Skocz do zawartości

Śląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szukam warsztatu na Śląsku do wymiany rozrządu w E60 530xD M57

 

Hej wymieniłeś rozrząd już ? też mnie czeka wiec ciekawi mnie u kogo i za ile ?

 


Jeśli chodzi o rozrząd to polecam Moto Kuźnia Zawiercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam oleje w BMCars w Katowicach, zarówno dynamicznie (F10 535d wcześniej), jak i aktualnie w SMG w M5 (skrzynia, dyfer, etc). Pełne zadowolenie z obsługi, z reszta naprawiam u nich auta od ~10 lat, polecam.


Bałbym sie zostawić i zlecić to w jakimś nieznanym miejscu, bo to wcale nie jest prosta sprawa i trzeba znać temat, mieć doświadczenie (moim zdaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam oleje w BMCars w Katowicach, zarówno dynamicznie (...) .

 

A to teraz jestem skołowany troszeczkę. Bo pisałem do nich i taką informację od nich dostałem:

"(...) Dynamicznej wymiany oleju nie przeprowadzamy. W naszej ofercie jest tylko wymiana statyczna według zaleceń ZF."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam oleje w BMCars w Katowicach, zarówno dynamicznie (...) .

 

A to teraz jestem skołowany troszeczkę. Bo pisałem do nich i taką informację od nich dostałem:

"(...) Dynamicznej wymiany oleju nie przeprowadzamy. W naszej ofercie jest tylko wymiana statyczna według zaleceń ZF."

 

Już wiem dlaczego:

"Przestaliśmy wykonywać z uwagi na późniejsze problemy klientów z samochodami"


Czy ktoś miał jakieś problemy z Was?

Może lepiej zrobić kilkukrotną (2/3 razy) wymianę statyczną? Choć to chyba temat na osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego:

"Przestaliśmy wykonywać z uwagi na późniejsze problemy klientów z samochodami"


Czy ktoś miał jakieś problemy z Was?

Może lepiej zrobić kilkukrotną (2/3 razy) wymianę statyczną? Choć to chyba temat na osobny wątek.

 

OK, to mnie zaskoczyłeś. Ja robiłem u nich ostatnio wymianę w F10 535d kilka lat temu, przy przebiegu ok 160 tys km. Wcześniej poprzedni właściciel robił w ASO przy 70 tys km.


Nie odnotowałem żadnych problemów, a ta 535d ciagle służy i aktualny właściciel jest zachwycony (wiem, bo miałem z nim niedawno kontakt, pytał wlaśnie o wymianę oleju w ASB) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli użytkownicy samochodów ze skrzyniami automatycznymi nie robią na bieżąco serwisu olejowego to później są problemy po wymianie oleju . Auta z przebiegiem 200 tys bez wymiany oleju , pozniej ktos chce wymienic i są jaja . Dlatego ja osobiście się tego też nie podejmuje żeby nie było nieprzyjemności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś na śląsku (najlepiej okolice Katowic) warsztat zajmujący się maglownicami. 1 000 km temu wymieniłem maglownicę w e90 320d 177KM na regenerowaną i jakiś czas temu wybiło mi błędy 63F8 i 63F0. Wspomaganie działa normalnie, niestety ponowne programowanie nic nie dało i dalej się świeci kontrolka. Mechanicznie maglownica jest super, żadnych luzów stukania czy pukania. Gwarancja niestety nie obejmuje komponentów elektronicznych :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Poleci ktoś na śląsku (najlepiej okolice Katowic) warsztat zajmujący się maglownicami. 1 000 km temu wymieniłem maglownicę w e90 320d 177KM na regenerowaną i jakiś czas temu wybiło mi błędy 63F8 i 63F0. Wspomaganie działa normalnie, niestety ponowne programowanie nic nie dało i dalej się świeci kontrolka. Mechanicznie maglownica jest super, żadnych luzów stukania czy pukania. Gwarancja niestety nie obejmuje komponentów elektronicznych :/

 

Witam, też się zadawałem tym pytaniem ale widzę że maglownice to chyba ni u kogo nie padają :D


Polecam Tomag Dąbrowa Górnicza - tylko informacyjnie oni zajmują się regeneracją, nie robią demontażu!


Robiłem tam 2 auta F11 i F34 - narazie nie mam na co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś dobre warsztaty gdzie bez strachu wymienię olej w automatycznej skrzyni?

Najlepiej okolice Strumienia. Ale do Katowic/Bielska też się mogę wybrać.

A do ASO nie myślałeś jechać? Robią w Bielsku dynamiczną wymianę, robiłem u siebie w G12 niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś na śląsku (najlepiej okolice Katowic) warsztat zajmujący się maglownicami. 1 000 km temu wymieniłem maglownicę w e90 320d 177KM na regenerowaną i jakiś czas temu wybiło mi błędy 63F8 i 63F0. Wspomaganie działa normalnie, niestety ponowne programowanie nic nie dało i dalej się świeci kontrolka. Mechanicznie maglownica jest super, żadnych luzów stukania czy pukania. Gwarancja niestety nie obejmuje komponentów elektronicznych :/

 

Warto się zająć tymi błędami. Co one powoduja . Niekoniecznie usterka musi być mechaniczna . Po przeprowadzeniu procedury postępowania zgodnie z kodem błędu powinno pokazać gdzie jest usterka. Śląsk Zabrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam bardzo

BMW Błysk w Częstochowie

Warsztat znajduje się prawie w centrum miasta ul. Wały Dwernickiego 163.

Warsztat znam od dawna, kilka lat temu przeszedł zmiany w właścicielach, w mojej opinii ta zmiana jest na lepsze.

Fajniejszy właściciel został. Ceny mają przystępne, może na wszystkim się nie znają ale w takim wypadku informują o tym a nie próbują na siłę coś zrobić,

Ceny przystępne jak na moje miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Szukam kogoś od wykodowania kilku rzeczy Częstochowa, Gliwice jest może ktoś tutaj lub kogoś znacie?

Z Gliwic do Raciborza już niedaleko. W Niedzielę będę przejeżdżać przez Gliwice(rano jadę pod Kraków, wieczorem wracam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Klubowicze, potrzebuje mechanika który wymieni uszczelniacze zaworowe bez zdejmowania głowicy. E91 n43 w okolicach Tychów/Katowic, macie kogoś godnego polecenia ? Jak to kosztowi wychodzi ;)?

W Raciborzu Luk&Luk Auto Serwis. Co do kosztów to najprościej zadzwonić i zapytać: 888222376

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.