Skocz do zawartości

Podlaskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 457
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj! :)

Miałem przyjemność(lub nie) skorzystania z usług Autotechniki na Porosłach i dla odmiany muszę powiedzieć, że nie jestem zadowolony.

Szef szybko potwierdził, że mam uszkodzoną odmę i zawór disa. Za odmę sam sę wziąłem, a co do disy to powiedział, że ma swój sposób na to i za 100zł załatwi sprawę. Zaufałem. Po jakimś czasie rozkręcałem dolot i dowiedziałem się jak ten "patent" wygląda. Polegał on na wyłamaniu klapki i zaślepieniu ją wielką śrubą z nakrętką zawalając wszystko silikonem... Sami osądźcie to. Znajomy zajechał tam f10 535d narzekając na spadek mocy. Tydzień postała, oddali ją mówiąc, że wszystko ok z samochodem. On upierając się, że jest źle pojechał na hamownię. Prawie 100km uciekło. Przyczyna? Dolot zawalony syfem przez egr. Wystarczyło przeczyścić kolektor.

 

Mogę polecić Custom Garage- Piotrka w Lewickich(mają profil "Custom Garage" na FB). Specjalizują się w BMW. Chłopacy w małym garażu na kanale robią, ale mają naprawdę konkretną wiedzę i robią wielkie rzeczy. Do nich oddaję samochód bez obaw. Dokładali mi PDC, uporządkowali dolot po poprzednim mechaniku oraz zdiagnozowali przyczynę buczenia wydechu(dźwięk jak przy wydmuchanej uszczelce). Był to pęknięty katalizator. Naprawili to należycie.

Polecam również Car-Doctor na Fastach. Jest to przede wszystkim rzetelny człowiek, który nie robi drogo. Zawsze mogę być przy naprawach.

 

 

Odnośnie bmw f10 535d to ustaliliśmy z klientem że jedzie najpierw zhamować bo test drogowy nie wykazuje niesprawności i wtedy dalsze czynności sprawdzające.To klient zadecydował co dalej nie Ja,poza tym diagnostyka komputerowa nie trwa tydzień.

W połowie stycznia 2017 przyjęliśmy na serwis BMW E39 523i w celu ustalenia przyczyny niewłaściwej pracy silnika szczególnie na biegu jałowym.Wykonano diagnostykę komputerową jak również punktową i ustalono co następuje:

-niesprawność systemu odpowietrzenia skrzyni korbowej polegającej na rozszczelnieniu- czyli do sprawdzenia szczelność odmy(zaworu odpowietrzającego) i przewodów połączeniowych-

-niesprawność zaworu disa polegającą na rozszczelnieniu gruszki sterującej klapą -

Stwierdził Pan że odmą zajmie się w swoim zakresie,żeby było jak najtaniej,idąc dalej podaliśmy Panu cenę nowej disy i okazało się ze nie posiada Pan środków na jej zakup,a my gwarancji na używkę nie dajemy.W tej sytuacji zaproponowałem Panu inne rozwiązanie problemu polegające na zaślepieniu zaworu disa tak aby silnik nie ssał przez nią lewego powietrza i Pan się na to zgodził.Dodam że jest to rozwiązanie sprawdzone w silnikach tej generacji. Usuniecie tej nieszczelności wykonaliśmy dokładnie w taki sposób w jaki Pan to opisał dla sprostowania nie używamy silikonu tylko specjalnej masy uszczelniającej Reinz nr.70-31415-..

Więc moje pytanie brzmi:czy nie jest Pan zadowolony z wykonanej usługi która uratowała sytuację,czy nie jest Pan zadowolony z-przez siebie podjętej-decyzji,która to spowodowała że po upływie pewnego czasu oczernia Pan mnie w sposób zupełnie bezpodstawny i twierdzi że musiał wszystko poprawiać.

Pozwolę sobie napisać ze moja praca polega również na tym aby klientom pomagać w takich sytuacjach i to właśnie uczyniłem w tym przypadku. I tak jak Pan Panie Dominiku-( LUPUS 505 ) napisał:.....SAMI TO OSĄDŹCIE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem ten problem ostatecznie w taki sposób, że zamontowałem używany zawór DISA, którego koszt był porównywalny do kosztu tej modyfikacji. Wybrałem ten w najlepszym stanie spośród kilku.

Moim zdaniem tak powinno się to robić, jeśli ktoś szuka budżetowej naprawy zrobionej tak, by to miało ręce i nogi.

Jest to moja opinia i nie oczerniam Was, wyrażam po prostu swoją opinię opartą o fakty. Niech forumowicze sami ocenią jak to odbiorą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

polecam warsztat Fix Auto z Białegostoku mieści się przy ulicy 42 Pułku Piechoty 28,

w tym samym budynku co hurtownia DIVERSA dystrybutor Castrola.

Bardzo duży wachlarz usług, oraz od niedawna posiadają nową maszyne do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegu.

Dużo informacji jest na ich stornie: http://fix.auto.pl/www/wymiana-oleju/

jak i na stronie wskazanej przez nich do producenta maszyny do tej wymiany http://atf-dynamicznie.pl/faq/ ,

i na tych stronach możecie sprawdzić jak to działa, jak często wymieniać olej w automatach.

Oraz tak jak u mnie poprawić działanie skrzyni zmieniają się szybciej i auto płynniej rusza.

 

Polecam, pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

Może ktoś poleci dobrego fachowca i nie zbyt drogiego od ogólnej naprawy BMW

znam jednego dobrego fachowca byłem u niego parę razy był kiedyś tani ale teraz bardzo podrożał może ktoś go zna mieści się zaraz na przeciwko koło Auto Beczko jadąc w kierunku Warszawy ma na imię Michał ulicy nie pamiętam wiem jak dojechać nazwa firmy chyba nazywa się Auto diagnostyka BMW

Jeśli ktoś go zna to niech się coś wypowie na jego temat.

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość warsztatów obslugujacych auta bmw w Białymstoku mocno się obniżyła więc rekomenduje zakup orginalnych nowych części i zlecenie "wstawienia" u swojego mechanika bądź własnoręcznie.

Druciarstwo z wycinaniem filtrów DPF i lanie płynu hart czerwonego do chłodnic to lekka przesada.

Ceny tez nie są przystępne więc nie warto przeplacac za taka jakość.

Pisze to bo kilka bmw z roznych serii przyjechało do mnie na ocenę naprawy po wizycie w rekomendowanych warsztatach.

Wysyłając je tam przygotowałem pułapki na mechaników.

Jak zwykle wymieniono niepotrzebne części i nie zadbano o detale.

Moja ocena 3-

Edytowane przez KumatyWujek
MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Kolego, polecam serwis Auto technika Michał Dunaj w Porosłach. Mam porównanie z ostatnich miesięcy np. z BSB na Komunalnej i poza tym że nie mogę podważyć wiedzy człowieka zajmującego się BMW w BSB, to podejście od klienta jest na miernym poziomie. Nie da się tam dodzwonić, w ciągu dnia zamknięte bez żadnej informacji, a byłem tam kilka razy, nie odpowiadają na smsy czy maile (serio, nie wiem czy ten serwis jeszcze w ogóle istnieje).

W Auto technika auto zostawione z rana, po południu odebrane, wszystko o czym rozmawialiśmy zostało zrobione, przy odbiorze oczywiście wyjaśniono co dokładnie zostało zrobione, nawet zrobione zdjęcia zaślepionego kolektora przed montażem. Ceny porównywalne z przyzwoitymi serwisami nie specjalizującymi się w żadnej marce, więc sam na pewno wrócę, bo w Białymstoku nae dzień dzisiejszy nie ma lepszego miejsca do serwisowania BMW (no chyba że ASO;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Witam, poszukuję warsztatu który zdiagnozuje i naprawi usterkę związano z szarpaniem obrotów (zakres 2000-3300). Dwóch mechaników rozłożyło ręce :mad2: po sprawdzeniu szczelności układu powietrza wymianie świec itp. Dodam ze skrzynia automat 2.5i 192 konie (E60). Suwałki i okolice (mogę i Białystok jak ktoś konkretny by się znalazł)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, poszukuję warsztatu który zdiagnozuje i naprawi usterkę związano z szarpaniem obrotów (zakres 2000-3300). Dwóch mechaników rozłożyło ręce :mad2: po sprawdzeniu szczelności układu powietrza wymianie świec itp. Dodam ze skrzynia automat 2.5i 192 konie (E60). Suwałki i okolice (mogę i Białystok jak ktoś konkretny by się znalazł)

Witam

Przyjedz do Sokółki to temat ogarniemy posiadam oryginalną głowicę serwisowa BMW dzwoń tel 510351349 lub 511604797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy więc nie czytałem wszystkich postów od góry do dołu, poza tym mija czas i jakość serwisów też może się zmieniać.

Do sedna:

Szukam jakiegoś dobrego warsztatu który specjalizuje się bądź dobrze wykonuje usługę wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów. Pacjent to e39 530i skrzynia ZF5HP19. Chodzi mi o pełny serwis z wymianą uszczelki i filtru.

Może ktoś robił i jest mega zadowolony.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś z Białego to zaraz po drugiej strome ulicy BMW Auto Breczko ta droga co prowadzi do Warszawy bardziej w kierunku Białego w podwórku zapytasz to co powiedzą nie pamiętam nazwy firmy dobry jest w tych sprawach sam u niego wymieniałem olej Skrzynki i jest super o same BMW robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiar mam ale się nie dodzwonisz nie ma czasu na odbieranie. Nic nie dajesz on wszystko ogarnie nowe śruby filtr i olej myślę że w twoim wypadku to 600 lub 700 PLN ja płaciłem 1200 ale mam serii 7 i to inna cena. Nie musisz się umawiać zostawiasz samochód i wracasz z buta do domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.