Skocz do zawartości

Śląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
Ktoś poleca na śląsku serwis skrzyń automatycznych ZF? Sprawdzony, rzetelny który rozbierze skrzynie, zdiagnozuje i naprawi porządnie?

 


Tak, tu na Śląsku jest Jarek Sosnowski w Lublińcu. Parę aut robiłem i na razie wtopy nie ma. Gość potrafi NAPRAWIĆ a nie wymienić skrzynię, a to dość cenne. Jakby co pisz na priv dam namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Specjalizacja BMW, nie jest tanio za to rzetelnie wyjaśnione co trzeba a czego nie - jeżeli chcesz mieć dobrze to naprawdę warsztat godny polecenia. Jeżeli chcesz mieć tanio - nie będzie dobrze...


https://dobrymechanik.pl/mechanicy/sosnowiec/stodola-serwis-2.html


https://goo.gl/maps/QbsU2xBaspNGrN1W9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Czy jest na śląsku osoba która zna temat silnika N63?

Rozwiń co masz na myśli

Szukam dobrego mechanika od BMW w Jastrzębiu Zdroju i okolicach. E39

 

Szukam dobrego mechanika od BMW w Jastrzębiu Zdroju i okolicach. E39

W Raciborzu dwa warsztaty(Luk&Luk oraz Auto-mix Przemysław Wojciechowski), w Borucinie Krzysztof Deberny

Pierwszy wspomniany robi tylko BMW. Właściciele każdego z nich to także fani marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stron jest tyle że mi oczy wyschły w połowie ... :mrgreen:


Ktoś z okolicy Katowic kto może/pomoże mi zaktualizować soft na aucie ( E83 2008 ) .. coś tam po wgrywać ( ringi na dzienne ) ... składanie lusterek przy zamykaniu .. jakąś aktualizację może do Navi co by chociaż Siewierz widziała ?? Nie chcę za darmo no ale nie zaś za 1000 zł :wink: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Stron jest tyle że mi oczy wyschły w połowie ... :mrgreen:


Ktoś z okolicy Katowic kto może/pomoże mi zaktualizować soft na aucie ( E83 2008 ) .. coś tam po wgrywać ( ringi na dzienne ) ... składanie lusterek przy zamykaniu .. jakąś aktualizację może do Navi co by chociaż Siewierz widziała ?? Nie chcę za darmo no ale nie zaś za 1000 zł :wink: ...

Ostatnia mapa do MK IV to High 2019r. Nowszych już nie ma.

W E83 możliwa jest aktualizacja tylko silnika, skrzyni(automat) i VTG. Na pewno warto to zrobić. Kiedyś walczyłem z pewną E83 2.0D po usunięciu DPF. Dopiero najnowszy soft i ponowne usunięcie DPF z programu rozwiązał problem.



Jakbyś nie znalazł bliżej to odezwij się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stron jest tyle że mi oczy wyschły w połowie ... :mrgreen:


Ktoś z okolicy Katowic kto może/pomoże mi zaktualizować soft na aucie ( E83 2008 ) .. coś tam po wgrywać ( ringi na dzienne ) ... składanie lusterek przy zamykaniu .. jakąś aktualizację może do Navi co by chociaż Siewierz widziała ?? Nie chcę za darmo no ale nie zaś za 1000 zł :wink: ...

Ostatnia mapa do MK IV to High 2019r. Nowszych już nie ma.

W E83 możliwa jest aktualizacja tylko silnika, skrzyni(automat) i VTG. Na pewno warto to zrobić. Kiedyś walczyłem z pewną E83 2.0D po usunięciu DPF. Dopiero najnowszy soft i ponowne usunięcie DPF z programu rozwiązał problem.



Jakbyś nie znalazł bliżej to odezwij się.

 

Pewnie za jakieś 3 - 4 miesiące to bym mi się nie chciało ( chociaż wątpię czy ten silnik mi się znudzi ) ale teraz to przyjacielu ja BARDZO chętnie się przejadę :mrgreen: :mrgreen: .. W czwartek rano jadę do Geramar na wymianę oliwy w ZF i VTG ( mam nadzieje że adaptacje pokasują ) .. potem dyfry + silnik i w przyszłym tygodniu jestem u ciebie ;) ... Zgadamy się na PW co do reszty ...


Aha >> na Navi to mi tak średnio zależy .. nie ma problemu że zakończyli .. Bardziej chodzi żeby zrobić to co możliwe ;) i mieć spokój dłuższy czas a przy okazji można i to ... Samej nawigacji to używam w drugim telefonie + Yanosik bo sporo też latam motocyklem a na tym to się nie da za długo czystego konta punktowego mieć :twisted: i ostatnie spotkanie ze Stingerem nieco mi portfel odchudziło - no ale z to jakieś tam wlepki "WITAJ sponsorze" dostałem od załogi :lol: :lol: :mrgreen: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK IV ogarnięte .. w sensie jakiś soft ze spolszczeniem dorwałem chyba z 2018 roku ... ale śmiga - mam teraz jakieś ostrzeżenia o radarach i logo M ... :mrgreen:

Mapę też jakąś mam ale na Linuxie nie mogę tych .part1,2,3 itd... ogarnąć żeby rozpakowało do jednego pliku .. Musze na lapku z windą to zrobić a i tak będę instalował te INPY i ISTY :lol: więc coś w Win10 muszę zmodzić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, znacie może jakiś warsztat od skrzyń automatycznych pod adresem:

Weglowice 27a 42-133 Węglowice

Nie jest TO,, LOTEK,,

ogłasza się On na Olx i sprzedajemy po rozmowie wygląda na ogarniętego, w poniedziałek tz jutro prowadzę tam auto bo jest naprawdę tani jeśli chodzi o robociznę mam nadzieję że to nie odzwierciedla jakości i dlatego naszły mnie refleksje czy aby na pewnon dobrze robię?

Za wymianę oleju miski itp plus uszczelki seprującej i sprawdzenie mechatroniki wraz z jej czyszczeniem w e87 120d n47 czyli skrzynia 6HP19z/21 policzył 1500zl i 4 dni oczekiwania.

Może się ktoś wypowiedzieć czy zna lub był u gościa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZF6HP19 to ta sama skrzynia (ogólnie ) co ZF6HP26 .. Dynamiczna wymiana w GearMar w Częstochowie to 1400 zł .. a coś tam zawsze idzie ugrać ... i też masz nowy zestaw miski i filtra + olej ... tak że żadna rewelacja ( ja zapłaciłem 1300 zł ) i trwało to ok 3 godzin ..

Podjechałem rano i zrobili na poczekaniu ..W piątek zapytałem na FB i w poniedziałek o 9.00 wjazd na hale i heja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZF6HP19 to ta sama skrzynia (ogólnie ) co ZF6HP26 .. Dynamiczna wymiana w GearMar w Częstochowie to 1400 zł .. a coś tam zawsze idzie ugrać ... i też masz nowy zestaw miski i filtra + olej ... tak że żadna rewelacja ( ja zapłaciłem 1300 zł ) i trwało to ok 3 godzin ..

Podjechałem rano i zrobili na poczekaniu ..W piątek zapytałem na FB i w poniedziałek o 9.00 wjazd na hale i heja ...

Kolega nie doczytał o rozbieraniu i czyszczeniu mechatroniki wraz z uszczelkami a to nie jest tak proste jak odkręcenie i wymiana muski z filtrem.

Bdw zaraz wyjeżdżam zobaczę się z goście oczy w oczy obejrzę warsztat ipodejmę decyzję. Życzcie mi żebym nie jechał na darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to zupełnie inna sprawa :) ... Jedź i nie kombinuj tylko od razu powiedz co się dzieje ... Jak mecha będzie na stole to zaraz zawór obejrzą i gniazdo i będzie wiadomo ..

Tutaj postawiłbym na szczerość, bo potem dwa razy ta sama robota i koszty ... a może jeden zawór do wymiany ( koszty nie zabijają ) i po sprawie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie właśnie wracam od gości oprowadził mnie po zakładzie, pokazał mechatroniki co się dzieje jakie elementy za Co odpowiadaja na whatap ma wysyłać zdjęcia jeśli chce, powiedziałem i przewiozłem go co i jak myślę że gość ogarnie bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jestem już po odebraniu i tygodniowej jeździe, po ściągnięciu miski okazało się że faktycznie nikt tam wcześniej nie zaglądał...

Gesty osad na dnie miski pełno opiłków na szczęście drobnych

Stanęło na tym że została założona nowa oryginalna miska i nalany nowy olej nic więcej, po nowym roku prowadzę z powrotem i znów ściągamy miskę jak będą opiłki to znakiem tego że szukam nowej lub regeneruje stara skrzynie, czysczenie i ewentualną regeneracja mechatroniki zrobię wówczas gdy nie bedzie opiłków ani innych oznak że strona mechaniczna skrzyni się kończy.

Po tym,, serwisie skrzyni,, jedynie co się poprawiło na te chwile to bardzo gładko zmienia biegi ale nadal nie odblokował się zawór Lock-up może za następne 5k km coś się wyplucze...

Jeśli chodzi o mechanika bo to temat o nich, jestem zadowolony pełna dokumentacja fotograficzna i wideo na WhatsApp, auto poskładane jak należy zero wycieków, wzorowy kontakt i jeszcze raz powtórzę gościu zna się na rzeczy i tłumaczy wszystko tak żeby klijet zrozumiał.

Nie było też problemu z odbiorem około 22 więc jak dla mnie 10/10.

Pozdrawiam i życzcie mi braku konieczności wymiany i regeneracji skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Polecam świetnego fachowca z Katowic firma nazywa się M-Technik. Polecam! BMW ma w jednym małym paluszku. U mnie świetnie zrobiony rozrząd i silnik, o drobniejszych sprawach nie wspomnę.

 

Również polecam M-Technik Katowice. Robiłem tam remont silnika, naprawę układu chłodzenia, przegląd, wymianę płynów- pełen profesjonalizm! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam świetnego fachowca z Katowic firma nazywa się M-Technik. Polecam! BMW ma w jednym małym paluszku. U mnie świetnie zrobiony rozrząd i silnik, o drobniejszych sprawach nie wspomnę.

 

Również polecam M-Technik Katowice. Robiłem tam remont silnika, naprawę układu chłodzenia, przegląd, wymianę płynów- pełen profesjonalizm! :cool2:

 

Myślę że nadszedł czas na wymianę rozrządu, przeglądając cały watek m-techik przewinął się kilka razy. Oczywiście bracia Fąfara to pewniak ale chciałbym kogoś godnego polecenia w okolicach Katowic \ Oświęcimia .


Czy ktoś robił ostatnio rozrząd w m-technik? e92 320d 184km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję fachowca do wymiany oleju w automacie ZF8HP, (wymiana statyczna, 7l ori + obudowa z filtrem już kupiona).

W niedalekiej przyszłości czeka także rozrząd F11 520d 184PS.

Kogo polecacie w rejonie Rybnika, Żor, ewentualnie Katowic.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.