Skocz do zawartości

[F10] - zbiera się woda, za fotelem pasażera


kamiloo98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam F11 z 2011 r. Zauważyłem, iż po powrocie z myjni oraz opadach deszczu w aucie zbiera się woda. Zbiera się pod nogami kierowcy i pasażera z tyłu za kierowcą. Jest jej naprawdę sporo. Odnoszę wrażenie, że woda kapie z nad nóg kierowcy (widoczne ślady wody na dywaniku po powrocie z myjni). Pewnie część tej wody spływa pod wykładziną do tyłu i gromadzi się pod nogami pasażera. Nie posiadam szyberdachu. Maty w drzwiach także wykluczam (wykładzina na progach sucha). Szyba przednia oryginalna. Natrafiłem na temat poruszany na angielskim forum http://forum.bmw5.co.uk/topic/116098-heavy-rain-water-leak/?page=13 Zastanawiam się czy ten problem dotyczy także europejskiej wersji.... Może akurat to jest przyczyna przecieku u mnie? Wydaje się to wielce prawdopodobne. Czy ktoś z forumowiczów przerabiał już temat czyszczenia odpływu w ścianie grodziowej? Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ponownie. Wyczyściłem odpływy w podszybiu z obu stron. Były dość mocno zasyfione (liście i szlam). Woda jednak nadal dostaje się do środka. Jak włożyłem wąż i lałem wodę w miejscu gdzie znajduje się odpływ, to woda wycieka pod spodem auta ale leje się także do środka na wysokości nóg kierowcy....... Tak jakby z miejsca w którym przekładnia kierownicza przechodzi do kabiny. Nie wiem czy tak jest jakaś uszczelka?? Czy ktoś miał podobny problem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odkrylem u mnie za fotelem kierowcy, ze woda stoi pod dywanikiem. Po demontazu boczka oczywiscie wygluszenie odklejone w dolnym rogu i urwany trzpien.

Przy kupnie uszczelki poskarzylem sie w ASO na jakosc auta, ktorego cena siegala 200 tys jak byl nowy i stwierdzili, ze jak nikt nie grzebal to niemozliwe. Stwiedzili, ze jak mam przyciemnione szyby to winowajcow juz znam :).


http://i64.tinypic.com/rtdulj.jpg

http://i66.tinypic.com/244y5x1.jpg


Po uszczelnieniu masa butylowa (ASO 10 zl/metr) zrobilem test z polewaniem wody i zobaczylem, ze woda przelewa sie przez dwa dolne otwory na trzpienie. Myslalem, ze gumki sluza bardziej do tlumienia drgan a tutaj pelnia rowniez funkcje uszczelniajaca :)?. Az troche wierzyc mi sie nie chce.


http://i65.tinypic.com/27ybvyh.jpg


Po zalozenie boczka i zrobinia ponownego testu wszystko suche i woda idzie tylko otworem technologicznym na dole.

 

Kolego rockbor mam do Ciebie pytanie bo jednej rzeczy nie rozumiem... Dlaczego woda dostaje się do zewnątrz drzwi??? I ze niby powinna wypłynąć dolnym otworem?? Ona chyba w ogóle nie powinna się dostać do wnętrza drzwi??? Czy czegoś nie rozumiem?? Mam podobny problem, gdy otwieram drzwi to widzę Jak spod drzwi wydostate się woda, ale nie rozumiem którędy ona tam się dostaje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zapewne ścieka po szybie do wnętrza, następnie na samym dole przy końcu drzwi jest mały otwór którym woda powinna wypływać na zewnątrz pod warunkiem że pianka nie jest odklejona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockybor prawdę napisał :cool2: . Woda w drzwiach to normalna rzecz. Dostaje się przez szparę między szybą a uszczelką. W dolnej części drzwi jest odpływ - w rogu od strony zawiasów. Woda jak dostanie się do środka drzwi to nie kapie z góry na dół, tylko ścieka po czym się da - również po wygłuszeniu drzwi. Jak (beznadziejnie zaprojektowane lub/i wykonane przez BMW) uszczelnienie się odklei w dolnej części, to woda zamiast spłynąć do najniższej części drzwi, a następnie odpływem na zewnątrz, zacznie się dostawać między drzwi a boczek/tapicerkę drzwi. Aha i nieprawdą jest, że dotyczy to tylko drzwi, w których ktoś grzebał. Po prostu masy butylowej, którą jest to wszystko sklejone jest za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
na szczęście w seri G jest już cywilizowane rozwiązanie, wstyd dla Bmw że tak długo takie g...... ciągnęło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dziubek_ma dziś zdjąłem boczek i rzeczywiście okazało się ze przyklejona pianka była CAŁA odklejona trzymała się jedynie u góry, wszystko odkleiłem odtłusciłem i położyłem nowy sznur, wszystko mocno docisnałem, i teraz pytanie... Otwór, o którym mówicie, na dole drzwi przy zawiasach, którym rzekomo powinna się wydostawac woda, u mnie jest on zaslepiony gumowym kapselkiem czy to powinno tak Zostać czy kapselek usunąć w celu łatwiejszego ujscia wody?? Nie demontoWałem drugiego boczka tam było sucho ale az jestem ciekaw czy w drugich drzwiach też się tak odkleiło ?? I czy to Na pewno chodzi o drzwi, na forum znalazłem ze ktoś opisuje przedostawanie się wody z pozycji silnik/kabina?? Za dużo dla mnie grzebania, i wolał bym aby sprawcą były jednak te drzwi,..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że musisz mylić otwory :mrgreen:


Tak serio to tam nie ma żadnej zaślepki. Nie mogę znaleźć żadnych zdjęć a jest ciemno i sam ich nie zrobię.

Otwór jest dokładnie w rogu drzwi. Szukaj go w okolicach tej gumowej listwy-uszczelki. Nie jest to okrągła dziurka, tylko wygląda, jak delikatnie rozchylone blachy poszycia drzwi.

Jak otworzysz przednie drzwi to powinieneś zobaczyć ten otwór w drzwiach tylnych jak są zamknięte. Nie wiem jak Ci to lepiej wytłumaczyć bez zdjęcia.


Jak miałeś odklejone wygłuszenie to myślę, że to było przyczyną, ale rzeczywiście słyszałem o przypadkach przeciekania wody przez ścianę grodziową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odplywy zostaw w spokoju. Wystarczy ze przykleisz pianke dobrze i bedzie ok

W e90 mialem jeszcze tak ze cieklo nie tylko przez pianke ale rowniez przez te uszczelki kolkow mocujacych panel drzwi. Dlatego jak zaczelo mi cieknac w f10 od razu dalem nowe kolki z nowymi uszczelkami bo stare uszczelki juz byly strasznie zgniecione.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma rację, mniej więcej w 1/3 spodu drzwi jest jeszcze jeden otwór okrągły, z gumową zaślepką (z tym, że ciężko by z niego wypływa woda bo nie jest w najniższym punkcie drzwi)

 

Owszem jest, ale nie jest to odpływ. W ramach robienia doktoratu z cieknących drzwi wyjąłem tę zaślepkę, ale nic to nie zmieniło w temacie. W normalnej sytuacji woda wylewa się otworem w rogu drzwi, który wyżej opisywałem.


P.S. Chodziło mi o to, że w odpływie nie ma żadnej zaślepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak juz zrobiles jedne drzwi, to polecam od razu i drugie :mrgreen: u mnie po obu stronach bylo odklejone ale z lewej tak mocno ze dywaniki mokre były. Polecam od razu to zrobic niz zekqc az bedzie cielko bo szkoda wnetrza. Ja podgrzalem suszarka do włosów stary klej az sie zrobil lepki i ciagnacy i po prostu przykleilem. Mija prawie rok i poki co jest gitara.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie czy istnieje inna możliwość skąd woda dostaje się do środka?? Tydzień temu przykleiłem piankę na nowo wszystko idealnie mocno się trzyma, zero przeswitu natomiast wczoraj po silnych opadach deszczu w środku miałem dosłownie kałuże, dziś zdjąłem obicie na nowo by sprawdzić czy jakimś cudem pianka znów sie nie odkleiła, na szczęście nie, wszystko mocno pie trzyma więc pytanie którędy ta woda wciąż sie przedostaje?? Czytałem ze może jeszczesie przedostać od podszybia przedniej szyby ale tamtędy chyba jakby się dostawała to chyba dywanik z przodu też chyba byłby mokry a nie jest???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do podszybia, czy nie stoi tam woda. Jak stoi to udrożnij odpływy z podszybia - to takie elastyczne "cycki" na dnie podszybia. To tak profilaktycznie. Sądzę jednak, że tak jak Ci napisał rockybor, brakuje Ci którejś spinki albo uszczelki na spince trzymającej tapicerkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tu jest fabryczny odpływ wody w drzwiach.


http://i65.tinypic.com/11hxch5.jpg

 

Co prawda ten post już ma trochę ale dla potomnych może się przyda - jeśli w f10 jest podobnie jak w e39 to nie jest ten właściwy/główny odpływ wody w drzwiach. Żeby go zobaczyć trzeba na drzwi spojrzeć od dołu - od strony zawiasów widać w pewnym momencie, że w dolnej krawędzi drzwi oba płaty są rozszerzone i zrobiona jest taka szpara o szerokości może z 3mm i dlugości 1-1,5cm. To jest ten właściwy otwór odpływowy bo jest zlokalizowany w najniższym punkcie drzwi. To co pokazane na zdjęciu to może być jedynie jako taki awaryjny otwór kiedy wody w drzwiach zbierze się trochę więcej i przeleje się przez ten wskazany. W każdym razie da się te główne odpływy wymacać palcem jak przejedzie się po dolnym rancie drzwi.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Ja u siebie zauważyłem że woda zbiera się w uszczelce tej w drzwiach bo jak dzwi są zamknięte otwory z których woda powinna wyciekac dolegaja do karoserii i woda nie ma jak się wydostać znajduje ujście trochę powyżej ale za to scieka po osłonie progu do środka.Ja porostu wycielem większy otwór na dole dzwi i u mnie to zalatwilo sprawę.

 



Możesz przesłać jakieś fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.