Skocz do zawartości

xdrive 2.0 vs 2.8


abc77

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli chodzi o silniki N20 20i i 28i to są to te same silniki różniące się tylko oprogramowaniem silnika, turbina, wtryskiwacze itp są takie same...

wystarczy sprawdzić na etk.cc/realoem/bmwstore...tak samo jest w innych modelach BMW...

N20 występuje w trzech wersjach 20i (132KW) 25i (160KW) 28i (180KW) - to jest ten sam silnik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie odpowiedzi sie wykluczajace:):)

 

zastanawiam sie nad X1, tylko benzyna i tylko xdrive. zamiast doplacac do 28i wole kupic 20i i zmienic mape. jesli cala reszta jest taka sama. no ale z odpowiedzi wynika, ze i jest i ze nie jest:) i badz tu madry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

.. kolego ale kto ci zmieni mape w sterowniku od 2 lat siedze w temacie i nikt w Europie nie potrafi ruszyc auta BMW po 2012r. . Oczywiscie znajdzies kogos kto bedzie sie chwalil iz zrobil jeden silnik i na tym koniec - ale przy takim doswidczeniu to tylko ryzyko. Dzwoniac do tunerow to kazdy mowi iz zaraz bedzie ale takie odpowiedzi slysze od 2012r. tylko pozostaja box-y

 

Ja dzis zakladam box, zminilem wydech sportowy plus sportowy filtr powietrza - powinno wyjsc 220KM 430Nm koszt caly to 5200zl ale to kopciuch ON.

Ale i tak czekam na normalny chip ....

 

Co do silnikow- koledzy prawde pisza niczym sie nie rozni: jesli zalezy ci na $$ to oczywiste jest iz warto 2.0i nawet przemawiaja okolicznosci -

brak normalnego chipa... czekamy - kupujesz 2.0i 184KM masz gwarancje, spokojnie jedzisz i czekasz na chip - po okolo 2 latach powinno byc juz dostepne mapy BMW i robisz chip na okolo 230-240KM -to jedyny mocny sens kupowania autka 2.0xi a tak to polecam rakiete 2.8xi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o silniki N20 20i i 28i to są to te same silniki różniące się tylko oprogramowaniem silnika, turbina, wtryskiwacze itp są takie same...

wystarczy sprawdzić na etk.cc/realoem/bmwstore...tak samo jest w innych modelach BMW...

N20 występuje w trzech wersjach 20i (132KW) 25i (160KW) 28i (180KW) - to jest ten sam silnik!

 

 

w salonie twierdzą co innego... trzeba zweryfikwać

 

@maja22

 

a co z DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bazowałbym na opiniach w ASO w tym przypadku...Moja opinia jest wynikiem wnikliwej analizy tematu, wystarczy np. porównac numery części na etk.cc/realoem/bmwstore. Oczywiście niektóre elementy osprzętu silnika 20i i 28i mogą się różnic, ale nie będą to duże różnice. Na pewno główne elementy silnika są takie same. Np w F25 N20 20i i 28i tylko różni się oprogramowaniem i ukł. wydechowym. Dodatkowo, wersja 28i występuje tylko z automatem i to są wszystkie róznice.

 

Moim zdaniem, z punktu widzenia marży producenta, jest to bardzo logiczne rozwiązanie. BMW sprzedaje "ten sam produkt" w różnych wariantach i w różnych cenach/marżach. Zrobienei softu nie kosztuje aż tak dużo jak dołożenie innych podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu rozważył opcję kupna 28i - na pewno będziesz mega zadowolony!!! możesz to nawet zrobic kosztem dodatkowego wyposażenia, zawsze jak czegoś Ci będzie brakowało to możesz to np. za te dwa lata doposażyc (oczywiście poza ASO)...wrażenia z jazdy zrekompensują Ci wszystkie inne niewygody.

 

Mapy do silnika albo będą dostępne albo nie będą za te dwa lata, to są tylko jakieś tam oczekiwania/przypuszczenia. Na dzień dzisiejszy tak jak kolega maja22 wspomniał masz do wyboru tylko i wyłącznie box tani/drogi/od renomowanego tunera/no name itd...

 

ja bym szedł w 28i, gdybym miał wybór. 20i też zapewni Ci fajną dynamikę, ale 28i duzo duzo lepsze...

 

ja mam X3 20i i po 24tyś km brakuje mi tej dynamiki przy prędkościach wyższych niż 140km/h, dlatego pewnie mój dylemat zakończy się konkretnym box'em...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

... pamietajcie BMW radosc z jazdy jeden pisze iz bogate wyposazenie dla BMW bo premium musi byc wtedy kosztem jest silnik widac to przy serii 5 ponad 50% zamowien jest z silnikiem 184KM ON.

Uwazam i z silnik ma duze znaczenie i przy w miare rozsadnym wyposazeniu masz dobry silnik.

 

Choc 184 w ON na 210KM daje rade do tej masy.

 

Wlasnie wrocilem z testu boxu do 184KM ale diesel z boxem wyszlo 200KM 433Nm - wykres dodam do galerii X1 - bo pozostawima box w aucie i czekam na normalny chip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, ja uwazam, ze najwazniejszy jest silnik:):) nie interesuja mnie bluetooth'y i inne tego typu pierdoly. i w takim sensie BMW sie skonczylo, bo nie ma rzedowych R6 bez turbo, w benzynie. zenada. R6 i naped na tyl to bylo to. tyle, ze jak tak patrze, to Audi mi sie nie podoba zadne. ew. Q5, ale jest drogie. Mercedesy sa ladne, ale jakos zaden mnie nie powalil. zostaje Volvo V40 Cross Country, ktore ma fajny silnik, ale osiagi chu... i BMW. sliczna jest 5, ale mnie nie stac. jak patrze na 3, to rzygam. X3 jest sliczne, ale drogie. zostaje X1, ktore mi sie podoba poza silnikami... moze sie to skonczyc e46 330 niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
X1 jest namiastka prawdziwego dobrego starego bmw. Ja jestem mega zadowolony. Jeden duzy minus przy predkosci powyzej 150km/h jest glosno w kabinie. A potecjal benzyny 245km jest bardzo duzy. Powodzenia w zakupie i czy wybierzesz 184 lub 245 KM bedziesz napewno zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary, jaka namiastka? R6 masz? nie. naped na tyl masz? nie, masz xdrive. silnik bez turbo masz? nie.

 

nowe BMW zupelnie zdradzilo swoje wartosci. niestety barany z Audi spieprzyli wyglad, a Mercedes jakis taki we wszystkim dobry, ale w niczym nie najlepszy. i jak sie chce cos kupic, to nie ma co:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak ze spalaniem w takiej 28 :) podejzewam ze poniżej 11 nie do zejścia, a przy dynamiczniejszej jeździe i 13 albo i więcej :)

jeździłem 3 kombi 28i i musze powiedzieć ze w w tym aucie te 245KM robiło napraaawde robote :) - jak w X1 nie wiem, ale podejzewam ze tez będzie FUN :)

 

Z mapami - tak jak pisza koledzy wyżej - nie ma możliwości....:(

 

maja22 jaki wydech założyłeś do X1 ? Ja jak przeglądam to tylko sa dostępne albo Supersprinta - i to nie cały tylko końcowy za chore pieniądze....albo HArtge podwójny, ale tu tez sporo ponad tysiąc euro.....czy może jakiś custom ?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
stary, jaka namiastka? R6 masz? nie. naped na tyl masz? nie, masz xdrive. silnik bez turbo masz? nie.

 

nowe BMW zupelnie zdradzilo swoje wartosci. niestety barany z Audi spieprzyli wyglad, a Mercedes jakis taki we wszystkim dobry, ale w niczym nie najlepszy. i jak sie chce cos kupic, to nie ma co:)

 

Masz problem ze w serii X jest naped XDrive ? Moze faktycznie kup e46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.