Skocz do zawartości

Czy to problem z klimatyzacją?


icrew

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam BMW X1 z 2011 roku, silnik 143KM.

Czy też macie podobne objawy po włączeniu klimatyzacji jak wyczuwalne wibracje na kierownicy i głośniejsze schodzenie i wchodzenie na obroty silnika?


Z ciekawości wymieniłem kompresor klimy ale jest identycznie... może to normalne?


Zaznaczę ze klima chłodzi bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie masz koło pasowe wału? Jaki przebieg auta? Kto ci doradził wymianę sprężarki? U mnie załączenie klimatyzacji jest niezauważalne w każdym aucie przynajmniej z wewnątrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie masz koło pasowe wału? Jaki przebieg auta? Kto ci doradził wymianę sprężarki? U mnie załączenie klimatyzacji jest niezauważalne w każdym aucie przynajmniej z wewnątrz

 

Koło pasowe wymienione na nowe 3 miesiące temu.

Przebieg auta 183 tyś.

Sam wymieniłem sprężarkę aby sprawdzić czy ona jest przyczyną bo już nie było wiadomo co ale jest identycznie jak przed wymianą.

No to nie wiem co może być przyczyną.

Wentylator się załącza i pod maską chodzi normalnie, nie hałasuje.

To buczenie słychać w środku auta, na zewnątrz pod maską tego praktycznie nie słychać.

Do tego podczas działania klimatyzacji kiedy słychać to buczenie to na kierownicy są odczuwalne wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączysz wentylator to nie wystartuje klima. Wątpię żeby wentylator przenosił drgania na kierownicę

 

No to nie wiem już czego to może być wina... kompresor wymieniony i jest identycznie, niektórzy pisali też coś o alternatorze, że przy włączonej klimie jest bardziej obciążony i może takie objawy dawać ale nie wiem czy faktycznie to tego wina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przenoszą się drganie - nie jest normalne.

Pogadaj z nim co Ci włożył może koło trzeba wyważyć ale w tej kwestii może ktoś ktoś inny się wypowie.

 

To kumaty mechanik więc na pewno wiedział co robi, koło włożył Corteco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kumaty to musisz jechać do niego i niech pomaca od góry i dołu, a czy przed wymianą koła było dobrze :?:

 

Przed wymianą koła było identycznie.

To słychać głośniej jak sprężarka musi mocniej pracować, jak na dworze jest chłodniej to mniej słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może ten typ tak ma, że podczas mocniejszej pracy sprężarki jest taki dźwięk przy dodawaniu gazu i spadku obrotów...

 

Myślę, że nie, a może coś wpada Ci w rezonans może tłumik i jego zawiesie. Jedź do warsztatu auto do góry i sprawdzać przecież to nie jest jakaś filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na chwile w warsztacie i patrzyli co to może być i wykluczyli sprężarkę i koło pasowe.

Przyczyna według mechaników mogą być poduszki silnika lub coś związane z alternatorem bo podczas działania klimy sporo jeszcze obciąża alternator a jego łożysko już szumi i ma trochę luzy.

Zobaczymy co z tego wyjdzie bo dopiero na 20.08 maja wolny termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odebrałem dziś auto od mechanika, wymienił poduszki silnika bo ponoć były do wymiany, jak i łożysko kompresora klimatyzacji i nadal jest [BAD].... jak buczało tak buczy klima kiedy jest obciążona. Najbardziej przy 1000 obrotów jak się gazuje... już ręce opadają od czego to może być... kompresor wymieniony, koło pasowe wału wymienione, teraz poduszki, łożysko i dalej to samo... ale mechanik sam przyznał, że nadal jest za głośno... może ktoś miał podobnie i doszedł od czego to może być przy włączonej klimie?

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.