartę charakterystyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nikt nie pisze że kosmiczna ;) ale sory trzeba mieć coś nie tak z wiedzą żeby Ravenola na hydrocracka wymienić ;) no i nie do końca marketing kolego. Porównaj sobie kartę charakterystyki ;)

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jaki olej polecasz? Ja teraz z revanolu chce się przesiądz na lotos, bardzo dobre opinie ma forum olejowym. Płukanke ostanio co robiłam to tec2000 dwie puszki... Co zauważyłem niesamowity kwaśny dym z rur

 

Ja je bie...Z oleju na pełnym pao na olej HC. Brawo !

 


Synek tu jest tylko 330 koni , nie jeżdżę na torze a olej wymieniany do 10 kkm także nic nie robi .

 

Pao nie uratuje silnika.Dobry HK nie jest zły do tego wymiana co 10000km :cool2:

Dużo można się dowiedzieć na Ruskim Oilklubie.

 

Zalałem olisyn pochodziła 15 min smród niesamowity, w filtrze dwa kawałki ściętego plastiku nie wiem jak nazwać to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
To jaki olej polecasz? Ja teraz z revanolu chce się przesiądz na lotos, bardzo dobre opinie ma forum olejowym. Płukanke ostanio co robiłam to tec2000 dwie puszki... Co zauważyłem niesamowity kwaśny dym z rur

 

Ja je bie...Z oleju na pełnym pao na olej HC. Brawo !

 


Synek tu jest tylko 330 koni , nie jeżdżę na torze a olej wymieniany do 10 kkm także nic nie robi .

 

Pao nie uratuje silnika.Dobry HK nie jest zły do tego wymiana co 10000km :cool2:

Dużo można się dowiedzieć na Ruskim Oilklubie.

 

Zalałem olisyn pochodziła 15 min smród niesamowity, w filtrze dwa kawałki ściętego plastiku nie wiem jak nazwać to....

 

Dziadek weź już się tu nie kompromituj. I co z tego ile koni i czy tor czy publiczne drogi. Chodzi o parametry oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu płukanka działa negatywnie na panewki?

Stosuję w mojej 520d od przebiegu 74 tysiące (aktualnie 152 tysiące) i nic złego się nie wydarzyło. Działa tak samo dobrze jak "nowa".

 

Na tym filmiku chłopaki super tłumaczą co się dzieje i co może się wydarzyć po zastosowaniu płukanki... Czy stosować? Decyzję pozostawiam już Wam.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.