Skocz do zawartości

Mazowieckie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Hej.

Szukam mechanika w Warszawie i okolicach, który zająłby się rozrządem w silniku N47. Kupuję jutro X3 z takim silnikiem, słychać już w nim łańcuch, więc chciałbym to ogarnąć. Możecie podpowiedzieć na jaki koszt mogę liczyć?

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej. Jadę kupić dziś, czyli w sobotę. Skrzynka vtg była robiona. Obecny przebieg to 250kkm, także kilka elementów już poszło na wymianę.

Wytargowałem bardzo dobą cenę, ze względu na rozrząd, teraz muszę znaleźć kogoś, kto to ogarnie.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej. Kupiłem, skrzynia automat, zwykłej nie chce, produkcja chyba wrzesień 2007, silnik chyba A. Byłem wczoraj u Łukasza z Radzymińskiej 212b w Wa-wie, nie słyszał łańcuchów, jedynie wałki, co podobno jest normą. Sprawdził w ASO BMW, że podczas akcji był wymieniany u mnie napinacz, jedynie, więc w przyszłą sobotę wstawiam mu X3 i niech robi. Krzyknął 4300, więc nieźle.

Tak na marginesie, jestem cholernie zadowolony, świetnie się jeździ, przyzwoicie się zbiera, bardzo fajny stan, do końca serwisowana w ASO, wczoraj opita :wink: Niby ma być dla żony, ale z przyjemnością będę ją w weekend odmulał. Vin WH46395

Po następnym weekendzie będę mógł polecać lub nie Łukasza z Radzymińskiej, który reklamuje swój warsztat głowie wymianami rozrządu. Łukasz, jak to czytasz, to wiesz, że musisz się spisać :D

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,


Nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat http://dyfron.com/.


Ktoś coś tam robił poleca???


Pozdrawiam,

 

Odświeżę temat, codziennie przejeżdżam obok tego serwisu, działa tam już od 2 lat i widziałem jak właściciel budował dom i warsztat :-) Ma ktoś już jakieś doświadczenie z nim wiązane?


Pozdro

Jaro

Pozdro

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odebrałem wczoraj X-a od Łukasza, rozrząd nówka, oczywiście cały kompletny. Silnik pracuje cicho, żadnych zgrzytów, rewelacja.

Po ostatnim poście, kilku kolegów z forum, dzwoniło, pisało do mnie z prośbą, żebym dał znać jak się Łukasz spisze, a więc....śmiało możecie oddawać samochody Łukaszowi. Widać, że chłopak się zna i ma pasję do BMW. Sąsiad, który był ze mną po odbiór autka, stwierdził, że ma takiego samego "pier...lca" na punkcie BMW jak ja :mrgreen:

https://bmwrozrzady.pl/


 

Hej. Kupiłem, skrzynia automat, zwykłej nie chce, produkcja chyba wrzesień 2007, silnik chyba A. Byłem wczoraj u Łukasza z Radzymińskiej 212b w Wa-wie, nie słyszał łańcuchów, jedynie wałki, co podobno jest normą. Sprawdził w ASO BMW, że podczas akcji był wymieniany u mnie napinacz, jedynie, więc w przyszłą sobotę wstawiam mu X3 i niech robi. Krzyknął 4300, więc nieźle.

Tak na marginesie, jestem cholernie zadowolony, świetnie się jeździ, przyzwoicie się zbiera, bardzo fajny stan, do końca serwisowana w ASO, wczoraj opita :wink: Niby ma być dla żony, ale z przyjemnością będę ją w weekend odmulał. Vin WH46395

Po następnym weekendzie będę mógł polecać lub nie Łukasza z Radzymińskiej, który reklamuje swój warsztat głowie wymianami rozrządu. Łukasz, jak to czytasz, to wiesz, że musisz się spisać :D

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mógłby ktoś polecić jakiś warsztat w Radomiu lub okolicach?

Interesuje mnie ktoś kto zna się na rzeczy żeby ogarnąć silnik m54b25 i skrzynie manualną po poprzednim mechaniku, który trochę skopał sprawę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam spory wyciek oleju z silnika, poleci ktoś warsztat który jest w stanie szybko i skutecznie to naprawić? samochód jest pod Legionowem, nie wiem czy da się dojechać czy trzeba będzie lawetować. BMW X3 LCI N46. Za pomoc z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Warszawie albo okolicy mogę zrobić dobry przegląd przed zakupowy ?

Jechac do ASO czy jakiś warsztat ?


Planuje kupić 335d z 2007 roku.

 

Bimmercheck - chłopaki jeżdżą po całej PL i sprawdzają autka, ewentualnie można im zlecić znalezienie auta.

Też polecali warsztat Aseko - również robią przeglądy, ktoś może robił co kolwiek u nich i mógł by się wypowiedzieć ?


Ed.


Właśnie oddałem autko do Aseko na wymianę olejów skrzynia + silnik, komplet hamulców na tył i parę innych dupereli. Częsci sam zamawiałem z czescidobmw.pl, do piątku mają się uporać - wahałem się czy w skrzyni wymieniać olej,. bo autko ma 120k najechane - działa jak zegarek, ale dla pewności myślę, że nie zaszkodzi - chociaż na forum wyczytałem, jak ludzie po 200k jeżdżą i dopóki wszystko jest Ok, to nie tykają tego. Również powiedzieli, że też mogą sprawdzić rozrząd - na razie jest okej, ciekawe co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy Forumowicze,

miałem ostano przygodę - ktoś mi wjechał w tył x3 (klapa, zderzak i kto wie co jeszcze pod spodem), szkodę będę likwidował z OC sprawcy, proszę o opinię do którego z Warszawskich serwisów bmw oddać auto (Bawaria Czerniakowska/Janki), Inchcape, Fus?), może macie jakieś doświadczenia, kto ma dobrą blacharnię/lakiernię i w miarę wyrabia się z terminami, a może macie inne pomysły? dziękuje za wszystkie opinie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i mam nadzieję że to właściwy dział. Mam BMW E90 2009r z silnikiem 2.0d N47. Ponad rok temu wymieniałem rozrząd w jednym z większych serwisów BMW niezależnych w Warszawie. Kilka tygodni temu strzelił mi rozrząd, dokładnie górny łańcuch - to po oględzinach w warsztacie gdzie go robiłem. Niestety minął rok, zrobiłem 15.000km i powiedziano mi że minął rok i straciłem gwarancję. Samochód teraz stoi pod Warszawą w warsztacie z polecenia - rozebrali go i powiedzieli że na elementach rozrządu są napisy IWIS i coś obok zamazane. Zadzwoniłem do warsztatu gdzie był robiony rozrząd i powiedziano mi, że są to oryginalne części BMW ( tak jak byłem zapewniany przed wymiana) ale puszczone na niezależne warsztaty i dlatego ma zamazane znaki BMW. Czy ktoś wie co to za zestawy z tymi zamazanymi znakami ? Czy ktoś ma może numer do jakiegoś mechanika który może pracował w ASO BMW i będzie mi w stanie powiedzieć co to za rozrząd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to nie jest prawda ponadto na części z Bmw jest 2 lata gwarancji i to Bmw jest w tym przypadku gwarantem więc jak strzelił oryginalny rozrząd to laweta i do najbliższego dealera Bmw zawozisz i jeżeli nie ma błędu montażowego i masz paragon lub fv na tą robotę to oni naprawiają na swój koszt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co masz na myśli że to nie prawda ? Generalnie dostałem taką od nich informacje: części oryginalne BMW od niezależnego dostawcy z usuniętym znakiem producenta BMW. Fakturę mam tylko od nich i nic tam nie jest napisane że są to części oryginalne. Na jakiej podstawie mogę w takim razie go reklamować w ASO? Mam k***a silnik do wymiany wkładając rok wcześniej ponad 5tys zł aby do tego nie doszło, tragedia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zajmujemy się serwisem Bmw na co dzień stąd wiem, każda cześć u mnie na dokumencie sprzedaży ma numer Bmw i nazwę w przypadku wymiany rozrządu jest to dwadzieścia parę pozycji, ty dostałeś rozrząd Febi który kosztuje połowę taniej i ma zeszlifowane znaki Bmw, pochwal się który warsztat stosuje takie praktyki.

Oryginalny rozrząd wygląda tak https://allegro.pl/oferta/rozrzad-kompletny-bmw-n47-n57-serwis-wymiana-5828295253 , my też co prawda bardzo rzadko ale zdarza się że montujemy Febi z tym że wtedy informujemy klienta że jest to zamiennik co prawda wyglądający tak samo ale różni się ceną (około 1000zł), warunkami gwarancji i opakowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie chcę oczerniać warsztatu, ale pewnie to zrobię jak okaże się że masz rację z tym febi.. Najgorsze jest to, że w takiej sytuacji nie mogę reklamować tego w ASO i to ja będę musiał teraz zapłacić za wymianę silnika :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.