Skocz do zawartości

CHIPTUNING BMW seria G, silniki B38, B47, B58, B48, B58, N63


jnx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,


Chciałbym zapytać o opinię użytkowników g30 530i/xi z silnikiem B48 252KM, którzy ju ż przejechali kilka lub więcej tysięcy km ze zrobionym programem zwiększającym moc / moment.

Pytam konkretnie o ten silnik. Czy po dłuższej eksploatacji polecacie zabieg czy też są jakieś problemy ?

Zastanawiam się na zabiegiem i interesuje mnie jak oceniacie wrażenia zjazdy przed i po, czy moment z niskim obrotów zwiększył się istotnie, czy sama kultura pracy silnika zmieniła się po chipowaniu no i wpływ na spalanie (ale to nie kluczowy aspekt).


pozdr

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Potrzebuje pewnej miejscówki Białystok-Warszawa na zrobienie programu na 518d. Z opcją zdjęcia przed oddaniem auta. Nie potrzebuje żyłowania silnika na maxa ale uwolnienie zblokowanej mocy będzie już satysfakcjonujące. Liczy się bezpieczeństwo. Tak wiem mogę stracić GW ale tej zostało i tak 10mcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie które się przewija w tym wątku odnośnie G20 330i xdrive (jeśli gdzieś przegapiłem odpowiedź to przepraszam za spam ale lupka mi nic nie pokazała). Jakiego przyrostu można się spodziewać oraz jakie są granice rozsądku ? Oraz czy ktoś wie jaka zmiana w przyśpieszeniu 0-100 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHIPTUNING BMW ŁÓDŹ > STROJENIA INDYWDUALNE > TEL 794-053-715

ZAPRASZAMY NA MODYFIKACJE WSZYSTKIE MODELE BMW

http://www.TC-PERFORMANCE.eu


http://www.tc-performance.eu/app/uploads/2019/01/15/chiptuning-bmw-g-seria-2-e1547559341957.jpg


https://www.facebook.com/TeCePERFORMANCE -> ODWIEDŹ NASZ FANPAGE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Może ktoś podpowie z tunerów G30 rok 2020 18d dlaczego nie da się wystroić tak samo jak 20d ? Podobno różnic nie ma pomiędzy nimi a pojawiają się dopiero w 25d .

Sterownik pilnuje usilnie mocy i nie pozwala rosnąć wiecej niż 194ps ,mimo że wgrywane mapy pozwalają na uzyskanie wiekszej mocy ucina równo pod linijkę

praktycznie od 3200 obr i trzyma do końca do 4400obr 194 ps, momentu obrotowego już tak nie pilnuje i udaje sie uzyskać 462Nm

Czy jest możliwość dostania się do sterownika skrzyni biegów w tym roczniku obecnym sprzętem do programowania czy poblokowali na dobre w nowych egzemplarzach jakimiś zabezpieczeniami ? chyba tam przeniesiono mapowanie pedału gazu ? We wcześniejszych egzemplarzach 18d nie było takiego problemu i dało się uzyskać ok 210-215 ps.

Jest sens walczyć o te dodatkowe 15-20ps ? bo Nm już za wiele i tak nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Robił ktoś z Was koledzy program skrzyni biegów w G30 ? Jak wrażenia ,efekty warto ?

 

Ma się przymierzałem, ale w 530ix skrzyni nie da się jeszcze zrobić, brak programu dla tego sterownika (zweryfikowane na aucie). Jeździłem testowo 420i ze skrzynia zrobiona przez xHP na Stage 3 i wrażenia fajne, zdecydowanie lepiej i szybciej wkręca się na obroty, częściej trzyma niższy bieg (obroty ok 2-2,2k). Mialem wrażenie ze auto dużo lepiej startowało od 0 i lepiej się zbierało po lekkim naciśnięciu gazu (bez zrzucania biegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Siemanko


Macie jakiś pomysł jak najłatwiej pozbyć się błędu czujnika walka rozrządu? Mam przebieg 90000km i nie sądzę by problem był z układem rozrządu. Powyżej 6000nobr pojawia się błąd niepełna moc silnika. Pan w hamowni odmówił wgrania mapy bo wykres był z wieloma górkami - szarpaniem przy 188 koniach na próbę. Zaś owy spadek mocy pow 6000 obr pojawia się w seri. Do 6000 wykres mam ok w seri. Błagam pomóżcie bo wolalbym wrócić z usunięta usterka w 2 tygodnie na hamownie.

Pozdrawiam Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć,


Niebawem (mam nadzieję, bo już trochę czekam ;-)) odbieram M340i G21. Mam oczywiście co do nie plany rozwojowe, a jako, że auto nowe z gwarancją rozważam box V-Tech, konfigurowany przez nich na hamowni pod mój egzemplarz. Ale słyszałem ostatnio niepokojące sygnały, że BMW z connected drive od razu wysyła do serwisu informację o wyższych parametrach pracy niż standardowe, co powoduje potem utratę gwarancji. Czy słyszeliście o takich przypadkach, czy to miejskie legendy?


Druga sprawa, to downpipe. Czy można to sobie zrobić w serwisie, bez utraty gwarancji? Bo jeśli dobrze rozumiem, to downpipe to kolektor wydechowy sport?

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kupilem 2 tygodnie temu 440i (bez xdrive) z wrzesnia 2020 roku. Mam przejechane 17500km, w jakim momencie będę mogl mu ze spokojnym sercem walnac jakis up typu stage1 20tys km? 326 koni na teraz, niby fanie, ale malo. Jakie sa inne opcje, jak bardzo cierpi przy tym wszystko dookola typu vanos etc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dla zainteresowanych (cziptuning posiadam w 320d xdrive od 2 lat) - wszystko działa bezproblemowo, mocno polecam. Wczoraj w salonie BMW Dobrzański Kraków przy przeglądzie ogólnym "wykryli" modyfikację i oświadczyli o utracie gwarancji na napęd. Info dla tych, którzy się cykają :D


Dodam, że nie ukrywałem się zbytnio z tym (zmodyfikowane zegary etc.). Wcześniej tego nie zauważyli, dopiero teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.