Skocz do zawartości

Jakość skórzanej tapicerki Dakota ostrygowa


hubik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam pewien problem ze skórzaną tapicerką w F10 - konkretnie ostrygową Dakotą. Samochód ma raptem 4 lata i przejechane ok 93000 km a podłokietnik oraz podpórki/okolice drzwi kierowcy zaczynają wyglądać, jakbym pocił się co najmniej kwasem jak Obcy albo nosił naćwiekowane skórzane death metalowe kurtki (dobra, czasem noszę ale zdejmuję w samochodzie :)) tudziez skrecil licznik z 500 0000 km po tureckim taksowkarzu. Postaram się załączyć zdjęcia jak to zużycie wygląda.


tw6CptE.jpg

qZ0ATe3.jpg

bR5UDha.jpg


Strona pasażera wykazuje raczej zwykłe zużycie, no ale to ja głownie nabijam kilometry. Z tylu najczesciej siedza dzieci, ktore leja czasem na nieszczesna dakote wszystko co mozliwe, soki, ketchup, majonez, flamastry, roznego rodzaju sosy, zapomniana sfermentowana zawartosc dna szkolnych plecakow a takze chorobo-lokomocyjne rzygi, jakby to nie brzmialo :) W kazdym razie po wizycie w pierwszej lepszej solidnej myjni ich kanapa wyglada naprawde jak nowa, a moje miejsce pracy kierowcy jest jak juz opisalem.


Moje pierwsze BMW kilka lat temu to było E61 z brązową dakotą, rocznik 2008, którym przejechałem bodajże 120000 km w 5 lat i które do dziś jak patrzę ma zupełnie zwykłe, ledwo widoczne przetarcia w podobnych miejscach (przejeli je znajomi i czesto mam mozliwosc poklepania maski z sentymentu), ale w żadnym wypadku nie zwrociłbym na nie uwagi, że są zanadto zużyte.


Ktos z Was mial moze podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie wyglada jak 600 tys km. albo ktos robil krotkie odcninki z brutalna exploatacja albo ma ponad 0,5mln km. ciekawe jak wyglada gorny czesc fotelela. dól katastrofa. pewnie gora juz dziurawa - nie dales zdjec tam najpierw robia sie przetarcia. daj do tapicera, samemu nic nie zrobisz. kolor tapicerki zobowiazujacy, czyli co tydzien czyszczenie.

widzialem f10 z ogromnymi przebiegami ale przetarc skory nie widzialem, byly wgniecienia, zalamania ale takie przetarcia pierwszy raz widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety ale o skore trzeba dbać. Czyszczenie przynajmniej 2 razy do roku i środki zabezpieczająco odżywiające. Ja mam czarna skore brudu nie widac ale i tak czyszcze srodkiem i szczotka z włosia.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie po wizycie w pierwszej lepszej solidnej myjni

 

Oddaj auto do jakiegoś studia detailingowego, bo jak na moje oko to ta skóra może i jest przetarta, ale na pewno jest też brudna jak stół w TVN'ie :wink:

 

Wlasnie konsultowalem niedawno temat ze studiem detailingowym, ponoc to dla nich nie nowosc w F10, pewnie zostawie im zatem do zrobienia, ale tak samo ekspolatowana brazowa dakota z E61 po 11 latach jest ledwo zagnieciona jak typowa skora. Ta poza tym na pewno nie jest tak brudna jak stol w TVNie (nie widze bialych smug:)). Ale jest dosc jasna i co siade w ciemnej kurtce albo jeansach, to farbuje taki odcien brudasowy, przecieram regularnie i znika.

 

faktycznie wyglada jak 600 tys km. albo ktos robil krotkie odcninki z brutalna exploatacja albo ma ponad 0,5mln km. ciekawe jak wyglada gorny czesc fotelela. dól katastrofa. pewnie gora juz dziurawa - nie dales zdjec tam najpierw robia sie przetarcia. daj do tapicera, samemu nic nie zrobisz. kolor tapicerki zobowiazujacy, czyli co tydzien czyszczenie.

widzialem f10 z ogromnymi przebiegami ale przetarc skory nie widzialem, byly wgniecienia, zalamania ale takie przetarcia pierwszy raz widze.

 

Robiola1 - jestem 1 wlascicielem praktycznie od nowosci, jezdze normalnie, zadnej brutalnosci, porownalem jak pisalem wyzej do poprzedniej E61. Przebieg moj, autentyczny, fura jest w leasingu i pakietach service i repair inclusive. Kierownica jak i wspomniana gorna czesc fotela wyglada jak nowa, nie chce mi sie wychodzic na mroz ale jak sie zmotywuje, to podesle fotki. Pozostale elementy wnetrza, pokretla, ekrany, obicie drzwi, pedaly, podloga i dywaniki wszystko wlasciwie nie ma oznak zuzycia. Tylko ten cholerny fragment podlokietnika od strony kierowcy i ten fragment na drzwiach. To nie jest przetarcie nawet, to jest jakby rozpuszczona wierzchnia powloka skory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dbasz, tak masz. O skórę trzeba dbać regularnie.

 

Jak pisalem, tak robilem, dbalem, to moj kolejny samochod z Dakota. Skora nie jest popekana, uszkodzona mechanicznie czy wysuszona, wyglada jakby stopiona dokladnie w tych miejscach, pozostala tapicerka jest praktycznie jak nowa. Wczesniej sie z tym nie spotkalem. Dlatego chcialem tutaj podpytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat miał podobnie. Dba o auto ale podłokietnik wyglądał jak u Ciebie.

Kupił zestaw do renowacji w colorlook i sam sobie to zrobił.

Wszystko kosztowało pół godziny roboty i ze 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jak masz jasną tapicerkę - a masz to ona się odbarwi od czarnych spodni czy dzinsów. Musisz dać powłokę np gyeona - skóra będzie trochę bardziej śliska ale i przez pewien okres bezpieczna. Potem znów trzeba zabezpieczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 zdjęciu widać, że po prostu trzeba wyczyścić.

Siedzenie moim zdaniem ktoś próbował czyścić nie tym co trzeba i wygląda jakby "wyżarte". Jak bardzo Ci to przeszkadza to kupiłbym drugi fotel albo np. tylną kanapę w tym samym kolorze i dał do tapicerka żeby wymienił ten kawałek. Moim zdaniem szkoda pieniędzy na ratowanie tego kawałka.

A to na drzwiach nie jest przypadkiem od pierścionków itp.? Bród bródem ale ta skóra jest zniszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 40000 przebiegu mialem juz podobne przetarcie na gornym boczku fotela kierowcy. Reszta wyglada jak nowa. Mysle ze jakosc tej skory jest dosyc slaba. Napisz jak to rozwiazesz i z jakim skutkiem to moze tez u siebie naprawie ten defekt. U mnie czyszczenie i srodki do renowacji skory daly dosyc marny efekt. Moim zdaniem zostaje oddanie tego do profesjonalnej renowacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź czy to skóra. W wielu modelach skóra jest tylko na siedziskach a boki siedzisk oraz podłokietnik i drzwi to eko skóra i jeżeli czyścisz środkiem do skór , który zawiera więcej agresywnej chemii to zniszczysz lakier , szczególnie w jasnej tapicerce - pozostaje tylko malowanie w porządnym warsztacie i delikatna wilgotna ściereczka - takie to exclusiv BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Od kiedy środek do skór ma agresywną chemię?

Są mocniejsze i słabsze środki do skór, każda skóra wymaga odpowiedniego podejścia oraz środka ze względu na gatunek jak i zabrudzenie.

Oprócz tego zależy czym się jeszcze ją czyści, jeśli magiczną gąbką :) to nawet wodą się zniszczy skóre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agresywna - miałem na myśli bardziej szkodliwa dla Eco skóry - sam używam 83122288906 i ewidentnie jest w instrukcji " nie używać do Eco skóry" więc coś jest na rzeczy - oprócz tego sprzedawcy wprowadzają w błąd klientów nie informując , że kupując tapicerkę skórzaną nie wszystkie elementy wykonane są ze skóry NATURALNEJ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
agresywna - miałem na myśli bardziej szkodliwa dla Eco skóry - sam używam 83122288906 i ewidentnie jest w instrukcji " nie używać do Eco skóry" więc coś jest na rzeczy - oprócz tego sprzedawcy wprowadzają w błąd klientów nie informując , że kupując tapicerkę skórzaną nie wszystkie elementy wykonane są ze skóry NATURALNEJ.

Skóra Dakota to nie eko skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agresywna - miałem na myśli bardziej szkodliwa dla Eco skóry - sam używam 83122288906 i ewidentnie jest w instrukcji " nie używać do Eco skóry" więc coś jest na rzeczy - oprócz tego sprzedawcy wprowadzają w błąd klientów nie informując , że kupując tapicerkę skórzaną nie wszystkie elementy wykonane są ze skóry NATURALNEJ.

Skóra Dakota to nie eko skóra.

 

Nie wiem jak u innych ale ja miałem 2 szt F10 ze skórą Dakota i w obu przypadkach robiłem Audio i w tym celu ściągałem boki drzwi - w obu przypadkach to nie skóra naturalna - bardzo podobna - być może jakaś "mielonka" ze skórą ale nie 100% naturalna - tak jak pisałem tylko siedziska były ze skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.