Skocz do zawartości

Dmuchawa - dźwięk z wentylatora


Grregorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wentylatorem nr części 64119227670, który piszczy - dochodzi dźwięk gdy są niższe temperatury oraz podczas hamowania. Czytałem że można go wyczyścić i nasmarowac. Pytanie, czy ktoś to robił z was w bmw x1 e84, dokładnie mi chodzi gdzie ten wentylator się znajduje i jak się do niego dostać. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Rozglądałem się wstępnie za rozwiązaniem i znalazłem to:

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e84-x1-xdrive23d-sav/repair-manuals/64-heating-air-conditioning/64-11-heater-controls/1VnYObx9uv3

Nie wygląda zbyt skomplikowanie, ale jeszcze nie robiłem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grupie fb, otrzymałem taką o to instrukcje "Wentylator masz pod schowkiem. Musisz wykręcić schowek, wyciągnąć kanały nawiewu. Wykręcić jedną śrubę od przodu, mocującą wentylator, a po przeciwnej stronie będziesz miał języczek z zapadką. Odciągasz języczek i przekręcasz wentylator o parę stopni. I powinien ci wypaść w ręce". Nie wydaje się zbyt skomplikowane tak jak mówisz. Jak tylko ogarnę wentylator to zdam relacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja dzisiaj wytargłem wentylator (chodził jak traktor) i jak pokręcę ręką to również terkocze.

Czy da się to naprawić czy tylko wymiana na nowy.

Ktoś pisał że można nasmarować ,ale w którym miejscu nasmarować ,czy trzeba go rozebrać czy wystarczy gdzieś psiknąć jakimś smarowidłem?

Może ktoś coś wie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wyjęciu dmuchawy okazało się że ma luzy i dlatego czasami terkocze, próba rozebrania skończyła się uszkodzeniem. Wymieniłem na zamiennik (rezystor przełożyłem) i jest na razie ok. Zobaczymy jak z trwałością zamiennika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.