Skocz do zawartości

[F10] dokładka/spoiler zderzaka przedniego m-pakiet


norbiszon94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Posiadam F10 z 2012 r. 520d N47D20C w pełnym m-pakiecie. Marzy mi się obecnie dokładka/spoiler do oryginalnego zderzaka m-pakietowskiego tego typu https://allegro.pl/oferta/dokladka-bmw-f10-f11-f18-2011-2016-m-pakiet-10097016847

Oglądałem kilka filmików z montażu takiej dokładki i w większości odbywa się ona na śrubach do oryginalnego zderzaka, a częściowo na taśmie 3M.

Czy Ktoś z Was posiada tego typu dokładkę? Czy jesteście z niej zadowoleni? Jaki był montaż tj. na śrubach, taśmie dwustronnej, czy też kleju montażowym?

Z góry dzięki! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też myślałem o takiej dokładce, ale zniechęciło mnie kilka kwestii:


- po 1 ciężko jest to przymocować tak żeby nie odpadło przy wyższych prędkościach (czytałem że większości osób odpadały przy wyższych prędkościach, a żeby nie odpadała trzeba od wewnątrz zderzaka dać dość sporą podkładkę typu metalowa płytka i wtedy jest ciężko to wyrwać nawet przy prędkościach rzędu 200km/h)

- szkoda było mi dziurawić fabryczny zderzak i w zasadzie jak już przymocujemy dokładkę to nie da się wrócić do stanu sprzed montażu bez pozostawienia dziur

- przy fabrycznym m-pakiecie nie ma problemu z dojechaniem na parkingu do krawężnika, natomiast z dokładką już jest to niemożliwe

- preferuję rozwiązania fabryczne, więc gdybym coś montował to nie maxton czy inne chińszczyzny, a fabryczną dokładkę carbonową z pakietu M-performance, a niestety jej koszt to zdaje się coś koło 7000zł, co biorąc pod uwagę jak łatwo ją później uszkodzić, jest nie na moje nerwy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając fabryczny m-pakiet, nawet przez myśl by mi nie przeszło żeby zakładać jakieś cygańskie zderzaki stylizowane na M5;)

Ale co kto lubi. Pomyśl tylko nad odsprzedażą auta. Nikt nie uwierzy że mając fabryczny m-pakiet zrobiłeś to swojemu autu bez żadnego powodu typu dzwon i chęć oszczędności na częściach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, chyba jednak podziękuję za dokładkę :D

A co powiecie Panowie na takie cudo? Zderzak stylizowany na M5 https://allegro.pl/oferta/zderzak-przedni-kratki-bmw-m5-f10-f11-10-13-pdc-9752255105 :lol:

 


Dlaczego sie zniechęcisz ,ja zamontowałem sobie dokładnie taką od nich sam.Pasowało wszystko fajnie ,boczne śruby wykręcasz a pózniej wkręcasz z dokladką ( nie wiertasz) , środkową musisz przewiertac.

O wyglądzie nie pisze bo dlamnie mega na zderzaku.


Powyżej 200 nie jeździłem ale do tak i siedzi.


https://www.dm-autoteile.de/Sport-Performance-Frontspoiler-3-teilig-Lippe-CARBON-GLANZ-passt-fuer-BMW-5er-F10-F11-M-Paket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, widzę że w temacie przedniego zderzaka jest post, nie chcę nowego posta zakładać. Czy ktoś robił przekładkę przedniego zderzaka z lci do pre lci? Mam uszkodzony przedni zderzak wiec będzie wymiana i zastanawiam się czy można to zrobić plug&play. Wyczytałem że tak na którymś poście ale bez szczegółowo było opisane. Chęć zmiany na lci tylko ze względu na wygląd oczywiście.

Pozdrawiam.

Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, widzę że w temacie przedniego zderzaka jest post, nie chcę nowego posta zakładać. Czy ktoś robił przekładkę przedniego zderzaka z lci do pre lci? Mam uszkodzony przedni zderzak wiec będzie wymiana i zastanawiam się czy można to zrobić plug&play. Wyczytałem że tak na którymś poście ale bez szczegółowo było opisane. Chęć zmiany na lci tylko ze względu na wygląd oczywiście.

Pozdrawiam.

 

Tak ja. Miałem zwykły zderzak przedliftowy. Zakładając mpakiet włożyłem z polifta. Jeśli chodzi o mpakiet to musisz wymienić dodatkowo belkę i osłony nadkoli trójkąty. No i zakodować halogeny bo są ledowe i bez kodowania mrugają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.