Skocz do zawartości

Śląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Witam wszytskich,


Czy ktoś może polecić sprawdzony warsztat/speca od elektryki w BMW. Mój ukochany dziadek E90 320d nabawił się jakiegoś cichego zjadacza prądu no i są problemy. Ciagle komunikat: increase battery discharge, odcinanie ogrzewania szyby z tyłu (co już jest mocno uciążliwe) i inne redukcje (np. niewłączanie świateł po otwarciu auta z pilota co gdzieś w ciemnym zaułku byłoby akurat pomocne gdyby jednak zaświeciły). Chodzi o speca co zna takie sytaucje i wie jak znaleźć winowajcę i się z nim uporać. Podobnie w aucie córki - E87 ale tam to już nawet zegar resetuje co chwilę na zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zwracam się do was z uprzejmą prośbą o podanie namiaru na jakiś sensowny(obcujący z bmw) warsztat, który zajmuje się "starymi" silnikami. Konkretnie chodzi mi o m52b28 z pojedynczym vanosem.

Krotki opis problemu do rozwiązania: problem bardzo prozaiczny silnik po uzyskaniu temperatury roboczej zaczyna delikatnie stukać.

Nie wpływa to na moc, nie powoduje to nierównej pracy silnika ani żadnych innych objawów nie ma.

Okręg poszukiwań warsztatu najlepiej okolice Jastrzębia-Zdroju, ale oczywiście nie będzie to dla mnie problem żeby udać się gdzieś dalej.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszytskich,


Czy ktoś może polecić sprawdzony warsztat/speca od elektryki w BMW. Mój ukochany dziadek E90 320d nabawił się jakiegoś cichego zjadacza prądu no i są problemy. Ciagle komunikat: increase battery discharge, odcinanie ogrzewania szyby z tyłu (co już jest mocno uciążliwe) i inne redukcje (np. niewłączanie świateł po otwarciu auta z pilota co gdzieś w ciemnym zaułku byłoby akurat pomocne gdyby jednak zaświeciły). Chodzi o speca co zna takie sytaucje i wie jak znaleźć winowajcę i się z nim uporać. Podobnie w aucie córki - E87 ale tam to już nawet zegar resetuje co chwilę na zera.

Podstawa to pomiar poboru prądu po uśpieniu, jeśli w ogóle się usypia.

Problemy potrafi powodować sama klema IBS


Który rejon śląska? Jestem z Raciborza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich,


Czy ktoś może polecić sprawdzony warsztat/speca od elektryki w BMW. Mój ukochany dziadek E90 320d nabawił się jakiegoś cichego zjadacza prądu no i są problemy. Ciagle komunikat: increase battery discharge, odcinanie ogrzewania szyby z tyłu (co już jest mocno uciążliwe) i inne redukcje (np. niewłączanie świateł po otwarciu auta z pilota co gdzieś w ciemnym zaułku byłoby akurat pomocne gdyby jednak zaświeciły). Chodzi o speca co zna takie sytaucje i wie jak znaleźć winowajcę i się z nim uporać. Podobnie w aucie córki - E87 ale tam to już nawet zegar resetuje co chwilę na zera.

Podstawa to pomiar poboru prądu po uśpieniu, jeśli w ogóle się usypia.

Problemy potrafi powodować sama klema IBS


Który rejon śląska? Jestem z Raciborza

 

Katowice/Bytom/Piekary Sł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Ktoś kojarzy dobrego mechanika, który wymieni mi rozrząd i pompę oleju w BMW X3 F25 2011r. przedlift + orientacyjnie cena?

Dzwoniłem do 5-u mechaników i pisałem do jednego z okolic Wawy do porównania.
Jeden odpisał po paru dniach, że na zamiennikach z pompą wychodzi przeszło 8500 na OE 10500.

Reszta miała sprawdzić i pomimo powtórnych telefonów i zapewnień każdy nabrał wody w usta.
Silnik N52B30.

Ja nie wiem czy mają taki ruch, że łatwiej im wymieniać oleje cały dzień czy coś innego jest na rzeczy? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.