Skocz do zawartości

Lampy tył X1


rawen2

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Witam

 

Wg ASO nawet w wersji z halogenami (zwykle zarowki) w klapie powinny swiecic sie swiatla postojowe.

 

Podbijam temat, poniewaz u mnie sie nie swieca i pytanie, gdzie szukac przyczyny?

Czy sa osobne bezpieczniki od tej klapy?

Dodam, ze oswietlenie rejestracji dziala, zadna kontrolka przepalonej zarowki na tablicy nie swieci sie, a reszta oswietlenia OK.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam lampy w klapie swiecą jesli tylne swiatla są w wersji LED. Jesli masz wersję na żarówki halogowe to maja świecić tylko zewnetrzne lampy.

 

Dzieki za info.

W drugim ASO twierdza, ze moga byc takie ustawienia w kompie auta zrobione. Moze i tak....

 

Mam jeszcze pytanie, gdzie i ile swiatel tylnych przeciwmglowych macie? Moze trywialne, ale ja mam 2 wlasnie tam w klapie, gdzie powinny byc te postojowe...

Logicznie to przeciwmgielne powinno byc gdzies na zewnatrz, bo co jesli na postoju/poboczu w czasie mgly otworzysz klape bagaznika? Nie bedziesz widoczny dostatecznie.

 

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji przed liftem wewnętrzne lampy w klapie nie swiecily jako postojowe. Lewa lapmpa w klapie jest uzywana jako swiatlo przeciwmgłowe. Nie wiem czy mozna zakodowac na tych lampach swiatla postojowe- sprawdz czy masz tam miejsce na żarówki od postojowych i przeciwmgłowych. W wersji po lifcie swiatla postojowe tylne realizowane są przez diody led i sa to inne lampy.To czy mozna dokonywać najlepiej sprawdź u kolegi prmax.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Trochę odkopałem temat , ale nie ma sensu nowego zakładać. Panowie , mam wersję z ledami na klapie . Lewa wyzionęła ducha. Świeciła coraz słabiej aż padła . Powiedzcie mi czy jedynym ratunkiem jest wymiana lampy na działającą czy można ją w jakiś sposób odratować ? Styki w kostkach miały lekki nagar , wyczyściłem i nie pomogło . Miernikiem sprawdzone, prąd podaje . Obawiam się , że ledy po prostu się wypaliły , ale może macie jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

a czy ktoś z Was w wersji przedliftowej zakodował postojowe tak aby paliły się też na klapie?

Nie podoba mi się to że palą się tylko te w błotnikach, wygląda tak jakby te na klapie były przepalone....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Odświeżę temat. Mam możliwość zakupu za przyzwoite pieniądze lamp LED. Mam zwykle halogeny i zastanawiam się nad wymianą. Co bym potrzebował oprócz lamp? Wchodzi w grę jakąś wymiana modułów? Prowadzenie przewodów?Dodatkowo podbije temat czy można ustawić światła przeciwmgłowe jako pozycyjne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.