Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

To i tak sporo.


Ostatnio wymieniałem olej na motul 8100 x-max

2x5L 355.32

filtr Kneht 29.20

wymiana 50


Suma 434.52pln

I mam jeszczetrochę ponad 3L oleju do kosiarki w gratisie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niby drogo ale w tą cenę wszedł jeszcze "filtr paliwa z regulatorem cisnienia" (ponoć nie był zmieniany od nowości i zalecali go zmienić) za 200 i filtr kabinowy,

Sam olej na fakturce widze 320, filtr 29 zł no i te filtry co wyżej.

Trudno określić ile mi za robotę wzieli bo jeszcze cały szereg innych dupereli robiłem i całościowo mi 5 stówek policzyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może kawa była w cenie :wink: dlatego prosi się o wstępną wycenę, bo gdy przyjeżdża gość bmw to z reguły ceny robocizny rosną x2.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten warsztat nie cieszy się dobrą sławą.. B. trudno ustalać z nimi cenę przed wykonaniem usługi, mówią żeby dzwonić, potem nie odbierają albo podają cenę wymienianych albo naprawianych części bez robocizny i na końcu zonk o.O Co do tego co wyżej napisaliście o cenie wymiany płynów i filtrów... tylko jedno powiem.. jprdl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mechaników nie brakuje, e39 to nie nasa żeby był problem z podstawowym serwisem, więc skoro wiedziałeś jakie mają podejście to trzeba było szukać kogoś innego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią - widziały gały co brały ;)


Jak teraz pojechałem do nowego serwisu w okolicy (wcześniej nieznane mi miejsce, bo nie miałem BMW), to dostałem zlecenie do podpisania, było tam wyszczególnione jakiego zakresu prac sobie życzę. Jak otworzyli, ocenili co trzeba, przysłali na email listę części do zakupienia z cenami i prośbą o zaakceptowanie.


Miłe, proste i przyjemne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ameryka jak nic, ewentualnie Kanada :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jestem właśnie po wymianie filtrów kabinowych, powietrza, paliwa i filtra silnikowego. Wymienili mi olej i płyn hamulcowy oraz błędy w komputerze. Za całość w nie autoryzowanym serwisie BMW zapłaciłem.. 1650 zł :cry2: :mad2: :cry2: :mad2: :cry2: :( :( :(

:lol: :lol: :lol: Hahaha. Sorry, ale teraz to powinieneś się jeszcze upić na to konto.

 

Silniki 5.7 i 6.1 hemi maja olej 0w20 który wymienia się co 10 tys i silniki robią grubo ponad mln km bez remontu i łatwo nie mają.

Tam jest zalecany i to do tych nowych 5W20, w starszych był 5W30. Silniki dobre, ale bez przesady. Mają wady i to całkiem sporo. Ten milion km to jest bardzo, ale to bardzo nierealny chyba, że po jednej kapitalce. To już nie te silniki z tamtych lat i wiele amerykańskich V8 ma problemy z panewkami. Dlatego wrzucam luz z USA i robię przymiarki do Land Cruisera :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cichy, Ty zmieniasz fury jak rękawiczki a przejmujesz się, że silnik miliona km nie wytrzyma :D


Powiedz lepiej jak z mercem przygoda poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przygoda z Mercedesem póki co to tak ;)

X1V97fq.jpg

Mercedesa mam cały czas jest mu bardzo dobrze i stoi sobie w garażu. Właśnie jest po serwisie olejowym- dostał Shella 10W40 czyli taki jaki ma mieć. Na co dzień póki co obecnie mam Fiata i głowię się jak mu wymienić termostat bo geniusz inżynierii wpadł na pomysł dać na jednej śrubie mocowanie termostatu i chłodnicy spalin EGR i żeby wyjąć termostat muszę najpierw wyjąć chłodniczkę spalin, a żeby wyjąć chłodniczkę spalin to muszę rozebrać ćwierć osprzętu silnika.I to wszystko przez jeden mały uchwyt.

PS.Myślałem intensywnie nad Iksem, ale X5 jest zdecydowanie za drogie w utrzymaniu.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po wymianie filtrów kabinowych, powietrza, paliwa i filtra silnikowego. Wymienili mi olej i płyn hamulcowy oraz błędy w komputerze. Za całość w nie autoryzowanym serwisie BMW zapłaciłem.. 1650 zł :cry2: :mad2: :cry2: :mad2: :cry2: :( :( :(

:lol: :lol: :lol: Hahaha. Sorry, ale teraz to powinieneś się jeszcze upić na to konto.

 

Silniki 5.7 i 6.1 hemi maja olej 0w20 który wymienia się co 10 tys i silniki robią grubo ponad mln km bez remontu i łatwo nie mają.

Tam jest zalecany i to do tych nowych 5W20, w starszych był 5W30. Silniki dobre, ale bez przesady. Mają wady i to całkiem sporo. Ten milion km to jest bardzo, ale to bardzo nierealny chyba, że po jednej kapitalce. To już nie te silniki z tamtych lat i wiele amerykańskich V8 ma problemy z panewkami. Dlatego wrzucam luz z USA i robię przymiarki do Land Cruisera :wink:

 

Robią robią. Główna bolaczka to hemi tick. Jedni jeżdżą i się tym nie przejmują inni eliminują. Silniki 5.7 które nie były grzebane nie mają problemów z panewkami. Pewnie się znajdą jakieś sztuki jak wszędzie. M52 ma "wieczny" rozrząd, ale niektórym i on siadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Posiadam silnik m54b25, aktualnie zalany przez mechanikow olejem elf 5w40, na 10tys dolewka 600ml.

Ogólnie na elfie pracuje glosniej, nie wiem jaki byl zalany wczesniej, mam auto dopiero 5 miesięcy.

Chciałbym zalac valvoline 5w40 tylko jaki? Czy wgl jest sens zmiany na inny olej niz elf?

Potrzebna bedzie płukanka po elfie?

Jestem zielony, dlatego sie pytam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Valvoline SynPower 5w40 albo motul x-cess 5w-40. Płukanka nie jest potrzebna.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem posiadaczem e39 523i z silnikiem M52/TU.

Poprzedni właściciel nie wie jaki był lany olej.

Z kartki na silniku wynika że 10w40.

Jaki najlepiej olej zastosować ??

Na stronach producentów są dość duże rozbierzności


Liquy Molly to Top Tec 4200 5W-30 / Leichtlauf High Tech 5W-40 / SYNTHOIL LONGTIME 0W-30 / Synthoil High Tech 5W-40


Millers TRIDENT 5W40 FULLY SYNTHETIC / XF LONGLIFE 0W40


Mobil 1 ESP 0W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja w tej generacji silnika używam motula x-cess 5w40, wcześniej był valvoline synpower 5w40, oba bez zarzutu, przebieg ponad 350 tys. km.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki, chodzi mi o olej lotos, a konkretnie LOTOS SYNTHETIC 5W30 504.00 507.00 DPF. Ten olej ma być zastosowany przeze mnie w vw, stąd ta norma 504/507, spełnia on też normę LL04. Były już posty na temat lotosu, nawet pozytywne ale nie wiem czy akurat o tym oleju. Może ktoś zna ten wyrób i podzieli się opinią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Aż strach kupić coś nowszego, znajomi co mają nowe fury mówią, że przestrzegają zaleceń BMW i pierwsza wymiana jak na filmie +- 30 000km w zależności od stylu jazdy :mrgreen:

Nawet jak jeden pojechał po pierwszych 15000km powiedzieć żeby mu wymienili, po powiedzieli, że się nie robi i nie zrobią.


Ciekawe czy w nowych e39 też można było takie cuda w oleju znaleźć na pierwszej wymianie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie spełnia normy BMW. A BMW zaleca 5w30.


Specifications

API SN / CI-4

ACEA ´10 A3 / B4 / E7

VW 502.00 / 505.00

M.B. 229.1 / 228.3

Scania LDF-2

MAN M 3275

Renault RVI RLD-2

Volvo VDS-3

Deutz DQC II-05

Caterpillar ECF-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje kolego 10w40 valvoline ziomek mi polecil tego sorta 10.w40 on leje do dwoch e39 528i i zachwala ze zero jakiego kolwiek spalania oleju twierdzil ze tak dobral te oleje ze spelniaja norme bmw . dlatego pytam interesuje mnie to dlatego ze wlasnie mam spalanie oleju jakies 500ml na 1000km a nie usmiecha mi sie kapitalke robic chyba ze zwalilem cos odma bo zamowilem jakis zamiennik moze dlatego mi olej ucieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.