Skocz do zawartości

Małopolskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry


Polecicie mechanika w okolicach Niepołomic do opieki nad E91 318i, 2008?


Kupiłem właśnie taką staruszkę i poszukuję na wschód od Krakowa (okolice Niepołomic) mechanika, który zrobi mu porządny przegląd i wymieni, co trzeba. To auto użytkowe (będzie wozić głównie żonę do pracy i córkę do szkoły), czyli nie będę chipował, tuningował itp., więc nie chodzi mi stricte o specjalistyczny serwis bmw, ale kogoś, kto w rozsądnych pieniądzach poradzi sobie z bieżącymi przeglądami i naprawami E91 318i, rozrząd też będzie umiał wymienić i będzie wiedział, kiedy można użyć zamiennika, a kiedy tego nie warto robić. Po prostu potrzebuję mechanika z okolic Niepołomic, któremu można powierzyć starą, ale śliczną beemkę E91 bez strachu o efekt.


Znacie kogoś takiego?

Możemy zaopiekować się twoja E91. Robimy przeważnie BMW w rozsądnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 862
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Toczenie tarcz hamulcowych na samochodzie

Głogoczów 595, 32-444 Głogoczów


Szczerze polecam! W moim E63 biło kierownicą przy hamowaniu, że aż ręce chciało urwać. Zawieszenie sprawdzane w kilku serwisach. Zero luzu. Koła wyważone i proste. Ustawiona geometria. Tarcze przejechane mają niecałe 20 tys. km. Wyglądają jak nówki.

Przez przypadek oglądając filmiki na YouTube zobaczyłem, że można przetoczyć tarcze ale żeby przyniosło to zamierzony skutek musi to być przetoczone na samochodzie bo toczenie niweluje jednocześnie bicie piasty.

Poszukałem w nacie i znalazłem blisko siebie tego pana. Umówiłem się na toczenie i bingo. Teraz przy hamowaniu cisza i spokój. Nic nie trzęsie kierownicą.

A, i jeszcze jedno mam tarcze nawiercane a w necie nie znalazłem informacji czy można je toczyć. Wszędzie była mowa tylko o pełnych, wentylowanych.

Jak macie pokrzywione tarcze to polecam z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Hej,

szukam warsztatu w Krakowie do bieżących napraw, idealnie by było na południowym zachodzie, ale może być też cały Kraków jeśli warto. Aktualnie do wymiany jest tylko olej, ale może w przyszłości będzie tego więcej.

Jakieś opinie odnośnie https://bmzone.pl/ ? Czy warto jechać przez cały Kraków żeby tam zostawić auto?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja osobiscie jako mechanika polecam Pana Piotrka. Warsztat przy Skladowej Bocznej.




Ja natomiast szukam goscia od regeneracji pomp ABS. Kiedys robil na Fredry, pozniej sie podobno gdzies przeniosl w ok. Prokocim/Biezanow/Kozlowek. Bardzo prosze o namiar jesli ktos cos.


Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Ja osobiscie jako mechanika polecam Pana Piotrka. Warsztat przy Skladowej Bocznej.




Ja natomiast szukam goscia od regeneracji pomp ABS. Kiedys robil na Fredry, pozniej sie podobno gdzies przeniosl w ok. Prokocim/Biezanow/Kozlowek. Bardzo prosze o namiar jesli ktos cos.


Pozdr

 

Ja natomiast Pana Piotrka stanowczo odradzam. Jeśli naprawa jest poważniejsza niż jakaś prosta wymiana klocków to:

1. Jak oddajesz w poniedziałek i dostajesz info, że będzie do odbioru w środę, to będzie - w środę następnego tygodnia. Telefony (jeśli już są odbierane) nic nie dają - można co najwyżej usłyszeć komentarz że jak będzie to będzie

2. Cena przy odbiorze zawsze wyższa niż podczas umawiania się (bo zawsze coś jeszcze wyszło na jaw i trzeba było zrobić tak czy siak - po co informować?)

3. Wszelkie rzeczy związane z elektroniką czy kodowaniem oddawane są do zewnętrznego zakładu - wtedy już w ogóle nie można się spodziewać jaka będzie cena a na jakiekolwiek proby negocjacji dostaje się odpowiedź że to nie on robił i on tylko przekazuje cenę


Tak więc polecam jeśli jest do wymiany amortyzator czy klocki ale nie do poważniejszych napraw a już na pewno nie do ogarniania szeroko pojętej elektroniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

Czy ktoś może polecić serwis dla silnika N62? Od ponad roku walczę z uciążliwymi wyciekami z silnika, niestety problem ciągle nierozwiązany dlatego szukam kogoś kto ma doświadczenie z tą konkretną jednostką i wie gdzie szukać przyczyny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dzień dobry,

Czy ktoś może polecić serwis dla silnika N62? Od ponad roku walczę z uciążliwymi wyciekami z silnika, niestety problem ciągle nierozwiązany dlatego szukam kogoś kto ma doświadczenie z tą konkretną jednostką i wie gdzie szukać przyczyny.

Pozdrawiam

 

Uciążliwe wycieki z tego silnika są proste do usunięcia ale czasochłonne i generujące duże koszty. Jak ktoś Ci wymieni wszystkie uszczelki na oryginalne i zgodnie ze sztuką to przestanie cieknąć (na jakiś czas).

Co cieknie w tych silnikach? Praktycznie wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Poszukuję mechanika, który podejmie się wymiany nagrzewnicy w e87 116i. Jakiej ceny mogę się spodziewać za taką usługę?

 

Co do kosztów, to ciężko stwierdzić ile to może wyjść nawet w przybliżeniu, bo zależy to od czasu pracy i skomplikowania. Tanio raczej nie będzie, bo przy wyciąganiu nagrzewnicy z samochodu często trzeba rozebrać kawał kokpitu, jak nie cały. Ja w swoim E36 kiedyś wyciągałem cały. Raczej do najtańszych ta operacja nie będzie należała. ;< Jednak najlepiej zapytać na warsztacie, to Ci nakreślą jakiś przybliżony kosztorys takiej naprawy.


Mogę się założyć, że zaraz ktoś będzie narzekał, że gość z jednym postem poleca warsztaty i robi im "antyreklamę", ale wszystkie, które wymieniłem pojawiają się już wcześniej w tym wątku na forum. Mam zatem nadzieję, że nikt się nie obrazi na nowego forumowicza za zrobienie pewnego streszczenia.


W wątku pojawiają się wcześniej: PKW AutoService (Krowodrza Górka, niedaleko 5WSzK; ul. Składowa Boczna), PiM auto serwis (okolice EC Łęg; ul. Na Załęczu), Edis (między Mostem Kotlarskim, a Rondem Grzegórzeckim; ul. Kotlarska), MJ Auto Serwis (ul. Powstańców; okolice cmentarza Batowice), FORNAX (Łagiewniki - Borek Fałęcki; ul. Siarczana) i Wiesław Janiczak Auto Serwis BMW MINI (Płaszów; ul. Szczecińska). Te warsztaty przewijały się wcześniej w wątku (często więcej jak raz), kojarzę je, bo sam robiłem taki research wcześniej. Mam nadzieję, że się przyda. Jak jakiś pominąłem dopiszcie poniżej. :D


Pragnę podkreślić, iż nie jest to reklama żadnego z wyżej wymienionych warsztatów i zachęcam do samodzielnego poszukiwania informacji na forum i poza nim.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję mechanika, który podejmie się wymiany nagrzewnicy w e87 116i. Jakiej ceny mogę się spodziewać za taką usługę?

 

Co do kosztów, to ciężko stwierdzić ile to może wyjść nawet w przybliżeniu, bo zależy to od czasu pracy i skomplikowania. Tanio raczej nie będzie, bo przy wyciąganiu nagrzewnicy z samochodu często trzeba rozebrać kawał kokpitu, jak nie cały. Ja w swoim E36 kiedyś wyciągałem cały. Raczej do najtańszych ta operacja nie będzie należała. ;< Jednak najlepiej zapytać na warsztacie, to Ci nakreślą jakiś przybliżony kosztorys takiej naprawy.


Mogę się założyć, że zaraz ktoś będzie narzekał, że gość z jednym postem poleca warsztaty i robi im "antyreklamę", ale wszystkie, które wymieniłem pojawiają się już wcześniej w tym wątku na forum. Mam zatem nadzieję, że nikt się nie obrazi na nowego forumowicza za zrobienie pewnego streszczenia.


W wątku pojawiają się wcześniej: PKW AutoService (Krowodrza Górka, niedaleko 5WSzK; ul. Składowa Boczna), PiM auto serwis (okolice EC Łęg; ul. Na Załęczu), Edis (między Mostem Kotlarskim, a Rondem Grzegórzeckim; ul. Kotlarska), MJ Auto Serwis (ul. Powstańców; okolice cmentarza Batowice), FORNAX (Łagiewniki - Borek Fałęcki; ul. Siarczana) i Wiesław Janiczak Auto Serwis BMW MINI (Płaszów; ul. Szczecińska). Te warsztaty przewijały się wcześniej w wątku (często więcej jak raz), kojarzę je, bo sam robiłem taki research wcześniej. Mam nadzieję, że się przyda. Jak jakiś pominąłem dopiszcie poniżej. :D


Pragnę podkreślić, iż nie jest to reklama żadnego z wyżej wymienionych warsztatów i zachęcam do samodzielnego poszukiwania informacji na forum i poza nim.


Pozdrawiam

 

W zasadzie nawet orientacyjnie bym chciał wiedzieć - czy nastawiać się na tysiaka czy trzy. Wiem, że do rozbioru spora część auta, więc mam nadzieję, że ktoś wskaże serwis który ma w tym doświadczenie.


Co do warsztatów - byłem w PiM i PKW. Ten pierwszy jest ok, ceny trochę wysokie, ale z grubsza terminowo i nie ma się do czego przyczepić. Ten drugi - no o kulturze pana Piotrka można dużo powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest wysokich lotów. Stronę wcześniej napisałem kilka słów na temat tego warsztatu. TL;DR: ceny są ok, ale terminowość kuleje, a jakość pozostawia wiele do życzenia (najpewniej ze względu na to, że przyjmuje za dużo samochodów i musi robić na szybko - najpewniej z tego samego powodu nie ma szans na telefon z wyceną - a ta jest zawsze inna niż umawiana przy oddawaniu samochodu). Polecam jeśli ktoś chce zrobić amortyzatory czy rozrząd, ale wszystko bardziej skomplikowane to kompletna loteria i wtedy lepiej oddać komuś innemu.


A żeby nie było tak pesymistycznie, to bardzo polecam elektryka Auto B na Prądnickiej - profesjonalizm od początku do samego końca. Zostawiłem samochód, omówiliśmy co do zrobienia, wstępna wycena na następny dzień, dwa dni później samochód do odbioru. Z kilku usterek jedna nie została naprawiona - wymagało to dużego wkładu pieniężnego, elektryk sam doradził żeby olać temat bez zbędnego naciągania. Wszystko w bardzo przyjemnej atmosferze i bez pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...


Ja natomiast Pana Piotrka stanowczo odradzam. Jeśli naprawa jest poważniejsza niż jakaś prosta wymiana klocków to:

1. Jak oddajesz w poniedziałek i dostajesz info, że będzie do odbioru w środę, to będzie - w środę następnego tygodnia. Telefony (jeśli już są odbierane) nic nie dają - można co najwyżej usłyszeć komentarz że jak będzie to będzie

2. Cena przy odbiorze zawsze wyższa niż podczas umawiania się (bo zawsze coś jeszcze wyszło na jaw i trzeba było zrobić tak czy siak - po co informować?)

3. Wszelkie rzeczy związane z elektroniką czy kodowaniem oddawane są do zewnętrznego zakładu - wtedy już w ogóle nie można się spodziewać jaka będzie cena a na jakiekolwiek proby negocjacji dostaje się odpowiedź że to nie on robił i on tylko przekazuje cenę


Tak więc polecam jeśli jest do wymiany amortyzator czy klocki ale nie do poważniejszych napraw a już na pewno nie do ogarniania szeroko pojętej elektroniki

 

Sorki ze odgrzewam kotleta ale teraz zobaczylem posta.


1. Szczerze nigdy tak nie mialem, zawsze jak mialo byc oddane to bylo oddawane.

2. Jak dostawalem info przez tel ze powiedzmy 680 za filtry + olej to tak bylo przy odbiorze. Nigdy natomiast nie mialem naprawiane cos extra.

3. Przy mnie osobiscie probowal kodowac kluczyk np, ew czujnik kata skretu. Nie wiem co Tobie dolegalo ale z tym akurat sobie radzili.

 

Ten drugi - no o kulturze pana Piotrka można dużo powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest wysokich lotów. Stronę wcześniej napisałem kilka słów na temat tego warsztatu. TL;DR: ceny są ok, ale terminowość kuleje, a jakość pozostawia wiele do życzenia (najpewniej ze względu na to, że przyjmuje za dużo samochodów i musi robić na szybko - najpewniej z tego samego powodu nie ma szans na telefon z wyceną - a ta jest zawsze inna niż umawiana przy oddawaniu samochodu). Polecam jeśli ktoś chce zrobić amortyzatory czy rozrząd, ale wszystko bardziej skomplikowane to kompletna loteria i wtedy lepiej oddać komuś innemu.

 

Fakt faktem terminy ma straszne. Trzeba czekac.

I przyznaje Ci racje ze chyba ciezko mu chwilami dzwignac te wszystkie roboty. Sam mi kiedys powiedzial ze On stara sie pomoc kazdemu. Moze w tym tkwi problem.

Tel faktycznie, dobic sie do niego jest ciezko. Chyba najlepiej z rana 9-10 rano, pozniej juz lipa. Dla tego ja dosc czesto podjezdzam.

Kultura... Hmm... Co tu duzo mowic, gosc sie raczej nie pie... . Mowi co ma powiedziec i tyle. Jak ktos szuka mechanika do ktorego po przyjezdzie dostanie kawke to raczej odradzam :lol:


W PiM nie bylem. Ale trzeba sie kiedys wybrac i przetrzec szlaki :D Nie wiesz moze czy naprawiaja skrzynie GMa z e39? Wiem ze ZFami sie zajmuja.


Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.