Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Reasumując, poniżej dane jakie znalazłem w necie, dane dotyczące felg do f10 2016r 528i xdrive


Więc tak, podaje dane do 18", 19", 20" aczkolwiek interesują mnie najbardziej 19"


Jeśli podane parametry są błędne to proszę o korektę

Rozstaw srub 120/5

Gwint M13x1,25

Piasta 72,6


Felgi 18"

8 x 18 ET30#9 x18 ET30


Felgi 19"

8.5 x 19 ET33#9 x 19 ET44


Felgi 20"

8.5 x 20ET33#9 x20 ET44


Opony

Przód # Tył


245/45 18" # 275/40 18"

245/40 19" # 275/35 19"

245/35 20" # 275/30 20"


W takiej konfiguracji jak będę szukał będzie wszystko ok, tzn czy właściwe wymiary (tak jak zaleca producent?), pytanie następne czy z tyłu opony muszą być koniecznie szersze ??? Jaki jest tego powód żeby dawać na tył szersze? Czy taka konfiguracja może mieć zły wpływ na xdrive ? Czy też komfort i bezpieczeństwo jazdy ????


Serdeczne dzięki za wszystkie odpowiedzi i sugestie.


Pozdrawiam

Mateyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak jak ci pikopiko napisał:

albo przód i tył 8x18 ET30

albo przód 8x18 ET30 i tył 9x18 ET44


Poza tym śruby są M14x1,25 a nie M13 jak napisałeś.


Konfiguracja z szerszą felgą na tyłk nie ma negatywnego wpływu na xdrive - takie wyjeżdżały z fabryki.

Przy napedzie na tył bądź procentowo większym udziale na tył jak jest w xdrive i przy warunkach letnich, auto lepiej się klei do drogi na szerszej oponie z tyłu. do tego auto lepiej wyglada z tyłu z szerszym kapciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Przy któryś z tych konfiguracji trzeba stosować dystanse ??? Czy bez będzie wszystko ok ?


Zabieram się za szukanie kółek (interesują mnie tskie jak były w wersji M, chyba styl nr 220 jak się nie mylę)


Jak ma ktoś na sprzedaż albo zna kogoś to proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Mateyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej masz wypisane ori konfiguracje tak, więc nie potrzeba dystansów.

Te 220 co szukasz to chyba od M3 i mają inne ET (mniejsze) - koło ci wyjedzie bardziej na zewnątrz.

Popatrz:

http://www.bmwstylewheels.com/bmw/220

 


No faktycznie, ale jestem przekonany ze takie widzialem założone na "piątce".

Dzięki za podesłanie stronki.

W takim razie szukam modelu 343 lub 345, ale chyba 343 będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci napisałem, że wyjdzie na zewnątrz, a nie że się nie da. Koła wyjdzie bardziej na zewnątrz niż fabryczny zestaw i może będzie ocierać o nadkole, a może nie. Trzeba by było pomierzyć.

Tak więc być może rzeczywiście takie widziałeś i nie było, żadnych konfliktów.

Należy również pamiętać, że na rynku jest ileś chińskich klonów ori wzorów, które mają odpowiednie ET itp. I przykładowo może być wzór z M3 z odpowiednim ET dla F10 i widząc auto z odległości nie wiesz nawet, że to nie ori rowiązanie. Wzór taki sam.

Generalnie jak masz ori zestaw bądź nie ori ale o takich samych parametrach jak ori do F10 to nie musisz się niczym przejmować. Jak masz inne parametry to już trzeba rozważać indywidualnie.

Pomocne są kalkulatory ET m. in. i tu masz kilka:

https://www.willtheyfit.com/

https://elmot24.pl/kalkulator-opon-felg/

https://xfelgi.pl/info/kalkulator-ET-felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie co to za model felgi https://m.olx.pl/oferta/felgi-bmw-19-5x120-f10-gt-e60-oryginal-opony-bridgestone-CID5-IDD6QnR.html?isPreviewActive=1

Podejdą do F11 2015r 520d x-drive? Z tego co widzę to 8.5 cała et30 a powinno być chyba et33?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa 235. Tak jak zauwazyles wlasciwy rozmiar dla 19 przy F10/F11 to ET33 a nie ET30. Poza tym te opony tam sa 255. Ori w F10 sa zakladane 245 i 275.

PS. Mam 18 calowe wzor 613 (m pakiet), wezsze na przod i szersze na tyl, ktorych nie bede zakladal juz. Jakbys byl zainteresowany napisz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Opony z ogłoszenia kompletnie mnie nie interesują, tylko same felgi + opony nowe. Czy różnica et30 a 33 będzie powodowała jakieś kłopoty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam


Panowie czy do f11 2010 2.0 będą pasować felgi 18" Et 20 5Jx18H2 ? Czym się kierować aby uniknąć złego zakupu ?

 


Może i będą pasować, ale na oponach szerokości rzędu 175 będzie mega komicznie i zero przyczepności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, opony letnie mam 245x45 - skąd pomysł, że mają być 175 ?




 

Witam


Panowie czy do f11 2010 2.0 będą pasować felgi 18" Et 20 5Jx18H2 ? Czym się kierować aby uniknąć złego zakupu ?

 


Może i będą pasować, ale na oponach szerokości rzędu 175 będzie mega komicznie i zero przyczepności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, faktycznie zjadłem 8... nie zwróciłem na to uwagi nie miałem pojęcia czego to jest symbol... jestem w tym zielony :) A więc jak będzie to kompatybilne z moim wozem czy lepiej odpuścić? Jeśli możecie powiedzcie jaki wymiar będzie odpowiedni





 

pewnie 8,5 miało być. Ósemka z przecinkiem uciekły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj;).

Przeczytałem chyba cały temat, ale nie znalazłem odpowiedzi. Otóż chciałem się dowiedzieć o ile mm można przesunąć koło np. poprzez użycie dystansu, i czy jest sens w ogóle ;)? Mam f11 520d napęd na tył, założyłem felgi z M-pakietu 8x18 ET30 i 9x18 ET44 (245/45, 275/40) i mam wrażenie, że tył jest "schowany". W poprzednim zestawie na przodzie i tyle miałem 8x17 ET 30 (225/55/17) i wydaje mi się, że były bardziej zrównane z błotnikiem(tył).

Czy może ktoś tutaj miał do czynienia z czymś podobnym? Czy dobrze rozumiem, że ET 30 a ET 44 to różnica 14mm? I o taką wartość można przesunąć "bezpiecznie" koło?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dobrze roxumiesz, ale nie do konca. Musisz patrzyc i na et i na szerokosc. Teraz masz et44 ale szerokosc 9 cali. Przy et30 miales szerokosc 8 cali. Wtedy felga byla na zewnatrz wysunieta tylko 1,5mm wiecej niz ta et44, tak wiec nie sadze ze widzisz golym okiem ta roznice. Byc moze wydawalo ci sie ze bardziej wystawala bo to byl wiekszy balon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz kalkulator et, który ci pomoże


https://wulmarex.pl/Kalkulator-opon-i-felg-ccms-pol-15.html


Pomierz u siebie miarką jakie masz prześwity pomiędzy kołem a nad kolem i pobaw się tym kalkulatorem. Zobaczysz na co możesz sobie pozwolić, skoro nie chcesz fabrycznych zestawów.

Trzeba to zrobić doświadczalnie / pomiarowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.