Skocz do zawartości

Wielkopolskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Proszę o Was o pomoc w znalezieniu naprawdę fachowego warsztatu w Poznaniu który ogarnie moje E91 330xd

Potrzebuję wywalić klapy wirowe i wymienić olej w skrzyni automatycznej, sprawdzić zawieszenie bo coś stuka.

Szukam warsztatu któremu można zaufać i oddać swój samochód z czystym sumieniem.

Jedź do lysego chyba najlepszy warsztat w Polsce mk4garage pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 494
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

POLECAM !! KJMOTORS SP. Z O.O. ze Śremu

Serwisuję tam już swój drugi samochód , bez zastrzeżeń; pełen profesjonalizm i absolutna konkurencyjność cenowa do ASO ;

A ja nie Polecam już chyba 20 osób pisze o nim na tym forum co to jest za cwaniak i oszust. Mi silnik szlak trafił po remoncie u nich po dwóch miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Szukam kogoś dobrego w Poznaniu, kto wymieni olej, filtr, tłoczki, solenoidy itp w skrzyni automatycznej.

kolego sprawdz sobie KJMOTORS oni specjalizują się tylko w autach marki BMW

mhm, dzięki. Pytanie było 2 miesiące temu, to już trochę nieaktualne.

Poza tym biorąc pod uwagę resztę Twoich wypowiedzi na forum, uznam to za zwykłą pseudo reklamę...

Dobrze ze tam auta nie odales pozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ponieważ szykuje mi się malowanie i naprawa klapy bagażnika, mam pytanie o poleconego blacharza i lakiernika w Poznaniu lub okolicach.

Miło by było, jakby od razu zajmował się zabezpieczeniem antykorozyjnym bo nie każdemu chce się w to bawić, a myślałem żeby i w tym zakresie podziałać.


Z góry dziękuję za opinie.

 

Ja robiłem swoją e46 (plus 2 inne auta) u Gabryelskiego na Lęborskiej. Trudno polecać lakiernika/blacharza bo wiadomo może zrobić 10 aut super, a 11-te totalnie sknocić, niemniej jednak ogólnie z nich jestem zadowolony. Na 3 auta dobór kolorów zawsze bardzo dobry, cieniowianie itp. też. Na wiosnę oddaje do nich na mała naprawę lakierniczą plus antykorozję. Antykorozji jeszcze nie robiłem u nich więc tu się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć,


Czy ktoś serwisował/serwisuje się obecnie w BMW Serwis Mikołajczak w Poznaniu?

Jakieś świeże opinie? W Necie nie brakuje i bardzo negatywnych i z goła odmiennych.


Ktoś z pracy, polecił mi jeszcze Dawida Klepackiego z Górczyna, oddawał ktoś z Was swoją bawarę tam ostatnio?

 


Hej, Dawida polecam bardzo. Świetny gość i uczciwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć.


Gdzie robiliście wymianę oleju w Xdrive / dyferencjale ?


Z góry dzięki !

Ja robię od jakiegoś czasu wszystkie samochody (w tym xdrive) w Austostrefie na Tarnobrzeskiej.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Cześć.


Gdzie robiliście wymianę oleju w Xdrive / dyferencjale ?


Z góry dzięki !

 


Robiłem wymianę oleju w skrzynce xdrive, automacie i pare jeszcze innych w warsztacie e-quatro na Gdyńskiej w Poznaniu.


Przystępni, słowni, przyjazna obsługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim, czy moze ktos polecic warsztat/mechanika ze SWARZEDZA lub okolic? Poszukuje na stale sprawdzone miejsce, osoby która ma pojęcie, a nie wymyśla nowe powody usterki, bo pomijając koszty jest to po prostu brakiem szacunku do czasu klienta. Odstawiam auto i chce je odebrać sprawne, a nie po tygodniu wracać bo np panowie wsadzili częć rzeczy nowych, a połowe zostawili stare... (nigdy nie użyłem okreslenia "róbcie najtaniej",a "zróbcie, aby było dobrze tak, aby za chwile nie było potrzeby wymieniac" )

PS prześledzilem - watek - pojawia sie tylko jedno zapytanie od użytkownika @kater, może ktoś ma jeszczejakieś doświadczenia pozytywne badz negatywne.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Filipiak Grzegorz. Mechanika pojazdowa

Głubczyn 35, 77-430 Głubczyn kolo Piły

604 962 531


Dwa razy korzystałem, dwa razy tematy ogarnięte bez marudzenia. Po prostu mechanik. a nie wymieniacz oleju, jakich pełno.

Wymiana miski i wału, a potem świece i sterownik + podciśnienie.

Pasjonata, robi sam + 2 uczniów, terminy trochę długie, ale odbierasz zrobione.

Nie jest płatnikiem Vat, więc dla osób fizycznych taniej.

Czy rozrządy zrobi nie wiem, ale mi wspominał, że raczej tak.

Blacharka + lakiernia też jest, ale głównie mechanika, bo robi sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy ktoś z Was zna warsztat Street Racing Poznań w Janikowie ? Oni zajmują się BMW i ich przeróbkami pod tor i wyścigi. Naprawiają tam same beemki i mają ich na placu naprawdę sporo i duża cześć to M-ki. Zastanawiam się bo chciałbym z nich skorzystać, ale w sieci jest sporo negatywnych opinii (z resztą jak u większości mechaników)

Ostatnio mam kiepskie doświadczenie z mechanikami i coraz mniej zaufania do nich. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem okazje naprawiać auto w BMW Schnellservice Poznań Dąbrowskiego.

Od razu zaznaczę, że NIE POLECAM.

Wymiana uszczelniaczy. Po naprawie informacja ze coś stuka i ze przetrzymają jeszcze jeden dzień, zaczynajac od demontażu kolektora(stwierdzili ze coś lata w kolektorze).

Po demontażu telefon, ze nic tam nie było, ze kolektor został poddany kąpieli chemicznej i ze wymienili napinasz paska PK, ale dalej coś stuka.

Stwierdzili ze może sprzęgiełko alternatora.

Odebrałem auto, zapłacone za uszczelniacze plus dodatkowo za napinacz, montaż napinacza, oraz czyszczenie kolektora (dodatkowo 500zl). Generalnie naprawa uszczelniaczy pomogła, kopcenie ustało.

Trzaskanie było coraz większe, zadzwoniłem do nich żeby się umówić na naprawę - wtedy właściciel stwierdził ze to na pewno Vanos do naprawy.

Nie dało mi to spokoju i powierzyłem auto na szybko znajomemu, który mechanika zajmuje się hobbystycznie.

Diagnoza w 2 minuty - sprzęgiełko. Przywiózł klucze, rozebrał plastiki, zdjął pasek, wymienił sprzęgiełko, przy okazji rolke prowadząca i zwrócił uwagę ze napinacz tez będzie niedługo do wymiany.

Jakie było moje zdziwienie... faktycznie napinacz stary, brudny i ewidentne słychać rolke...

druga kwestia ze wg mojego znajomego kolektor również nie był zdemontowany, nie nosił żadnych śladów demontażu i był tak brudny jak reszta silnika...


Moje przemyślenia są takie, ze zostałem naciągnięty na koszty, gdzie nic więcej nie było ruszone a pierwszy lepszy gość usterkę zauważył od razu. Oni na pewno również wiedzieli ze to sprzęgiełko strzela ale mieli pole do popisu aby sobie dorobić.

Rachunku nie dostałem bo oczywiście by trzeba doliczyć VAT, a na potwierdzenie wykonanej naprawy problem się inczekalem miesiąc.


Najchętniej bym tan pojechał i zapytał żeby mi pokazali ten nowy napinacz...;)


NIE POLECAM niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Miałem okazje naprawiać auto w BMW Schnellservice Poznań Dąbrowskiego.

Od razu zaznaczę, że NIE POLECAM.

Dzień dobry,


Jest mi niezmiernie przykro, że nie udało nam się zdiagnozować ów stukania, z którym auto do nas przyjechało. Stukot pochodził z kolektora ssącego, do czego doszliśmy wspólnie z Panem. Pocieszający jest fakt, że udało się w końcu Panu znaleźć usterkę.


Oto Pana zdjęty kolektor ssący, którego zdjęcia również Pan otrzymał w naszym systemie:

https://bmwss.pl/uploads/vehicle/d0ac15160193494ea5b75b9c170a1bc3/a399a42bf1d141301cd683f2ab53b2d9.jpg


Nie dopuszczam do świadomości możliwości wystąpienia sytuacji, kiedy było zlecenie wymiany napinacza (wartego 140pln, który zresztą w Pana pojeździe jest bardzo widoczny zaraz po otworzeniu maski) i nie został on wymieniony! Napinacz na VIN Pana pojazdu figuruje również w zamówieniach i odbiorze w czasie, gdy Pana pojazd był naprawiany. Dodatkowo zawsze zwracamy klientom WSZYSTKIE stare części (nawet uszczelniacze). Jeśli jednak taka sytuacja miała miejsce to muszą zostać Panu zwrócone pieniądze. Uprzejmie proszę o ponowną wizytę.


Ponadto jestem pewien, do głównego zlecenia, jakim była wymiana uszczelniaczy zaworowych i ustawienie rozrządu zarzutów nie ma i nie będzie.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Szukam kogoś dobrego do diagnozy problemu z moim e90 318i 129KM z wielkopolski lub okolic. Auto wywala błędy z :


-wypadanie zapłonu na 1,2,4 cylindrze

-błąd vanosa wydechowego

-błąd czujnika wałka rozrządu


Auto ma LPG, ale już przed zamontowaniem LPG były problemy z nierówną pracą silnika.


Mam swoich mechaników, jednak działają oni na zasadzie błąd = wymiana, co wiąże się z tym, że wydałem już ponad 6k a auto nadal nie pracuje poprawnie.


Wymieniłem do tej pory :

-świece

-cewki

-odme

-rozrząd

-wszystkie filtry


Znacie kogoś kto ogarnia temat BMW N46b20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.