Skocz do zawartości

Dobór felg M pakiet


bardakon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam X1 z 2015 r. M pakiet.

Opony na lato były takie: Opony przód 225/45/R 18 Tył 255/40/R 18 więc na zimę kupiłem takie same.


Problem jest w tym, że chciałbym teraz kupić felgi ale nie wiem jakie mają dokładnie być. Tył w lecie był szerszy niż przód. W sklepie BMW mówią, że na zimę obie pary powinny być takie same, ale ja z autem dostałem na zimę też opony o dwóch różnych szerokościach ale bez felg (tyle że zdarte i do niczego się nie nadawały) i teraz już nie wiem, czy oddać te opony i kupić 4 takie same i 4 takie same felgi, czy jakoś uda się kupić odpowiednie felgi węższe z przodu a szersze na tył.


Pytania moje są takie:

1) Czy można kupić 4 takie same felgi i 4 takie same opony na zimę, jeżeli na lato tył jest szerszy? (To lepsza opcja bo łatwiej kupić takie same felgi na wszystkie koła niż szukać dwóch różnych par o takim samym wyglądzie, a opony które mam oddam)

2) Jakie dokładnie felgi powinienem kupić ? (mogę podać VIN)

3) Jeżeli odp. pytanie 1 brzmi "nie", to jakie felgi o różnych szerokościach mam kupić?


Chodzi o dokładnie o ET i otwór centralny, bo wiem że śruby t 5x120


Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak najbardziej możesz kupić 4 szt.takich samych felg i oczywiście takich samych opon na zimę, pomimo tego, że masz mieszany komplet na lato. (ja tak mam w każdym moim BMW z napędem Xdrive, jak i bez, podobnie jak cała masa osób). Nie ma to znaczenia.

Zobacz w katalogach, jakie występują w twoim modelu felgi z oponami, lub w ogłoszeniach. Polecam oryginalne felgi. Rozmiary dopuszczalnych opon masz na naklejce z ciśnieniami kół.

Bez problemu znajdziesz komplet używanych felg oryginalnych, a każdy dobry sprzedawca felg/wulkanizator bez problemu doradzi ci, jakie markowe felgi, ale nie BMW z oponami można założyć do X1 (np. Dezent lub Dotz produkują aluminiowe felgi na zimę, które pasują do X1).

Koła zimowe mogą być w rozmiarze 17" lub 18" cali, a cztery sztuki jednakowe są łatwiejsze do skompletowania i masz większy wybór, więc na zimę bardziej polecam.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.