Skocz do zawartości

hamulce w X1


szymon.fal

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślałam, że tylko ja mam problem z hamulcami. Oczywiście problem zgłaszany w Katowicach został delikatnie mówiąc...olany. Konkretniej serwisant nie wiedział o co mi chodzi a żebym się uspokoiła "przedmuchali" mi układ hamulcowy, cokolwiek by to nie znaczyło. Oczywiście niewiele to dało. Objawy są najlepiej widoczne przy jeździe na autostradzie, kiedy przez dłuższy czas nie dotykam hamulca. Przy próbie hamowania auto zamiast hamować ściąga w lewo. Po drugim naciśnięciu hamulca już jest w porządku. Od ostatniego wpisu minęło trochę czasu, czy ktoś wie może coś więcej w tej sprawie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cały czas mam problem z hamulcami. Przyzwyczailalam się już do tego. Po ostatnich przebojach z wymianą rozrządu, łożysk, a teraz z awarią głównego wyświetlacza w 2 letnim samochodzie, mam dość. Sprzedaje X1, pomyśle o czymś innym.

:(

 

... moja zona katuje X1 bardzo mocno, ma juz przejechane w ciagu 1,5roku 42tys km wiekszosc w miescie a do tego chip Vtecha i wszystko gra

 

...szkoda iz taki model dostalas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cały czas mam problem z hamulcami. Przyzwyczaiłam się już do tego. Po ostatnich przebojach z wymianą rozrządu, łożysk, a teraz z awarią głównego wyświetlacza w 2 letnim samochodzie, mam dość. Sprzedaje X1, pomyśle o czymś innym.

:(

 

... moja zona katuje X1 bardzo mocno, ma juz przejechane w ciagu 1,5roku 42tys km wiekszosc w miescie a do tego chip Vtecha i wszystko gra

 

...szkoda iz taki model dostalas

 

Ja też trochę jeżdżę - 60 tys w 2 lata. I poza hamulcami nic się nie działo. Aż do chwili utraty gwarancji... taki dziwny zbieg okoliczności ;-)

Może miałam pecha ;)

 

Generalnie, jak już złość przeszła, człowiek ochłonął, to trochę mi żal sprzedawać 2 letnie auto. Przecież to jak nówka.

Wśród BMW ciężko mi wybrać inny model dla kobiety. Myślałam o X4, ale wielki, trochę o 525 (najbardziej). A zmieniać marki za żadne skarby nie chcę.

Te samochody mają duszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Aga kup 525 i ciesz się życiem. .....☺ tylko polecam zamiast 525d 528i w X1 masz ten sam silnik co w 525d tylko są dwie turbiny i większą moc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Po ostatnich przebojach z wymianą rozrządu, łożysk

Wymiana rozrządu? Ago,opisalaś gdzieś to?

Pytam,bo zastanawiam się nad X1 i zacząlem szukać info nt.tego modelu.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O akcji serwisowej oczywiście nikt w ASO nie słyszał.

 

.... zastanawiam sie dlaczego w forum niemieckim jest ponad 23 stron opisujacech problemy z hamulcami " w mokrych warunkach " ?

 

Bremsprobleme bei Nässe

 

http://www.x1forum.de/board1-x1-e84-forum-allgemein/board6-x1-e84-fahrwerk-bremsen/150-bremsprobleme-bei-n%C3%A4sse/

 

11.05.2012 - Redakcja AutoBild przeprowadzila test - 100.000 km - "Der X1 schaffte souverän die 100.000 Kilometer und überzeugte mit hoher Zuverlässigkeit. Also alles im grünen Bereich? Nicht ganz: Beim Bremsen auf nasser Straße hat der BMW ein Problem."

 

Problem na mokrej drodze - HAMULCE :mad2:

 

http://www.autobild.de/artikel/dauertest-bmw-x1-xdrive-18d-3430279.html

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jesli macie problem z hamulcami po gwarancji to dlaczego nie wymienicie ich na pelen zestaw EBC green stuff ???????????

Sa na angielskim ebayu z dostawa do polandu za jakies 1100zl przod i 950zl tyl i pewnie nawet z upustem jesli ktos bedzie kupowal na obie osie pelen komplet 4 tarcz i 2 zestawy klockow….

Fakture VAT unijna na ich zakup (dla posiadaczy EU nip) mozna rowniez rozliczyc bo anglicy taka wystawia.

Placi sie karta kredytowa.

Pozniej tylko wizyta w jakims serwisie norauto czy u pana czeska za 200zl i macie heble pierwsza klasa.

Nie musicie ograniczac sie tylko do rynku czesci zamiennych w PL.

Plyn hamulcowy tez warto wymienic na nowy bo kosztuje grosze.

 

PS.Jesli ktos ma mniej kasy to wystarczy jak wymieni sam przod i zostanie beta testerem :)

 

 

UPDATE znajduje sie w poscie ponizej aczkolwiek EBC green stuff nikomu nie zaszkodzi.

Edytowane przez KumatyWujek
MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wymiana na inny zestaw rozwiąże problem?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakies recall z pazdziernika 2014 roku dotyczacy tych hamulcow :)

Napewno obejmuje modele benzynowe z rynku USA.

 

Recall Number: 13V454000

 

http://repairpal.com/bmw/x1+sdrive/recalls

 

(tlumaczenie gogle/spolszczenie slownictwa mechanicznego kumatywujek)

 

Pojazdy te wykorzystuja pompę próżniową do zasilania wspomagania układu hamulcowego . Ze względu na niewystarczające smarowanie pompy próżniowej może wspomaganie hamulca zakończyć się niepowodzeniem . Awaria pompy próżniowej hamulca spowoduje zmniejszenie siły , które mogą zwiększyć ryzyko wypadku przy hamowaniu. W celu skorygowania tej obawy , dealerzy powinni zainstalować pierścień blokujący w wałek rozrządu zachowowujac dysk uszczelniający wałka rozrządu w odpowiednim miejscu . Zapewni to właściwe smarowanie pompy próżniowej.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... a nawet jak skasujesz to i tak moze ci ciagle pokazywac 2000km - ten typ tak ma i nie kieruj sie komputerem bo ten system zawodzi przekonalem sie w f10 i dalem sobie swiety spokoj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koledzy mam k@rwa problem...powymieniałem wszystkie tarcze i klocki i czujniki(ATE cały zestaw)i przy hamowaniu jest odczucie jakby koła były nie wyważone(a są ok)

jest bicie odczuwalne na kierownicy i pedale hamulca.Tak do 100km prawie nie odczuwalne,ale lecąc po autostradzie 160+ mocno to czuć przy hamowaniu.

Co mam jeszcze sprawdzić,pomysły mi się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje na wahaczach albo poduszki...

 

Jeszcze montaż mógł być zły... Zawsze mogą Ci założyć zegar i zmierzyć bicie tarczy... Będziesz miał pewność do nich...

 

Na hamulcu możesz czuć tylne

 

Nowe tarcze łatwo pokrzywić również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem były tylne tarcze...kupione nowe w IC,poszły do reklamacij...a ja założyłem drugi komplet i wszystko jest ok :D ,nareszcie...

 

 

jak doszedłeś do tego że to akurat tarcze?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Mam X1 z 2010 177KM i mam możliwość włożenia hamulców z 3.5i czyli przód 348 i tył 336. Czy ktoś wie, czy zaciski i tarcze wejdą w felgę 17'' ? Zrobiłem to samo w E91 i jestem super zadowolony.

Pozdrowienia

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.