Skocz do zawartości

Regeneracja skrzyni automatycznej ?


loxenix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam e60 w automacie 3.0 235km x drive , Po zakupie nie było pewnosci czy olej był w skrzyni wymieniany dlatego mechanik ostrzegł mnie że po wymianie różne cuda się mogą dziać dlatego postanowiłem ze poki jezdzi ładnie to nie wymieniam a ewentualnie zregeneruje skrzynie bo pewnie mnie to zastanie ( 290k przebiegu) jaki jest koszt regeneracjii ? Lepiej kupić uzywke ?


Mechanik mowił że po regeneracjii juz nie bedzie jezdził tak jak na oryginale co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
W dniu 21.02.2021 o 12:20, loxenix napisał(a):

Mam e60 w automacie 3.0 235km   

( 290k przebiegu) jaki jest koszt regeneracjii ? Lepiej kupić uzywke ?

 

Po pierwsze, to masz 235 KM. A przebiegu 290 km.

Zlej olej ze skrzyni i przyjrzyj mu się. Jeśli czarny jak smoła, to wlej go spowrotem do skrzyni. Braki uzupełnij nowym oryginalnym, a nie np. Ravenolem.

W moim miałem zaledwie 130 tys km. przebiegu, a olej czarny jak smoła. Z tego też powodu nie mam pewności co do przebiegu. Zwłaszcza skrzyni. Oleju zleciało dużo mniej niż powinno. Zalałem Ravenolem. Żadna poprawa nie nastąpiła. Następne trzy wymiany Ravenola nie przyniosły też poprawy. Na zimnym jest szarpnięcie przy wbijaniu biegu. Przy rozpędzaniu czuć wyraźnie dławienie na poszczególnych biegach w górę. Przez kilkanaście km nie przerzuca na najwyższy bieg. Muszę sam to zrobić. Tylko jak się rozgrzeje, jest idealnie. 

Jeszcze spróbuję nalać oryginalnego oleju. Jest niewiele droższy od Ravenola. 

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.