Skocz do zawartości

Użytkowanie skrzyni z łopatkami, opony


Kono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem x1 z automatyczną skrzynią, chciałem zapytać jak prawidłowo używać łopatek przy kierownicy tzn czy muszę pociągnąć lewarek do siebie i używać w trybie manualnym czy porostu mogę zmieniać biegi łopatkami kiedy chce na pozycji D? I drugie pytanie które opony samochód z xdrive zużywa szybciej przednie czy tylne, pytam dlatego, że zakupiłem alufelgi z oponami i dwie opony są w lepszym stanie a dwie odrobinkę gorsze. Pozdrwiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem x1 z automatyczną skrzynią, chciałem zapytać jak prawidłowo używać łopatek przy kierownicy tzn czy muszę pociągnąć lewarek do siebie i używać w trybie manualnym czy porostu mogę zmieniać biegi łopatkami kiedy chce na pozycji D? I drugie pytanie które opony samochód z xdrive zużywa szybciej przednie czy tylne, pytam dlatego, że zakupiłem alufelgi z oponami i dwie opony są w lepszym stanie a dwie odrobinkę gorsze. Pozdrwiam :)

 

Wierz mi, że jeśli będziesz chciał użyć łopatek niezgodnie z przeznaczeniem wóz po prostu Cie "nie posłucha".


Co do opon założę się, że poprzednik chciał coś zaoszczędzić/zakombinować stąd różnica na bieżniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, z tymi kołami raczej nie było nic kombinowane to są oryginalne alufelgi do x1 i opony tego samego typu i rocznika. Słyszałem, że przód i tył mogą zużywac się w różnym tempie dlatego w aucie z napędem na 4 koła, trzeba co jakiś czas zamieniać tył z przodem, pytanie gdzie teraz dać te mniej zdarte, narazie założyłem lepsze na tył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pamiętaj, że nie może być za duża różnica zużycia opon, bo rozwalisz xdrive. Poczytaj forum w tym temacie. Łopatki jak łopatki, D i ruszamy . Prawa wyższy bieg, lewa niższy, nie da się zepsuć nic. Pojeździj, pobaw się nimi, poobserwuj działanie

i wszystko będziesz wiedział.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.