Skocz do zawartości

F10 xdrive nierównomierne zuzycie klocków


pawers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie, czy ktoś z użytkowników BMW F10 xdrive, spotkał się z sytuacją nierównomiernego zużycia klocków na tylnej osi.

Zauważyłem że klocki po prawej stronie mają 2-3 mm a po lewej 6mm, dodatkowo prawe koło jest zawsze bardziej zapylone mimo że są to klocki Textar ePad.


Żadnych nieprzewidzianych sytuacji nie zaobserwowałem podczas hamowania, na suchym, mokrym czy lodowatym podłożu, auto hamuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz zapieczony lekko tloczek lub prowadnice .Odkrec zacisk sprawdz czy prowadnice lekko chodzą jesli tak to tloczek aby to rozruszać odkrec dwa imbusy od silniczka ręcznego zdejmij to bez obaw nic sie nie wysypie.Po zdjęciu silnika zobaczysz cos podobnego do tloczka z imbusem na środku zacznij to wkrecac imbusem powinno iść lekko palcami jesli jest opór musisz to rozruszać wkrecajac i wykrecajac parokrotnie lub rozebrać i wyczyścić i wymienić gumki. Do cofnięcia tloczkow z tylu nie jest wymagany komputer wystarczy że zdejmiesz silnik i kręcisz ten imbus przy wkrecaniu uważaj czy tloczek wchodzi do srodka czy sie wysuwa moze wyskoczyć z zacisku i trzeba potem odpowietrzac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawej masz zazwyczaj bardziej ślisko i może kontrola trakcji częściej interweniuje.

Oczywiscie ze tak , potwierdzam tak sie dzieje ( ale tylko w krajach gdzie syf zalega przy krawedzi jezdni ) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po demontażu klocków okazało się że tylko prawy zewnętrzny klocek był na wykończeniu a pozostałe wg mnie były zużyte w połowie.

Wszystko chodzi leciutko nic się nie klinuje, założyłem nowe klocki i zobaczymy czy znowu będzie taki efekt jak poprzednio.


Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no nie bardzo do zamknięcia klocki miałeś nie właściwie zamontowane i dlatego tak się stało daj zdjęcia jak jest teraz bo zaraz może być taka sama sytuacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.